Rachunek, który ujawniła pacjentka jednego ze szpitali w USA jest szokujący. Ciężko uwierzyć w kwotę, jakiej oczekuje służba zdrowia ze Stanów Zjednoczonych. Zarażona koronawirusem kobieta, musi teraz zapłacić majątek za otrzymaną opiekę medyczną. 

Kilka dni temu na portalu twitter.com jedna z pacjentek szpitala w USA podzieliła się ze swoimi obserwatorami kwotą, jaką musi  uiścić po odbytym leczeniu. Rachunek wystawiono zaraz po tym, jak opuściła placówkę leczniczą. Teraz kobieta prosi o pomoc – nie jest w stanie z własnej kieszeni pokryć wszystkich kosztów.

Skandaliczny rachunek za leczenie

Jakiś czas temu Danni Askini, mieszkanka stanu Massachusetts, zauważyła wyraźnie pogarszający się stan swojego zdrowia. Pojawiły się duszności, problemy z oddychaniem, podwyższona temperatura i migrena. Zaniepokojona, niezwłocznie udała się do swojego lekarza, który skierował ją na badania do szpitala. Objawy wskazywały na możliwość zakażenia COVID-19. Po wykonaniu testu weryfikującego obecność koronawirusa okazało się, że kobieta jest w kręgu osób zarażonych. 

Pacjentka została poddana hospitalizacji. Po kilku dniach, kiedy udało się opanować sytuację, i stan zdrowia Danni unormował się, kobieta została zwolniona do domu. Niedługo po tym otrzymała rachunek, który zwalił ją z nóg. 

  1. Jak mrozić chleb, by zachował świeżość? Wystarczy pamiętać o kilku kluczowych zasadach
  2. Żona legendarnego muzyka przekazała tragicznie wieści. Zmarł wczoraj na koronawirusa
  3. Dziewczyna go zostawiła. Chłopak na wizji odebrał sobie życie

Pacjentka prosi o pomoc

Danni Askini podobnie jak ponad 20 milionów Amerykanów, nie była ubezpieczona. Ostatnie miesiące w jej życiu były pełne zmian, planowała z mężem przeprowadzić się do innego miasta, zacząć wszystko od nowa w innym miejscu. Niestety, plany zostały pokrzyżowane. 

Obecnie sytuacja Danni Askini jest patowa. Była pacjentka szpitala w Newton-Wellesley nie jest w stanie z własnej kieszeni uregulować należności za swój pobyt. Kobieta udostępniła post, w którym prosi po pomoc. Pod wpisem pojawiło się mnóstwo komentarzy. Ludzie nie mogli uwierzyć, że rachunek z taką kwotą został wręczony Danni. 

Obecnie władze USA są w trakcie szukania rozwiązania w związku z zaistniałym problemem. Danni Askini nie jest jedyną osobą, która znajduje się w podobnej sytuacji. Na tę chwilę państwo pokrywa jedynie koszty przeprowadzenia testów, jednak nie kosztów samego leczenia. Miejmy nadzieję, że i tak kwestia zostanie w najbliższym czasie rozwiązana. 

ZOBACZ ZDJĘCIA: 

rachunek
fot. unsplash.com Olga Kononenko

Kobieta zarażona koronawirusem została skierowana na oddział zakaźny do jednego ze szpitali w USA.

 Rachunek przerósł jej możliwości finansowe.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Trwa ogólnopolska zbiórka pieniędzy na walkę z koronawirusem. Ty też możesz pomóc
  2. Umierał i nawet nie wiedział, że przed nim odszedł jego brat, siostra i mama. Wszystko przez jeden obiad, tragedia w USA
  3. Sklep wymyślił, jak uniknąć osób kupujących na zapas. Wystarczy jedna kartka
  4. Mężczyzna uratował psa rasy beagle przed uśpieniem. Pies podziękował mu w niezwykły sposób
  5. Ponad 22 tys. Polaków wróciło do kraju. Akcja #LOTdodomu przyniosła taki efekt w 7 dni
  6. Koszyki w Lidlu mają ukrytą super funkcję. Jest nieznana wielu klientom

Źródło: twitter.com, time.com

 

Poprzedni artykułKażda kobieta powinna mieć przy sobie jeden przedmiot. Policja wyjaśnia dlaczego
Następny artykułIle Polaków zachoruje na COVID-19? Ilu z nas może umrzeć? Minister zdrowia podał liczby
Wydawca w Lelum.pl. Absolwentka krajoznawstwa i turystyki kulturowej na KUL. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: borynadrianna9@gmail.com.