Rafał Trzaskowski przerwał milczenie. Wielu Polaków nie jest zadowolonych z postawy prezydenta Warszawy. W licznych komentarzach i wiadomościach polityk proszony jest o reakcję i wyjaśnienia. Zrobiło się bardzo poważnie, a kilka słów wypowiedzianych przez polityka nie wystarcza już Polakom.

Rafał Trzaskowski od kilku dni przygląda się temu, co dzieje się na warszawskich ulicach. Te wydarzenia obserwuje zresztą cała Polska, licząc na wsparcie byłego kandydata na prezydenta opozycji. Wygląda jednak na to, że słowa to za mało.

Rafał Trzaskowski o wydarzeniach w stolicy

Po tym jak prezydent Andrzej Duda podczas kampanii prezydenckiej odniósł się do społeczności LGBT w całym kraju, zawrzało. Nagle na naszych oczach dyskusja na ten temat przemieniła się w prawdziwy rozłam kraju na dwa kompletnie skrajne poglądy.

Wydarzenia, jakie miały miejsce ostatnio w Warszawie wymagały także komentarza prezydenta Warszawy. Dziś na swoim profilu na Facebooku Trzaskowski napisał:

– W Miasto Stołeczne Warszawa nie może być miejsca na dyskryminowanie kogokolwiek. Wszyscy jesteśmy równi i każdy zasługuje na szacunek. Dlatego Warszawiacy, którzy potrzebują pomocy prawnej lub psychologicznej, mogą skorzystać z naszego wsparcia.

  1. Fatalna wiadomość, Stan Borys bardzo się boi. Nic nie może zrobić
  2. Na stronie Gienka Loski opublikowana została pilna i ważna wiadomość. Potrzebne jest wsparcie

Rafał Trzaskowski w ogniu pytań

Choć prezydent Warszawy wciąż jasno wyjawia swoje poglądy na temat aresztowań aktywistów i dyskusji o społeczności LGBT w Polsce, internauci oczekują od niego zdecydowanie bardziej zaangażowanych działań. Pod postem Trzaskowskiego zostawiali liczne komentarze.

– Mam nadzieję widzieć Pana Prezydenta Warszawy na Placu Defilad o 18:30 – zaznaczył jeden z internautów.

– Nie możemy dać prawa pomiatać nami dyskryminować nas i traktować jak śmieci! Mam nadzieję, że Rafał w końcu wymówi słowo LGBT 🙂 i mam nadzieję, że zrobi coś więcej niż tylko napisze post na fejsie – wyjaśnia kolejny.

– A może dla odmiany pojawi się pan dzisiaj na demo i dopilnuje wraz z kolegami z partii, żeby nikomu nic się nie stało! I żeby to była pokojowa demonstracja. Głosowałam na Pana w obu wyborach i liczę na Pana zaangażowanie. To niebywałe co się wczoraj w Warszawie wydarzyło. Smutek! – opisuje internauta.

Oczekiwania wystosowano także wobec córki prezydenta Andrzeja Dudy, Kingi Dudy. W świetle ostatnich wydarzeń, jej słynna przemowa przestała być zasadna.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

 Prezydent Warszawy wywołał niemałą dyskusję pod swoim postem.

RAFAŁ TRZASKOWSKI
Fot. Jakub Kaminski/East News

Przedstawiciele społeczności przeciwko LGBT prowadzą otwartą wojnę. Zdaniem społeczności w ich szeregi dołączyła policja, aresztując agresywnie 48 osób w piątek.

ZOBACZ TEŻ:

  1. TVN pilnie ostrzega Polaków, będzie niebezpiecznie. Prawie cała Polska objęta alertami I i II stopnia
  2. Pamiętacie małą Zuzię z ”Niani”? Ma już 22 lata. Niesamowite, jak dziś wygląda Emilia Stachurska
  3. Polaków czekają ogromne zmiany. Po wakacjach możemy obudzić się w nowej rzeczywistości
  4. Polska zalewa się łzami. Reanimacja nie przyniosła efektów
  5. W sierpniu tylko 1 niedziela handlowa. Jednak na tapecie nowy projekt, możliwy powrót do wcześniejszych ustaleń

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek! 

 

Poprzedni artykułMąż Izabeli Janachowskiej to multimilioner. Zarabiał na rzeczy, którą każdy z nas ma w swoim domu
Następny artykułKrzysztof Jackowski ostrzega Polaków. Ma się zacząć zaraz, już nie chodzi o wirusa
Redaktorka w Lelum.pl Kulturoznawca w specjalizacji teatralnej. Wielbicielka jogi. Codziennie zaczyna poranek od powitania słońca i medytacji. W każdej wolnej chwili czyta książki.