Rachunek, jaki został nabity w polskiej restauracji, zaskoczył wszystkich internautów. Okazało się, że klient zapłacił 2700 złotych za zaledwie jedną rzecz. Zdjęcie paragonu zrobili sami pracownicy i umieścili je w sieci. – To więcej niż moja miesięczna wypłata – napisała jedna z internautek na Facebooku.

Internauci przecierali oczy ze zdumienia, gdy zobaczyli paragon. Okazało się, że jedna pozycja w gdańskiej restauracji wyniosła klienta aż 2 700 złotych. Co takiego zamówił? Sprawę wyjaśniła sama restauracja.

Wysoki rachunek w restauracji w Gdańsku, internauci nie mogli uwierzyć

O zdarzeniu poinformowała sama restauracja, która umieściła zdjęcie rachunku na swoim profilu na Facebooku. Pracownicy byli pod tak ogromnym wrażeniem tajemniczego klienta, że aż musieli się tym, co się stało, podzielić w mediach społecznościowych. 

Okazało się, że sumą 2 700 złotych mężczyzna opłacił zawieszone posiłki. Są to dania, które dobrowolnie mogą opłacić klienci danej restauracji, w ten sposób fundując ciepły posiłek osobie bezdomnej. Nic dziwnego, że tak duża hojność wzruszyła pracowników restauracji do łez.

  1. Niezwykłe znalezisko po debacie w TVP. Prezydent może mieć poważne kłopoty
  2. Wrzuciła do małosolnych nietypowy składnik. Wszyscy poprosili o przepis
  3. Wypłynęły zapiski taty małej Madzi z Sosnowca. Włos się jeży, pisał o tragicznym dniu

Zawieszone posiłki – co to?

Zawieszone posiłki nie są nowym pomysłem. W wielu knajpkach i restauracjach od kilku lat można zafundować osobie bezdomnej ciepły posiłek. My go opłacamy, a taka osoba przychodzi do restauracji i dzięki nam może się posilić. Pracownicy gdańskiej restauracji podziękowali klientowi i zaznaczyli, że coraz więcej osób chce w ten sposób pomagać.

Restauracja współpracuje także z fundacją Droga i Przyjaciele, która przeznacza wpłacone środki na aktualne potrzeby swoich podopiecznych. Czasem nie zdając sobie nawet sprawy, kilkoma złotymi, które przeznaczymy na głodnego bliźniego, możemy dać mu coś o wiele ważniejszego niż sam posiłek. Historia, która przytrafiła się kobiecie, która wyciągnęła pomocną dłoń do bezdomnego, wzrusza do łez.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

rachunek
fot. facebook.com/avocado vegan bistro

Internauci nie mogli uwierzyć, że ktoś był w stanie wydać tyle pieniędzy za jedną pozycję. Okazało się, że ten ktoś miał piękny gest.Pracownicy gdańskiej restauracji czuli potrzebę podzielenia się tak pięknym gestem człowieka, który chciał pozostać anonimowy.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Zaskakująca wpadka na żywo w RMF FM. Dziennikarz był przekonany, że nikt go nie słyszy, a wciąż pozostawał na antenie
  2. Jest nagranie trąby powietrznej w Ustroniu. Aż przechodzą ciarki
  3. Katarzyna Cichopek pokazała syna w dniu jego urodzin. Jest identyczny jak tata, wszyscy patrzą tylko na jego włosy
  4. Pilny komunikat Ministerstwa Zdrowia do wszystkich kobiet. Właśnie się zaczęło
  5. Ile ludzkich lat ma mój pies? Wszyscy byli w błędzie, w końcu jest nowy kalkulator wieku
  6. Ciężarna Lara Gessler wyszła bez ubrań na ulicę. Zdjęcia w sieci, widok odbiera mowę

źródło: onet.pl

 

Redaktorka w Lelum.pl. Studentka kulturoznawstwa na UKSW w Warszawie. Wielbicielka jogi. Codziennie zaczyna poranek od powitania słońca i medytacji. W każdej wolnej chwili czyta książki. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl