Rafał Trzaskowski w rozmowie z TVN24 przyznał, jak tak naprawdę potoczyły się losy jego spotkania z Andrzejem Dudą. Tuż po ogłoszeniu wyników exit-pollu, prezydent zaprosił do Pałacu Prezydenckiego swojego rywala z Koalicji Obywatelskiej, jednak do spotkania ostatecznie nie doszło. Były kandydat na prezydenta wyjawił w końcu prawdę na ten temat. 

Spotkanie, jakie zaproponował podczas swojego wieczoru wyborczego Andrzej Duda, Rafałowi Trzaskowskiemu, stanęło wiele razy pod znakiem zapytania. Podczas wywiadu udzielonego w trakcie programu Fakty po Faktach, prezydent Warszawy wyjaśnił, dlaczego tak się stało i czy w ogóle dojdzie do jakiejkolwiek próby porozumienia pomiędzy rywalami.

Rafał Trzaskowski o spotkaniu z Andrzejem Dudą

Prezydent Warszawy podczas wywiadu udzielonego  w trakcie programu Fakty po Faktach przyznał, że nie spotkał się jeszcze z prezydentem z powodu braku czasu. Od poniedziałku były kandydat na głowę państwa wrócił do pełnienia roli prezydenta stolicy.

-Ja akurat nie mogłem w tym tygodniu. Zaproponowałem, że pod koniec miesiąca, kiedykolwiek pan prezydent będzie miał czas, my akurat będziemy wtedy przygotowywali kolejne obchody rocznicy Powstania Warszawskiego, więc z panem prezydentem na pewno się będziemy widzieć -wskazał termin spotkania Rafał Trzaskowski.

  1. Katarzyna Cichopek i Marcin Hakiel przeżywają ciężkie chwile. Plotki potwierdziły się
  2. Jeśli je masz, możesz zarobić nawet 10 tys. złotych. Chodzi o pozornie zwykłe 10 groszy
  3. Marcelinie Zawadzkiej grozi 8 lat pozbawienia wolności. Słowa gwiazdy są porażające

Czego Rafał Trzaskowski oczekuje po aktualnym prezydencie?

W rozmowie w programie Fakty po Faktach prezydent Warszawy przyznał, że sam także pragnie spotkania ze swoim byłym rywalem:

Tu nie chodzi o to, żeby robić show, tylko żeby porozmawiać poważnie na temat tego, jakie są oczekiwania tej drugiej połowy Polski wobec pana prezydenta – powiedział podczas wywiadu Trzaskowski.

Prezydent Warszawy słuszne zauważył, że Polska podzieliła się dosłownie na pół. Zadaniem obojga polityków jest teraz zszycie jej i dostosowanie się także do potrzeb tej drugiej połowy:

-Ja na pewno wykonam mnóstwo gestów, bo uważam, że Polskę trzeba zszyć. […] Uważam, że każdy z nas musi się postarać, nie można po prostu się obrazić na to, że połowa obywateli myśli coś innego – zaznaczył polityk KO.

Pierwsze zaproszenie, jakie wystosował Andrzej Duda, nie zostało przyjęte przez Trzaskowskiego, ponieważ postanowił spędzić czas tuż po ogłoszeniu wyników exit-pollu, razem z rodziną. 

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Rafał Trzaskowski
Fot. Screenshot Live Rafał Trzaskowski, Facebook

Prezydent Warszawy uzyskał ogromne poparcie, przegrał różnicą 2 procent. Dziś zapewnia, że chce porozumienia z prezydentem. 

rafał trzaskowski
fot EASTNEWSAndrzej Duda – EA@Jakub Kaminski/East News

Trzaskowski w wywiadzie udzielonym TVN 24, przyznał, że wierzy, iż prezydent przestanie być zakładnikiem jednej partii.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Kto w dzieciństwie jadł kogel-mogel? Teraz kultowy deser zyskał zupełnie nową odsłonę
  2. Jedna kobieta nie żyje, dwie zostały ranne. Dramatyczne wydarzenia w Europie
  3. Kinga Duda zaatakowana przez liderkę Strajku Kobiet. Nazwała ją polską wersją #NaziBarbie
  4. Kobieta kupiła bluzkę w popularnej sieciówce. Szybko pożałowała, na jej ciele pojawiły się poparzenia i pęcherze [FOTO]
  5. Zatrzymano 46-latkę, która kamieniem zaatakowała dziewczynkę. Jej zdjęcie trafiło do internetu, rozpoznano sprawczynię
  6. Z ostatniej chwili: Sąd Najwyższy wydał oświadczenie ws. wyborów

źródło: tvn24.pl

 

Poprzedni artykułKlient poprosił o rachunek, zapłacił i wyszedł. Kelnerka podeszła do stolika i zalała się łzami, zostawił jej liścik
Następny artykułRodzina Jerzego Stuhra właśnie wydała oświadczenie. Niestety, sytuacja jest poważna
Redaktorka w Lelum.pl Kulturoznawca w specjalizacji teatralnej. Wielbicielka jogi. Codziennie zaczyna poranek od powitania słońca i medytacji. W każdej wolnej chwili czyta książki.