Pszczoła to owad, który w naszym ekosystemie odgrywa ogromną rolę. Niestety, nie wszyscy zdają się ten fakt szanować, a doniesienia o zniszczeniach pasiek pojawiają się zaskakująco często. Tym razem smutne wiadomości przychodzą z Mazowsza. W nocy z 29 na 30 kwietnia nieznany sprawca oblał trucizną aż 39 uli, w wyniku czego mogło zginąć nawet 1,5 miliona pszczół.

Truciciel owadów z Osuchowa nie został jeszcze ujęty. Jak donosi Radio Kolor, w tej okolicy zdarzały się już podobne sytuacje na przestrzeni ostatnich lat, a policja szuka winnego.

My 3 lata temu straciliśmy 11 rodzin, jeden pan 25, inny 6. To już ponad 100 rodzin, które zostały otrute. To miliony pszczół  cytuje pszczelarkę, która padła ofiarą przestępstwa Radio Kolor.

Straty mogą sięgać aż 150 tysięcy złotych. Okoliczni pszczelarze wyznaczyli 5 tysięcy zł. nagrody za wskazanie truciciela.

pszczoła
fot. unsplash.com Meggyn Pomerleau

 

źródło: Radio Kolor

Poprzedni artykuł2-letnia dziewczynka z Malborka pod wpływem środków odurzających. Była pod opieką ojca
Następny artykułW szkole doszło do tragedii. Rodzice zmarłych twierdzą, że wszystko przez maseczki, chcą zmian przepisów bezpieczeństwa w Chinach