Rafał Brzozowski będzie reprezentantem Polski na Konkursie Piosenki Eurowizji. Utwór, który będzie wykonywać, jest zatytułowany The Ride. Zapytany przez Wprost o pracę dla stacji TVP odpowiedział: Stacja ma swoją politykę, z którą ja nie dyskutuję.

Rafał Brzozowski, wytypowany przez stację do Konkursu Piosenki Eurowizji wytłumaczył w rozmowie z Wprost, dlaczego TVP nie mogło zgłosić piosenki Empires Alicji Szemplińskiej, która była wybrana rok temu. Przypominamy, że zeszłoroczna edycja Eurowizji została odwołana z powodu pandemii. Brzozowski podkreślił również, że praca dla TVP nie jest dla niego powodem do wstydu.

Rafał Brzozowski o pracy dla TVP

Rafał Brzozowski podkreślił, że pracuje przy formatach rozrywkowych, więc skupia się na muzyce. Powiedział również, że nie odpowiada za komunikaty PR-owe stacji TVP.

– Dlaczego miałbym się wstydzić? Tutaj pracuję, tutaj spełniam się i rozwijam. Staram się być całkowicie apolityczny, bo pracuję w rozrywce, a uważam, że w rozrywce nie powinno być polityki. Choć przecież mieliśmy takie sytuacje, np. przy festiwalu w Opolu, kiedy artyści podzielili się – mówi Brzozowski w rozmowie z Wprost.

Gwiazdor nazywa się typem entertainment. Powiedział, że mógłby wyjść na scenę w duecie zarówno z Ireną Santor, czy z Alicją Węgorzewską i w obu przypadkach by sobie poradził, zrobiłby show. Powiedział, że w innych krajach tacy ludzie są pożądani. 

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

Internauci podeszli do piosenki The Ride bardzo krytycznie. Choć teledysk ma ponad 1,4 mln wyświetleń, to ponad 8 tysięcy komentarzy jest negatywna. Kilka godzin po premierze TVP wyłączyło możliwość oceny teledysku łapką w górę lub łapką w dół.

Eurowizja 2021 – jakie szanse ma Polska?

Ze względu na regulamin, TVP nie zdecydowało się wybrać ponownie Alicji Szemplińskiej – zwyciężczyni polskiej preselekcji 2020 roku. Piosenkę The Ride dla Brzozowskiego napisali szwedzcy kompozytorzy: Joakim Overnius, Thomas Karlsson, Clara Rubensson oraz Johan Mauritzson.

 

W tym roku konkurs ma się odbyć w maju. 18 i 20 maja odbędą się półfinały, a 22 maja wielki finał Eurowizji.  Z racji tego, że sytuacja na świecie wciąż nie jest stabilna, oczywiście nie wiadomo, czy daty Eurowizji pozostaną bez zmian. 

Bukmacherzy już typują faworytów. Na podium znajdują się faworyci z zeszłego roku. Największe szanse ma Islandia, reprezentowana przez zespół Dadi Freyer, wraz z hitem Think About Things. Drugie miejsce zajmuje Szwecja, a trzecie Bułgaria. 

Wszystkim artystom życzymy powodzenia!

Zobacz zdjęcia:

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Post udostępniony przez Rafał Brzozowski (@rafal_brzozowski_official)

 Rafał Brzozowski będzie reprezentował Polskę na Konkursie Piosenki Eurowizji.

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

Źródło: muzyka.interia.pl, eurowizja.org

Poprzedni artykułAndrzej Piaseczny trafił do szpitala zbyt późno. Lekarz apeluje: ,,Nie czekajmy, idźmy po pomoc od razu”
Następny artykułMichał Figurski już zaszczepiony, zdjęcie zadedykował Violi Kołakowskiej i Edycie Górniak. Fani rozbawieni do łez