Pudelsi – jedna z najbardziej lubianych kapel rockowych w Polsce nie przeżywa dobrego momentu. Lider zespołu Andrzej „Pudel” Bieniasz prosi o pomoc w walce z rzadkim nowotworem, chłoniakiem. Jego siostra zorganizowała zbiórkę, w celu zebrania odpowiedniej kwoty pieniężnej na leczenie brata.

W listopadzie 2020 roku Andrzej Bieniasz przeszedł mnóstwo chemioterapii i immunoterapii, które zakończyły się przeszczepem szpiku. Siostra „Pudla” wspomniała, jak wyglądał przebieg ostatnich kilku miesięcy swojego brata.

Kim jest Andrzej Bieniasz?

Andrzej Bieniasz jest współtwórcą zespołu Dupą, której członek Piotr Marek jakiś czas temu popełnił samobójstwo. Nie oznaczało to końca działalności muzycznej dla „Pudla”, wobec tego w 1985 roku stworzył zespół „Pudelsi”, do którego po stosunkowo niedługim czasie dołączył Maciej Maleńczuk, ojciec czterech córek o bardzo uniwersalnych imionach.

W 2017 roku Pudelsi wydali płytę o nazwie „Pudelsi/Uber Alles”, która przyjęła się bardzo dobrze. Po dwóch latach lider formacji bardzo ciężko zachorował. Okazało się, że cierpi na chłoniaka z komórek płaszcza, który jest bardzo ciężkim i rzadkim nowotworem.

Muzyk leży w szpitalu i pilnie potrzebuje wsparcia finansowego. Wobec tego, jego siostra bliźniaczka zorganizowała zbiórkę na stronie pomagam.pl, której celem jest zebranie 100 tys. zł. Dotychczas zebrana kwota wynosi niecałe 40 tys. zł.

Siostra bliźniaczka Andrzeja Bieniasza Iwona Dobrowolska opowiedziała o samopoczuciu swojego brata w przeciągu ostatnich kilku miesięcy.

– Kiedy w sierpniu wreszcie poczuł się dobrze, mógł pójść na spacer, grać na gitarze i normalnie funkcjonować pojawiły się nowe dolegliwości; potworne bóle, niedowłady, zasłabnięcia. Po dwóch tygodniach męczarni i nieprzespanych nocy został przyjęty do szpitala – opowiada siostra „Pudla”.

Z czasem robiło się coraz gorzej.

Podejrzewano polineuropatię, na skutek przebytej chemioterapii. Uszkodzone nerwy i zaniki mięśni uniemożliwiły poruszanie kończynami. Nie mógł już grać na gitarze, utrzymać w rękach telefonu, w końcu przestał nawet chodzić – dodała.

Teksty wybrane dla Ciebie

Nawrót choroby

14 listopada 2020 roku zdiagnozowano u lidera zespołu Pudelsi nawrót choroby. Okazało się, że lek, który zdecydowanie pomaga przy nawrocie choroby nie jest refundowany. Koszt tygodniowej terapii tym środkiem wynosi bagatela 4 tys. zł.

Dotychczas „Pudel” i jego żona Beata radzili sobie sami, jednak pandemia koronawirusa spowodowała, że prowadzenie ich firmy zostało uniemożliwione, a tym samym pokrycie tak dużych kosztów leczenia.

Siostra Andrzeja Bieniasza opublikowała nagranie za pomocą aplikacji Vimeo, w którym poprosiła o pomoc i wpłacanie pieniędzy na leczenie choroby brata. Liczy się każda sekunda, oraz każda złotówka.

Zespół Pudelsi od zawsze wzbudzał zainteresowanie, a ich wokalista Maciej Maleńczuk, który ostatnio pochwalił się swoimi miłosnymi podbojami był najbardziej ikoniczną postacią, a także najczęściej wymienianą. O „Pudlu” mówiło się mniej, jednak teraz pomoc dla niego jest niezbędna.

Link do zbiórki na leczenie „Pudla” znajdziecie >tutaj<.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

 

 
 
 
 
 
Visualizza questo post su Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Un post condiviso da Püdelsi Official (@pudelsi)

 

Zobacz także w naszych serwisach:

Źródło: antyradio.pl

Poprzedni artykułProfesor KUL o ”zagrożeniach kobiecości”: in vitro, aborcja, tolerancja, rozwody
Następny artykułJuż wiemy, jak będzie wyglądał powrót do szkół. Nagła wiadomość dla rodziców i dzieci
Redaktor w Lelum.pl. Absolwent Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Pracował dla Radia Centrum w Lublinie oraz portalu sportowego iGol.pl. Pasjonat sportu, w szczególności piłki nożnej, hip-hopu i dobrego kina. W wolnych chwilach pisze wiersze i teksty muzyczne. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl