Radio Maryja przekazało bardzo ważny komunikat. Jak informuje, we wtorek 18 sierpnia ma zapaść decyzja Trybunału Konstytucyjnego w niezwykle istotnej sprawie. Dzisiejszy wyrok dotyczący ustawy dezubekizacyjnej może być przełomowy.

Trybunał Konstytucyjny ma dziś wydać wyrok ws. zmniejszenia świadczeń byłym funkcjonariuszom aparatu bezpieczeństwa PRL. Sprawa dotyczy tzw. ustawy dezubekizacyjnej – ogłosiło Radio Maryja. Jak się okazuje, właśnie do 18 sierpnia 2020 roku została odroczona rozprawa w sprawie wniosku warszawskiego sądu o zbadanie zgodności z konstytucją ustawy dezubekizacyjnej.

Czym jest ustawa dezubekizacyjna?

Ustawa dezubekizacyjna jest ustawą, która weszła w życie w 2017 roku. Na jej mocy byli funkcjonariusze aparatu bezpieczeństwa PRL mają obniżone emerytury i renty, które nie mogą być wyższe od średniego świadczenia wypłacanego przez ZUS. Jednak zdaniem Sądu Okręgowego w Warszawie, przepisy w niej zawarte nie są zgodne z polską konstytucją.

Sąd Okręgowy w Warszawie skierował wniosek do Tyrbunału Konstytucyjnego już styczniu w 2018 roku. Teraz, 18 sierpnia, po dwukrotnym odwoływaniu terminu posiedzenia Trybunału Konstytucyjnego w tej sprawie oraz odroczeniu rozprawy, ma zapaść wyrok dotyczący zgodności ustawy dezubekizacyjnej z konstytucją.

  1. Ministerstwo zdrowia przekazało wiadomość. Wielu Polaków będzie poruszonych, gdy dowie się prawdy
  2. Z ostatniej Chwili: los Szumowskiego został przypieczętowany

Radio Maryja przekazało ważny komunikat

Wiadomość o dzisiejszej rozprawie przekazało Radio Maryja. Jak się okazuje, zgodnie z ustawą dezubekizacyjną, emerytura byłego funkcjonariusza aparatu bezpieczeństwa PRL nie może wynieść więcej niż 2,1 tys. zł brutto, natomiast renta nie może przekroczyć 1,5 tys. zł, a renta rodzinna 1,7 tys. zł.

Renty i emerytury zgodnie z ustawą są obniżane tym, którzy służyli na rzecz totalitarnego państwa, a więc jak zakłada zapis, od 22 lipca 1944 roku do 30 lipca 1990 roku.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Ogromny pożar w polskiej miejscowości. Ujawniono porażające szczegóły tragicznych wydarzeń sprzed kilkudziesięciu dni
  2. PKO BP z zupełnie nową ofertą. Klienci mają powody do radości
  3. Ogromna tragedia na przejeździe kolejowym, jest ofiara śmiertelna
  4. Agata Duda napisała list. Wszyscy zwrócili uwagę tylko na jeden szczegół, nie można oderwać wzroku
  5. Ujawniono, jak mieszka Zenek Martyniuk. Posiadłość opływa w luksusach, przesada?
  6. Niestety, nad rodziną Grażyny Torbickiej zawisły czarne chmury. Mąż usłyszał, że nic się nie da zrobić

źródło: Radiomaryja.pl

Redaktorka działu life-style w Lelum.pl. Redaktor, copywriter i stylistka. Pisanie i moda od zawsze były bliskie jej sercu. Na swoim koncie ma publikacje w wielu branżowych portalach oraz czasopismach. Prywatnie miłośniczka Basquita i czarnej kawy.