Pudel to piękny pies, który może być krzyżowany z innymi rasami. Nie wszyscy hodowcy są z tego zadowoleni, ale szczeniaki pudla i np. labradora cieszą się wielką popularnością. Psy z takiej mieszanki są bardzo urocze i słodkie. Okazuje się, że mają nawet własną nazwę. 

Rasa labradoodle powstała wskutek połączenia pudla i labradora. Szczeniaki z tej mieszanki po raz pierwszy zaczęły pojawiać się ok. 30 lat temu. Choć nowa rasa nie jest uznawana przez hodowców, to właściciele z chęcią krzyżują czworonogi ze sobą. 

Labradoodle – co wiemy? 

Labradoodle, czyli pół pudel i pół labrador to pies nadający się dla rodzin z dziećmi. Zazwyczaj czworonóg może pochwalić się sporą masą, a także piękną sierścią, której nie wolno zapominać szczotkować. Pies może mieć trzy rodzaje sierści, mianowicie: włos, wełnę i runo. 

Pół pudel i pół labrador to delikatny pies. Nie da się przewidzieć, czy szczeniak będzie miał w sobie więcej z labradora czy pudla. 

Pół pudel, pół labrador na Instagramie 

Choć za psa rasy labradoodle należy zapłacić kilka tysięcy złotych, to wielu opiekunów decyduje się na ten spory wydatek. Wszystko przez słodki wygląd dziecka pudla i labradora. Można powiedzieć, że piesek wygląda jak mały miś! 

Choć o tej rasie nie mówi się dużo, to Instagram pęka w szwach zdjęć małych i dużych labradorów. Zwierzaki są bardzo urocze!

ZOBACZ ZDJĘCIA: 

Pudel
Fot. Instagram/labradoodledaily

Psy tej rasy hodowane są od ok. 30 lat. 

pudel
Fot. Instagram/labradoodledaily

Rasa nie jest uznana na świecie. 

Pudel
Fot. Instagram/labradoodledaily

Pieski są bardzo słodkie. 

ZOBACZ TEŻ:

  1. Dziecko ruszyło w stronę Husky’ego. Reakcja psa rozkłada na łopatki, tata wszystko nagrał
  2. Husky podszedł do małego chłopca. Gdy tylko otworzył pysk, mama chwyciła za telefon
  3. Kotka z najgroźniejszą miną na świecie. Jej pyszczek budzi grozę i uśmiech jednocześnie
  4. Owczarek niemiecki reaguje na tajemniczy gest policjanta. Odpowiedź psa odbiera mowę
  5. Szczeniak został porzucony. Obok niego znaleziono list: „Oby dzięki tej zabawce nie zapomniał o mnie”