Rachunek, który dostał jeden z klientów w nadbałtyckiej restauracji, zwalił go z nóg. Na dowód mężczyzna przesłał fotografię do Wirtualnej Polski. Choć nie od dziś wiadomo, że nad Bałtykiem jest drogo, w tym roku ceny drastycznie poszybowały w górę, jeszcze przed rozpoczęciem sezonu. Czy ma na to wpływ sytuacja związana z epidemią koronawirusa? Bardzo prawdopodobne.

Rachunek na prawie 100 zł – tyle musiał zapłacić klient nadmorskiej knajpki za dwa niewielkie kawałki ryby, zestaw surówek oraz frytki. Zdenerwowani Internauci piszą, że w krajach sąsiadujących ceny ryb są znacznie niższe, choć pochodzą z tego samego morza.

Gigantyczny rachunek 

Ceny nad polskim morzem od zawsze były znacznie wyższe niż te za granicą, dlatego obywatele woleli wybrać się na odpoczynek do naszych europejskich sąsiadów. W dobie koronawirusa wszystko się jednak zmieniło, a nadmorskie kurorty i restauracje nie mogą odpędzić się od klientów. 

Gigantyczny rachunek, który otrzymał pan Paweł w czerwcowy weekend w knajpie w Niechorzu, to tylko jeden przykład tego, jak wygląda bolesna prawda. Smażalnie w tym roku narzuciły wysokie ceny jeszcze przed rozpoczęciem sezonu. Wielu ta informacja się nie spodoba.

  1. Polsat chciał wielkiego powrotu Beaty Tyszkiewicz. Niestety, pomysł okazał się kompletną porażką
  2. Słynna siostra Anastazja podała najlepszy przepis na ogórki kiszone. Nie uwierzysz, jaką ma dla wszystkich radę
  3. Wiemy, dlaczego Marcin Prokop pożegnał się z widzami. Dorota Wellman też zabrała głos

Najwyższa inflacja 

Jak podają portale branżowe, wysokie ceny to między innymi efekt rekordowo wysokiej inflacji. W kwietniu jej poziom zbliżał się do 4 proc, a to oznacza, że w Polsce mamy prawie najwyższy odczyt spośród krajów UE. Ceny żywności wzrosły w ostatnim czasie aż o 7,4 procent.

Aż strach pomyśleć, jak będzie wyglądał rachunek za danie z rybą w lipcu czy sierpniu. Restauratorzy nie będą narzekać bowiem na brak klientów, ponieważ kurorty są już zabukowane na kilka tygodni do przodu. A wy gdzie w tym roku wybieracie się na wakacje

ZOBACZ ZDJĘCIA:

rachunek
fot. MAREK BARCZYNSKI/East News

Rachunek za rybę nad morzem może uszczuplić Twój portfel.  

rachunek
Fot. pixabay.com/ddimitrova

Przy zamawianiu kwatery może warto zdecydować się na taką z kuchnią. 

fot.pexels.com

To pomoże zaoszczędzić w trakcie wakacyjnych wojaży. 

ZOBACZ TEŻ:

  1. Jacek Żalek dał popis na antenie Polsat News, pytał dziennikarkę o „produkcję gazów przez jej układ trawienny”. Nagranie, o którym ciężko zapomnieć
  2. Wstrząsające nagranie. W jednej chwili ulica zamieniła się w rwącą rzekę [WIDEO]
  3. Żenująca wpadka w TVP, dziennikarze przesadzili. Widzowie domagają się bojkotu stacji
  4. Porażające znalezisko w polskiej szkole. Ekipa remontowa nie mogła uwierzyć, co znaleźli w murach
  5. Pies ciągle zakrywał pyszczek łapą. Gdy ratownicy podeszli bliżej, poznali smutny powód
  6. Niebywale zła wiadomość dla emerytów. Sytuacja dotyczy ponad 300 tysięcy osób

Źródło: o2.pl

 

Poprzedni artykułWcale nie musisz kupować nowego. Genialnie prosty trik na otwarcie jednorazowego młynka do pieprzu
Następny artykułWystarczą jajka, ziemniaki i cebula. Rodzina nie będzie chciała jeść nic innego
Redaktor w Lelum.pl. Magister komunikacji medialno-marketingowej. Od zawsze pasjonuje się fotografią. Najbardziej lubi robić zdjęcia komercyjne. 9 lat swojego życia spędziła tańcząc taniec towarzyski, a 4 na deskach teatru. Lubi aktywny tryb życia, imprezy i dobre jedzenie. Gdyby istniał konkurs na znajomość fabuły serialu, na pewno by go wygrała.