Rafał Brzozowski, znany jako wokalista oraz prowadzący programu „Jaka to melodia”, w tym roku sprawdzi się jako prowadzący ważnego wydarzenia muzycznego – Eurowizji Junior. Jednak kim jest Rafał Brzozowski? Ile ma lat? Jakie ma osiągnięcia?

Mężczyzna ma 39 lat. Urodzony w Warszawie, ma dwójkę młodszych braci – Pawła i Adama. O życiu prywatnym Brzozowskiego nie wiadomo zbyt wiele. Przez kilka lat był w związku z Anną Tarnowską – modelką, jednak to, czy ich związek dalej trwa nie jest pewne.

Przeszłość Rafała Brzozowskiego

Rafał Brzozowski rozpoczął karierę medialną, biorąc udział w programie Szansa na sukces w 2002 roku. Mężczyzna zdobył wtedy wyróżnienie.

Rafał był członkiem takich zespołów jak Emigranci oraz Mono. W 2011 roku brał udział w przesłuchaniach do „The Voice od Poland”. Niestety, odpadł przed finałem.

Kilka lat później, Brzozowski powraca z piosenką „Sky Over Europe”, dzięki której zakwalifikował się do finału polskich eliminacji Konkursu Piosenki Eurowizji. Zajął drugie miejsce, przegrywając jedynie z wokalistką Kasią Moś.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

Kim z wykształcenia jest Rafał Brzozowski?

Zawód Brzozowskiego leży daleko od muzyki. Z wykształcenia jest nauczycielem wychowania fizycznego. Ukończył studia na Akademii Wychowania Fizycznego. Brzozowski na swoim koncie ma kilka sportowych sukcesów. Między innymi, zdobył brązowy medal na Akademickich Mistrzostwach Polski w zapasach (2006 rok). Niestety, z powodu kontuzji kręgosłupa był zmuszony przerwać karierę sportową.

Kariera w ostatnich latach wyglądała następująco: w 2014 roku Brzozowski brał udział w programie „Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdami”. Tańczył z Izabelą Janachowską. Od 2017 do 2019 prowadził teleturniej „Koło Fortuny”. Był również prowadzącym wielu wydarzeń telewizyjnych.

Obecnie prowadzi takie programy jak „Jaka to melodia?” oraz „The Voice of Senior”. W listopadzie ubiegłego roku otrzymał szansę poprowadzenia Eurowizji Junior 2020 w Warszawie. Aktualnie, Brzozowski zmierzy się w dorosłej Eurowizji. Jako reprezentant Polski zaprezentuje utwór „The Ride”. Wydarzenie odbędzie się w maju w Rotterdamie.

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

Źródło: RadioZet.pl