Ptak bezskutecznie próbował znaleźć wyjście z pokoju, do którego przypadkiem wleciał. Gdy zauważył go pies, zareagował od razu – zaczaił się na skrzydlatego gościa i chwycił w locie. Potem stało się coś, co zdziwiło wszystkich – na szczęście właściciel czworonoga uchwycił wszystko kamerą. 

Psy to istoty, które swoich zachowaniem potrafią rozbawić do łez. Oprócz tego to niebywale gościnne i towarzystwie stworzenia. Ich cierpliwość kończy się jednak w chwili kiedy do ich domu systematycznie wpadają niezapowiedziani goście. W tym przypadku był to malutki ptak. 

Ptak wleciał do pokoju, w którym czatował pies

Kiedy w końcu udało mu się go złapać, zrobił coś, czego nikt nie mógłby się spodziewać. Gus, ponieważ tak ma na imię piesek swoim zachowaniem, rozczulił nie tylko swoich właścicieli. Dumna z wychowania zwierzaka właścicielka nagraniem z jego udziałem podzieliła się w sieci.

Pies
Screen z filmiku YouTube

Pies postanowił schwytać ptaka.

Na filmiku trwającym zaledwie 14 sekund zobaczyć możemy moment przechwycenia zagubionej ptaszyny. Zwierzak sprawnym ruchem wziął go w zęby i udał się z nią przed dom. Właścicielka obawiała się była, że tym sposobem ziemski żywot biednego ptaszka dobiegł końca. W głębi serca miała jednak nadzieje, że jej zwierzak wykaże się rozumem i odpowiedzialnością, którą szlifowali w nim przez lata.

Co zrobił z biednym zwierzakiem?

Pewnie wam też będzie ciężko w to uwierzyć, ale Gus postanowił uwolnić ptaka. Na nagraniu widzimy, jak ptaszek odlatuje i w dalszym ciągu może cieszyć się wolnością. Jego zachowanie jest godne podziwu.

-Przez lata mieliśmy kilka ptaków uwięzionych na werandzie (drzwi są otwarte dla psów w ciągu dnia). Gus ma ogromny talent do delikatnego chwytania i uwalniania skrzydlatych przyjaciół! – powiedziała dumna właścicielka. 

Takiego postępowania bez wątpienia mogłyby uczyć się od niego inne zwierzaki.

ZOBACZ FILMIK UKAZUJĄCY ZACHOWANIE PSA:

 

ZOBACZ TEŻ:

  1. Ogromne zmiany w umowach na zlecenie. Dostaniesz mniej pieniędzy
  2. Panna młoda zapamięta swój ślub do końca życia. Druhny w okrutny sposób zepsuły jej zdjęcie ślubne
  3. Uwielbiały go miliony, a on był pełen kompleksów. Dziś Zbigniew Cybulski skończyłby 91 lat
  4. Bobas siedział na kanapie. Wtedy podszedł do niego beagle, mama dziecka od razu chwyciła za kamerę
  5. Nagrała, jak jej kot z karłowatością się bawi. Długo nie zobaczycie nic bardziej urzekającego, aż serce rośnie
Poprzedni artykułNa czym polega makijaż permanentny? Wszystko, co musisz wiedzieć
Następny artykuł92-latka usłyszała diagnozę, którą wystawił lekarz. Oznajmiła mu, że musi jeszcze pożyć z jednego ważnego powodu
Redaktor działu Lifestyle w Lelum.pl. Ukończyła Dziennikarstwo na lubelskim UMCESie. Pisanie tekstów było jej pasją, odkąd pamięta. To właśnie w tej dziedzinie chciałaby być perfekcjonistką. Miłośniczka zumby, klimatów latino i włoskiego jedzenia. Nienawidzi nudy i monotonii. Optymistka, dla której każdy kolejny dzień to nowa przygoda.