Rafał Trzaskowski jasno przedstawił swoje stanowisko. Do Urzędu Miasta wpłynęło pismo, na które prezydent stolicy nie wyraził zgody. Jak tłumaczy Trzaskowski, sprawę przeanalizował razem z sanepidem. Mieszkanki i mieszkańcy Warszawy otrzymali zakaz.

Rafał Trzaskowski na swoim profilu na Facebooku ogłosił ważną dla mieszkanek i mieszkańców Warszawy informację. Prezydent Warszawy ogłosił istotny zakaz dla jednego z wydarzeń, które co roku odbywało się w mieście. 

Rafał Trzaskowski nie wyraża zgody na Marsz niepodległości

Prezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości Robert Bąkiewicz niedawno, bo pod koniec października zapowiadał, że mimo epidemii koronawirusa planowana jest organizacja marszu niepodległości, jak co roku 11 listopada. 

Co więcej, Robert Bąkiewicz podczas poniedziałkowej konferencji prasowej potwierdził te plany:

– Zapraszamy na godzinę 14 na Rondo Dmowskiego – zapowiedzial Prezes Stowarzyszenia „Marsz Niepodległości”.

Do urzędu stołecznego wpłynęło więc pismo o organizacji Marszu Niepodległości, który zgodnie z tradycją miałby odbyć się 11 listopada. Prezydent miasta, jak wyjaśnił na swoim profilu na Facebooku, przeanalizował okoliczności z sanepidem, nie pozostawiając mieszkankom i mieszkańcom Warszawy wątpliwości.

-Nie ma zgody urzędu na marsz z powodu epidemii – napisał Rafał Trzaskowski.

  1. Skandal. Katechetka na lekcji religii: „Z płodów poddanych aborcji robi się kosmetyki”
  2. TVN bije na alarm. Wszystko zacznie się już o 22, lepiej nie wychodzić z domu
  3. Ślub z osobą zmarłą. Porażające, co dzieje się w sercu Europy

Rafał Trzaskowski wyjaśnia, dlaczego marsz się nie odbędzie

Prezydent miasta przedstawił krótkie wyjaśnienie, dlaczego nie może zgodzić się organizację marszu. Do swojego wpisu na Facebooku dołączył skan decyzji sanepidu.

-W związku z negatywną opinią Sanepidu, nie wyrażam zgody na organizację 11 listopada zgłoszonego Marszu Niepodległości. Opinia inspekcji sanitarnej, o którą również wystąpił wojewoda, wskazuje na trudną sytuację epidemiczną #koronawirus, szczególnie w Mieście Stołecznym Warszawa i w całym Mazowszu.

W komentarzach pod postem znalazło się mnóstwo słów poparcia i sprzeciwu dla decyzji Rafała Trzaskowskiego. Wiele osób jest złych za to, że Warszawą codziennie idą protesty, a pozwolenia na marsz nie ma.

Protesty są jednak inną formą niż zaplanowane wydarzenie, jakim jest marsz. Marsz jest zgłoszonym wydarzeniem, którego odbycie się jest zależne od decyzji urzędu miasta. 

ZOBACZ ZDJĘCIE:

W związku z negatywną opinią Sanepidu, nie wyrażam zgody na organizację 11 listopada zgłoszonego Marszu Niepodległości….

Opublikowany przez Rafała Trzaskowskiego Piątek, 6 listopada 2020

 

ZOBACZ TEŻ:

  1. Policja ponownie staje na wysokości zadania. Dzielny sierżant nie czekał ani chwili ratując życie 80-latka
  2. Porażające odkrycie sprzed 65 tys. lat w Karpatach. Przyjezdni o niczym nie mieli pojęcia
  3. Dominika Gwit jest przeszczęśliwa. Pokazała wyjątkowe zdjęcia, fani gratulują
  4. Nie wszystkie sklepy w galeriach zostaną zamknięte. Wiemy, gdzie zrobisz zakupy i jakie produkty kupisz bez najmniejszego problemu
  5. Maciej Maleńczuk o kobietach: ”Mija 26 i staje się z niej nieznośna baba”. 59-latek pochwalił się swoimi ”przygodami”
  6. Rodzice mogą być spokojni. Decyzja ws pieniędzy z KRUS już zapadła
  7. Dużo łatwiejszy przepis na gołąbki robione inaczej. Można złapać się za głowę, tak smakują

Źródło: tvn24.pl

 

Poprzedni artykułGodzina policyjna 22-5, żołnierze na ulicach, zamknięte szkoły. Restrykcje dla Europejek i Europejczyków
Następny artykułPremier Morawiecki właśnie zwołał pilną konferencję. Ważne informacje dla wszystkich obywateli
Redaktorka w Lelum.pl. Studentka kulturoznawstwa na UKSW w Warszawie. Wielbicielka jogi. Codziennie zaczyna poranek od powitania słońca i medytacji. W każdej wolnej chwili czyta książki. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl