Rafał Trzaskowski z pewnością przeżywa teraz ciężkie chwile. Nie pozostało mu już inne wyjście, jak podaje polsatnews.pl musiał prosić rząd o pomoc. Chodzi o bezpieczeństwo ogromnej części Polaków. Jest już odpowiedź premiera.

Rafał Trzaskowski znalazł się w potrzasku, nie może sobie sam poradzić, musiał zwrócić się po pomoc do rządu. Wszystkie ważne decyzje już zostały podjęte, znamy odpowiedź premiera.

Rafał Trzaskowski zwraca się o pomoc do rządu

Prezydent stolicy Polski poinformował media, że zwrócił się już z pomocą do rządu w związku z ponowną awarią oczyszczalni ścieków Czajka, do której doszło w sobotę. Pierwsza miała miejsce w sierpniu ubiegłego roku, wtedy rząd również musiał pomóc.

— Zwróciłem się do rządu o pomoc w ponownym wykorzystaniu mostu pontonowego do transportu ścieków — cytuje jego wypowiedź portal polsatnews.pl.

  1. Pilne ostrzeżenie. GIS alarmuje Polaków, wydano zakaz zbliżania się do jednego miejsca, nastąpiła wielka awaria
  2. Ministerstwo Zdrowia wydało ważny komunikat. Mamy oficjalne potwierdzenie

Pojawiła się już odpowiedź premiera

Kilkanaście minut temu pojawiła się już odpowiedź premiera. Zamieścił ją Szef Kancelarii Premiera Michał Dworczyk na jednym z portali społecznościowych. Rząd zdecydował się pomóc, zapowiedziano już spotkanie sztabu kryzysowego.

— W związku z prośbą Prezydenta Trzaskowskiego, premier Morawiecki zdecydował o udzieleniu pomocy dla miasta stołecznego Warszawy. Jutro odbędzie się spotkanie sztabu kryzysowego w Kancelarii Premiera rzeczpospolitej Polskiej — napisał na Twitterze.

Rafał Trzaskowski przekazał również, że priorytetem jest zatrzymanie wycieku ścieków. Jest to bardzo ważne, ponieważ wielu Polaków może być zagrożonych, GIS wydało już specjalny komunikat, lepiej nie zbliżać się do tego jednego miejsca.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Prezydent Warszawy poinformował również, że trwają badania tunelu, gdzie doszło do awarii.

Rafał Trzaskowski
fot. twitter.com/@michaldworczyk

Jest już odpowiedź z Kancelarii Premiera Mateusza Morawieckiego.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Z ostatniej chwili: nie żyje polski polityk. Media potwierdziły tragiczną wiadomość
  2. Gwiazda Pytanie na śniadanie z dnia na dzień straciła pracę. Jest niespodziewany komentarz, może namieszać
  3. Koszmar w szpitalu. Bezsilny pacjent próbował wyjść na czworaka korytarzem, ludzie dookoła tylko patrzyli
  4. Anna Lewandowska zmiażdżona przez znaną aktywistkę. Ostra wiązanka wbija w ziemię
  5. Skóra w popularnym mleku? Mężczyzna nie mógł uwierzyć: „Tkanka mięsopodobna”. Producent odpowiedział
  6. Spróbujesz raz i poprosisz o dokładkę. Pyszna surówka z buraka i selera

Źródło: polsatnews.pl, twitter.com

 

Redaktorka w Lelum.pl, absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Do tej pory dziennikarsko spełniała się w redakcjach studenckich i szkolnych. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl