Kiedy w 2021 roku Rafał Brzozowski wystąpił na 65. Konkursie Piosenki Eurowizji, zajął dopiero 14. miejsce w półfinałach i nie dostał się do finału. Teraz powiedział szczerze, co myśli o występie Krystiana Ochmana.

Występ Brzozowskiego zapewnił Polsce jedynie 33. miejsce w ogólnym rankingu. Sama kandydatura wzbudziła wiele kontrowersji ze względu na niejasne okoliczności wyboru oraz poziom piosenki „Ride”.

Rafał Brzozowski o Krystianie Ochmanie

Tuż przed półfinałami Brzozowski udzielił wywiadu portalowi Pudelek, w którym życzył mu powodzenia i wyznał, że trzyma za niego kciuki.

– Jego występ wywołuje ciarki. Chciałbym, żeby Krystian wygrał Eurowizję – mówił.

Wieszczył „świetny wynik” i jak się okazało, miał rację. Polska po raz pierwszy od 2017 roku  dostała się do finału Konkursu Eurowizji.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

Tuż po ogłoszeniu wyników wypowiedział się na antenie kanału TVP, która transmitowała koncert.

Tak strasznie się cieszę! W tej chwili jestem jeszcze w wielkim szoku, ale SMS-uję z ekipą na miejscu. Wszystkim gratuluję, to wielki sukces naszej reprezentacji. Mieliśmy wielkie nadzieje z tym występem i odetchnęliśmy z ulgą – raportował przejęty Brzozowski.

Jego duża scena napędza i wszystko się udało w 100 procentach. […] U mnie sytuacja była inna, my byliśmy zamknięci w hotelu ze względu na pandemię – dodał ze smutkiem.

Wyznał też, że bardzo chciałby poznać wyniki jury. Ośmielił się typować, że Polska może znaleźć się w pierwszej piątce.

On bardzo dobrze śpiewa na tle pozostałych artystów. Jest też bardzo tajemniczy. […] Technicznie on wchodzi w bardzo wysokie rejestry. Śpiewa falsetem. Ja tak śpiewać nie potrafię – zakończył z pełną szczerością.

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. Katarzyna Cichopek przerwała milczenie. Przejmujący komunikat. „Jest mi ciężko”
  2. Pochodzenie Krystiana Ochmana może zaskoczyć. 22-latek nie urodził się w Polsce
  3. Co naprawdę robią z jedzeniem pokazywanym w „Pytaniu na śniadanie”? Można się zdziwić