Rafał Trzaskowski, choć jeszcze nieoficjalnie, ale przegrał wybory prezydenckie 2020, wcale nie ma zamiaru być cicho. Polityk po wiecu wyborczym, który odbył się 12 lipca, przerwał milczenie i zwrócił się do samego Andrzeja Dudy. Wielu czekało na to, co powie prezydent Warszawy. Jego słowa zdziwiły niejednego wyborcę. 

Rafał Trzaskowski od samego początku ogłoszenia wyników trzymał dystans wobec swojego kontrkandydata, lecz w końcu nie wytrzymał i powiedział coś, czego chyba nikt się nie spodziewał. Jego słowa mogą dać wiele do myślenia nie tylko wyborcom, ale także samemu Prezydentowi. 

Rafał Trzaskowski przerwał milczenie

W poniedziałkowe popołudnie kandydat na prezydenta Rafał Trzaskowski podziękował swoim wszystkim wyborcom na Twitterze, ale to nie wszystko. Prezydent Warszawy pogratulował także oficjalnie wygranej Andrzejowi Dudzie i nawiązując do jego słów, podkreślił, że ma nadzieję, iż jego druga kadencja będzie rzeczywiście inna.

– Prawie 10 mln głosów. Za wszystkie i za każdy z osobna serdecznie dziękuję. Dziękuję też za niesamowitą energię, jaką wspólnie udało nam się wyzwolić przez tych kilka tygodni. Jeszcze będzie przepięknie!- napisał polityk, kończąc słowami piosenki zespołu Tilt. 

  1. Nie żyje żona Johna Travolty, uwielbiana aktorka zmarł wskutek strasznej choroby. Miała jedynie 57 lat
  2. Trudno spokojnie komentować. Ujawniono co Katarzyna W. robiła ze strażnikami w więzieniu
  3. Nikt nie mógł uwierzyć, ile naprawdę wzrostu ma Rafał Trzaskowski. Zażartował sobie nawet z cm Kaczyńskiego

Wyniki wyborów 2020

Przypomnijmy, że według danych z 99,98 proc. obwodów to Andrzej Duda wygrał wybory prezydenckie 2020 niewielką przewagą, zdobył bowiem 51,10% głosów, podczas gdy jego kontrkandydat Rafał Trzaskowski uzyskał 48,9 procent.  

Choć polityków dzieli zaledwie 2,2 procent, nie ma mowy o tym, żeby coś się zmieniło do czasu oficjalnego ogłoszenia wyników. Czy teraz prezydent Warszawy przyjmie zaproszenie głowy państwa do Pałacu Prezydenckiego

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Rafał Trzaskowski przerywa milczenie. 

rafał trzaskowski
fot. JANEK SKARZYNSKI/AFP/East News

Polityk pogratulował wygranej w wyborach swojemu kontrkandydatowi.  

rafał trzaskowski
fot. Andrzej Iwanczuk/REPORTER

Czy relacja polityków ulegnie poprawie? 

ZOBACZ TEŻ:

  1. Polacy masowo i nieświadomie popełniają karygodny błąd przy zakupie mięsa mielonego na kotlety. Decydująca jest 1 cecha
  2. Wicepremier podała pierwszy termin wypłaty 500+ na wakacje
  3. Małgorzata Rozenek skrytykowana za strój na wyborach. ”Lepszych ciuchów nie było?”
  4. Nagle Andrzejowi Dudzie wyrwało się zaskakujące zdanie. Wszyscy myśleli, że się przesłyszeli
  5. Aleksandra Kwaśniewska zachwyciła. Jej stylizacja na wybory rozbiła bank „Jest Pani piękna”
  6. TVN podał smutną wiadomość, Polacy pogrążają się w żałobie. Nie żyje Bronisław Piasecki

Źródło: tvn24.pl

Redaktor w Lelum.pl. Magister komunikacji medialno-marketingowej. Od zawsze pasjonuje się fotografią. Najbardziej lubi robić zdjęcia komercyjne. 9 lat swojego życia spędziła tańcząc taniec towarzyski, a 4 na deskach teatru. Lubi aktywny tryb życia, imprezy i dobre jedzenie. Gdyby istniał konkurs na znajomość fabuły serialu, na pewno by go wygrała.