Rak zaatakował twarz kobiety. Pomimo zapewnień lekarzy, ze znamię, które pojawiło się na jej czole, jest zupełnie niegroźne… rok później walczyła o życie. Swoją wstrząsającą historię zdecydowała się opowiedzieć na Facebooku. Zdarzenie, które przytrafiła się kobiecie, dla większości z nas może być przestrogą na przyszłość.

Kobieta, która dostrzegła na swoim czole niepokojącą plamkę, początkowo zupełnie zignorowała jej nagłe pojawienie się. Przekonana była bowiem, że nieprzyjaciel na twarzy spowodowany jest zmianami hormonalnymi, ponieważ wkrótce na świecie miała pojawić się jej wyczekana pociecha. Prawda okazała się znacznie gorsza.

Rak zaatakował twarz kobiety

Bethany Gambardella-Greenway mieszkająca w Austin w Teksasie jakiś czas temu dostrzegła na swojej twarzy sporą plamkę niewiadomego pochodzenia. W związku z tym, że była wówczas w stanie błogosławionym, przekonana była, iż zmiany pojawiające się na jej twarzy wywołane są szalejącymi monsunami hormonów.

W pewnym momencie zaczęła odczuwać ból. Postanowiła niezwłocznie udać się więc do specjalisty. Dermatolog w trakcie wizyty przekonał ją, że nie ma powodu do obaw, a zmiany takie w ciąży są czymś zupełnie normalnym. Po jakimś czasie okazało się, w jak ogromnym był błędzie.

Ból stawał się nie do zniesienia

1,5 roku, dokładnie tyle minęło, zanim Bethany ponownie udała się do specjalisty. Ból z każdym dniem stawał się coraz bardziej uciążliwy, a wkrótce uniemożliwił jej prowadzenie normalnego życia. Wycinek, który pobrano do badań jednoznacznie wskazywał czerniaka desmoplastycznego, czyli bardzo ciężką postać raka skóry.

Pomimo tego, że lekarzom udało się go usunąć, operacja odbyła się zbyt późno. W tym czasie przerzuty zdążyły już zaatakować węzły chłonne i kości. Kobieta zmuszona buła oddać się radioterapii.

-Bardzo źle wspominam naświetlanie. Sprawiło, że całe wnętrze moich ust zostało zniszczone- wspomina.

Rak i długotrwałe leczenie sprawiły, że Bethany schudła aż 18 kg. Finalnie pożegnała się z nowotworem i stara się wrócić do normalnego życia. Okazało się, że plamka na czole wywołana została opalaniem i częstymi wizytami w solarium.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Rak
facebook.com @Bethany Gambardella-Greenway

Rak wywołany był promieniami słonecznymi.

Rak
facebook.com @Bethany Gambardella-Greenway

Dermatolog przekonywał ją, że nie ma powodu do obaw.

Rak
facebook.com @Bethany Gambardella-Greenway

Jakiś czas później walczyła o życie.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Domowe sposoby na złogi w jelitach. W naszym organizmie może być ich nawet 15 kilogramów
  2. Filip Chajzer pochwalił się mamą. „Wygląda młodziej od syna”
  3. Ponad 96% ludzi nie jest w stanie rozwiązać tego zadania dla 4-klasisty. Jesteś geniuszem?
  4. W młodości Sylwia Grzeszczak skrywała pewien sekret. Gdy wyszedł na jaw, jej życie się odmieniło
  5. Mama Doroty Szelągowskiej nie będzie zadowolona. Pomimo jej próśb gwiazda opublikowała kontrowersyjne zdjęcie
  6. Dzieci Królikowskiego drżą o jego zdrowie. Jest ich aż 5, smutne doniesienia

Redaktor działu Lifestyle w Lelum.pl. Ukończyła Dziennikarstwo na lubelskim UMCESie. Pisanie tekstów było jej pasją, odkąd pamięta. To właśnie w tej dziedzinie chciałaby być perfekcjonistką. Miłośniczka zumby, klimatów latino i włoskiego jedzenia. Nienawidzi nudy i monotonii. Optymistka, dla której każdy kolejny dzień to nowa przygoda.