Rafał Trzaskowski bierze udział w trwającym 30 października 2020 roku Strajku Kobiet w Warszawie. Sytuacja zrobiła się poważna do tego stopnia, że prezydent stolicy zmuszony był interweniować. Na oficjalnym Twitterze głowy Warszawy pojawiło się nagranie, w którym wypowiedział się na temat trwających wydarzeń.

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski wydał komunikat na Twitterze, w którym okazał swoją solidarność z protestującymi w stolicy kobietami. Dodał kilka słów na temat rządzących.

Rafał Trzaskowski wydał komunikat

Prezydent Rafał Trzaskowski pojawił się na ulicach Warszawy, by okazać solidarność z protestującymi kobietami. Sytuacja na ulicach stolicy zrobiła się gorąca do tego stopnia, że postanowił wydać oficjalny komunikat. Głowa stolicy musiała interweniować z uwagi na ogromne tłumy na ulicy. Ze względu na troskę o zdrowie i bezpieczeństwo rodaków wydał oficjalny apel. Na Twitterze głowy stolicy opublikowano wideo, w którym Trzaskowski wyraża swoją opinię, a także odnosi się do rządzących:

– Jestem tu na ulicach Warszawy przede wszystkim, żeby zademonstrować swą solidarność z protestującymi. Wiemy, dlaczego tutaj jesteście, rozumiemy to, rozumiemy wasz gniew – rozpoczął swoje przemówienie prezydent Warszawy.

Kolejną część wypowiedzi przeznaczył, by wyrazić swoją opinię na temat decyzji władz oraz znaku solidarności z kobietami – Niestety cyniczna władza zafundowała nam tak haniebne decyzje w samym środku pandemii. Na znak solidarności jest również oświetlony Pałac Kultury z błyskawicą – kontynuuje Rafał Trzaskowski.

W dalszej części nagrania można usłyszeć, jak głowa stolicy apeluje do rodaków o przestrzeganie bezpieczeństwa:

– Natomiast ja przede wszystkim apeluje do Państwa, żeby w ramach możliwości być bezpiecznym, żeby zachować dystans, jak tylko się da i nosić maseczki, to jest bardzo istotne – apeluje prezydent Warszawy. 

  1. Gigantyczne manifestacje ruszyły, ulice są sparaliżowane. Wszędzie policja i wojsko, słychać tylko krzyki
  2. Odbiera mowę. Dziennikarz TVN nagrał film nad grobem swojego dziecka
  3. RMF właśnie przekazało tragiczne informacje. Niestety, nie żyją. Śmierć nadeszła nieoczekiwanie

Rafał Trzaskowski apel

Rafał Trzaskowski na każdym kroku podkreśla, że jest solidarny z kobietami i w imieniu mężczyzn zapewnia, że będą je wspierać – Solidaryzujemy się, jesteśmy z wami, uważajcie na siebie. Dzisiaj rzeczywiście na ulicach Warszawy jest kilkadziesiąt tysięcy ludzi demonstrujących solidarność, jeśli chodzi o prawa kobiet – kontyuuje głowa stolicy.

Prezydent Warszawy nie ukrywa swojej nadziei o cofnięciu decyzji rządu w sprawie kobiet – Miejmy nadzieję, że rząd się cofnie, że mimo tych cynicznych zapowiedzi Jarosława Kaczyńskiego, który podburzył nastroje rządzący się cofną, bo to jest absolutny warunek, żeby móc rozmawiać – podkreśla Rafał Trzaskowski.

Zdaniem prezydenta Warszawy jest to klucz do tego, by się wycofać z orzeczeń rządu – To jest niesłychanie istotne, żeby wycofać się z tego haniebnego orzeczenia, a przecież są możliwości, by wspólnie to robić, wtedy dopiero w ogóle będzie można rozmawiać i uspokajać nastroje […] pełna odpowiedzialność jest na rządzących – zauważa głowa stolicy.

Na zakończenie prezydent dodał, że obserwatorzy miasta stołecznego obserwują, co się dzieje na ulicach Warszawy – Natomiast my obserwujemy, co się dzieje. Są obserwatorzy miasta stołecznego we wszystkich punktach. I oczywiście jeszcze raz uważajcie Państwo na siebie – zakończył Rafał Trzaskowski

ZOBACZ WIDEO:


Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski wydał oficjalny komunikat w sprawie Strajku Kobiet na swoim Twitterze.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Tysiące Polaków nie zadbają w tym roku o groby bliskich. Na szczęście jest wyjście z trudnej sytuacji
  2. Są zabici i dziesiątki rannych, wybuchła panika. Trzęsienie ziemi uderzyło, odczuli je w Europie
  3. Maciek: „Jeśli nie jesteś gotowa zostać w domu i nie pracować, nie jesteś prawdziwą kobietą. Ktoś musi gotować i sprzątać”
  4. Ważne: Minister Zdrowia przekazał kilka minut temu. Właśnie ogłosił co z obostrzeniami
  5. Sprzed chwili: Trwa konferencja Premiera, zapadła ostateczna decyzja ws. 1 listopada, już wszystko jasne
  6. Na antenie Polsat News padły mocne słowa, mowa o stosunku do Polek. „Pokazuje ogromną pogardę do kobiet”
  7. Najpiękniejsza Polka wyjawiła nieziemski przepis na rosół. Udka kurczaka zastąpiła znacznie lepszym zamiennikiem

Źródło: twitter.com

Poprzedni artykułPolsat bije na alarm. Przekazano pilną wiadomość, z którą każdy powinien się zapoznać
Następny artykułMedia przekazały dramatyczną wiadomość. Nie żyje aktor z „Klanu”, miał tylko 35 lat
Redaktor w Lelum.pl. Absolwent Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Pracował dla Radia Centrum w Lublinie oraz portalu sportowego iGol.pl. Pasjonat sportu, w szczególności piłki nożnej, hip-hopu i dobrego kina. W wolnych chwilach pisze wiersze i teksty muzyczne. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl