Rak w zastraszającym tempie zaczyna atakować młode pokolenie. Kiedy u 11-letniej dziewczynki zdiagnozowano rzadki nowotwór mózgu, operacja nie wchodziła w grę. Lekarze nie dawali jej szans. W pewnym momencie wydarzyło się coś, czego nikt nie mógłby się spodziewać. Zastanawiacie się, czy cuda się zdarzają? Patrząc na historię tej nastolatki, odpowiedź nasuwa się sama.

Pomimo atakujących nas z każdej strony wstrząsających statystyk, w dalszym ciągu niewiele osób zdanie sobie sprawę, że w Polsce żyje ponad 350 tys. osób, u których w ciągu ostatnich pięciu lat rozpoznano nowotwór. Co więcej, pomimo innowacyjnych metod oraz rewolucyjnych środków leczenia medycyna w tym przypadku medycyna jest bezradna. Dziewczyna, o której w sieci zrobiło się naprawdę głośno, doświadczyła prawdziwego cudu.

Rak zaatakował nastolatkę

11-letnia Rosli Doss z Teksasu z kazdym dniem czuła się coraz gorzej. Dziewczynka straciła ostrość widzenia, a trudności w przełykaniu i chodzeniu uniemożliwiały jej prowadzenie normalnego życia. Rodzice, widząc pogarszający sie stan pociechy, niezwłocznie udali się z nią do szpitala.

Diagnoza, którą przekazali specjaliści była druzgocąca. Okazało się, że Rosli zachorowała na rzadki nowotwór mózgu, określany mianem rozlanego glejaka pnia mózgu. Rodzice, chcąc mieć pewność, że dramatyczna informacja jest w 100% poprawna, zabrali dziewczynkę do jeszcze kilku niezależnych szpitali. Za każdym razem diagnoza brzmiała dokładnie tak samo. W związku z tym, że operacja nie wchodziła w grę, lekarze zmuszeni byli zastosować radioterapię.

Niespodziewanie wydarzył się cud

Rodzice dziewczynki, Scott i Gena każdego dnia z dumą patrzyli, jak ich córka dzielnie znosi radioterapię. Mając pełną świadomość, że nic więcej nie mogą zrobić, opiekę nad dziewczynką powierzyli… Bogu. Każdego dnia modlili się o to, by Rosli w końcu wyzdrowiała.

Być może zabrzmi to absurdalnie, ale kolejne badanie rezonansem magnetycznym wykazało, że po nowotworze nie ma już, ani śladu. Lekarze, którzy zajmowali się dziewczynką, dosłownie nie mogli w to uwierzyć. To prawdziwy cud, powtarzali.

-Codziennie to mówimy. To właśnie Bóg uleczył Rosli– mówiła mama Rosli.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Rak
facebook.com @Roxli’s Rox Star Benefit

Rak zaatakował 11-letnią dziewczynkę.

Rak
facebook.com @Roxli’s Rox Star Benefit

Lekarze nie dawali jej szans.

Rak
facebook.com @Roxli’s Rox Star Benefit

Niespodziewanie wydarzył się cud.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Objawy świadczące, że nasza wątroba ma dosyć. Organ, który ma wpływ na cały organizm
  2. Maryla Rodowicz dała jednoznaczny sygnał na Sylwestrze Marzeń. Kurskiemu się nie spodoba
  3. Borys Szyc wziął ślub! ”Tak kończymy ten niesamowity rok”
  4. Sandra Kubicka ma guza. Niezbędna będzie operacja
  5. Mama Radosława Majdana skomentowała ciążę synowej. Padły wzruszające słowa
  6. Nie żyje gwiazdor „M jak miłość”, „Klanu”, „Ekstradycji” i innych największych hitów. Smutna wiadomość obiegła media

Redaktor działu Lifestyle w Lelum.pl. Ukończyła Dziennikarstwo na lubelskim UMCESie. Pisanie tekstów było jej pasją, odkąd pamięta. To właśnie w tej dziedzinie chciałaby być perfekcjonistką. Miłośniczka zumby, klimatów latino i włoskiego jedzenia. Nienawidzi nudy i monotonii. Optymistka, dla której każdy kolejny dzień to nowa przygoda.