Rachunek, który dostał ze szpitala niemal przywrócił go o zawał. Sytuacja miała miejsce w USA, a jak wiadomo, opieka zdrowotna tam nie należy do darmowych. Wręcz przeciwnie – jest bardzo kosztowna. Na własnej skórze przekonał się o tym mieszkaniec stanu Waszyngton, który cierpiał na koronawirusa. Po dwóch miesiącach leczenia otrzymał on ogromny rachunek, na którego widok zaniemówił.

Mowa o 70-letnim Michaelu Flor, pochodzącym z Seattle. Mężczyzna został zakażony wirusem SARS-CoV-2. Podjął się szpitalnego leczenia, które trwało dwa miesiące. Chory po długim czasie walki o życie, wreszcie wrócił cały i zdrowy do domu. Na chwilę obecną jego stan jest stabilny, jednak za jaką cenę?

Rachunek, który przyprawia o zawał

Co prawda mężczyznę udało się uratować, zabić mogło go jednak coś innego – rachunek za leczenie! Jak donosi gazeta Seattle Times, wszystkie wydatki za leczenie, jakie poniósł szpital, zostały podliczone na 181 stronach. W dokumencie uwzględniony jest koszt leków, zajmowanego łóżka – izolatki (około 10 tysięcy dziennie), użytego respiratora (2,8 tysiąca dziennie), jak i jedzenia, a nawet ochronnych strojów lekarzy.

Na rachunku widnieje absurdalna kwota – ponad 1,1 miliona dolarów! Mężczyzna leczony był w szpitalu Swedish Medical Centre, znajdującym się na przedmieściach Seattle. Wychodzi na to, że doba w tym szpitalu to koszt około 18 tysięcy USD.

  1. Smutna wiadomość, nie żyje Stanisław Karnacewicz. Polacy nie mogli spodziewać się jego nagłej śmierci
  2. Wszyscy klienci zaskoczeni. Mimo luzowania obostrzeń Lidl nagle wprowadził LOCK3
  3. Spełniło się jedno z ostatnich marzeń Pawła Królikowskiego. Antek pokazał poruszające zdjęcie

Amerykańska służba zdrowia

W przypadku mężczyzny można jednak mówić o szczęściu w nieszczęściu. Specjalne prawo, uchwalone przez Kongres, przewiduje ponad 100-miliardowy fundusz, pokrywający koszty leczenia koronawirusa, w związku z czym ubezpieczenie pokryło koszty – inaczej byłoby w przypadku jakiejkolwiek innej przypadłości.

O takim szczęściu nie mogą mówić ludzie chorzy na białaczkę czy raka. Ci zmuszeni są do samodzielnego opłacania leczenia. Wielu po prostu na to nie stać – w takim wypadku wypisywani są ze szpitala, w związku z czym ubezpieczenie tego typu wzbudza kontrowersje oraz sprzeciw innych chorych.

ZOBACZ ZDJĘCIE:

rachunek
fot. youtube.com seattletimesdotcom/

Szpitalny rachunek przerósł wszelkie oczekiwania wyleczonego mężczyzny.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Danuta Holecka nie wspomniała o pewnym ważnym fakcie. Po latach wszystko wyszło na jaw
  2. Wstrząsające nagranie. W jednej chwili ulica zamieniła się w rwącą rzekę [WIDEO]
  3. Wróżbita Maciej ujawnił, co czeka syna Małgorzaty Rozenek. Podobnych rewelacji nikt nie mógł się spodziewać
  4. Kot usłyszał pytanie właściciela i zareagował w komiczny sposób. Nagranie rozkłada na łopatki
  5. Zaspany piesek mówi wszystkim „Dzień dobry”. Dla niego niedzielny poranek też nie jest łatwy
  6. Przez 25 lat nie zmywała makijażu z oczu, efekt odbiera mowę. Ostrzegamy, tylko dla osób o mocnych nerwach

Źródło: o2.pl

 

Poprzedni artykułOburzające słowa Anny Kalczyńskiej wywołały lawinę komentarzy. Kolejna wpadka prowadzącej DDTVN
Następny artykułMatka pojechała z dziećmi do Ikei. Gdy obok nich pojawił się elegancki mężczyzna, wiedziała, że muszą natychmiast wyjść
Redaktorka w Lelum.pl, która uwielbia pisać, prawie tak samo jak dalekie podróże w nieznane i zaczynać dzień od treningu. Absolwentka kuluroznawstwa, zafascynowana kulturą hip-hopową, streetwearem, aktorstwem i social mediami. Zawsze ciekawa świata, zawsze w biegu.