Rak był przyczyną śmierci 29-letniej bizneswomen z Podlasia. Była właścicielką świetnie prosperującego browaru niedawno została wyróżniona przez przedsiębiorców i inwestorów, którzy umieścili ją na liście Forbes 30 przed 30. Kim była Dominika Diller?

Dominika Diller nie żyje. Właścicielka browaru Hoplala chorowała na białaczkę. Była jedną z najlepiej zapowiadających się bizneswomen w Polsce. Pomimo że przez nowotwór przechodziła osłabiającą chemioterapię, nie traciła pogody ducha. Niestety, rak zabrał kobietę przedwcześnie.

Nie żyje Dominika Diller. Rak dopadł młodą kobietę

Dominika Diller zaistniała w branży jako założycielka browaru i producentka piw dla kobiet Hoplala. Podkreślała jednak, że to praca zespołowa pozwoliła marce osiągnąć ogromny sukces. Gdy dowiedziała się, że trafiła na listę 30 przed 30, była zaskoczona, ale pomimo choroby zgodziła się na wywiad.

– Jak na osobę walczącą z rakiem była zadziwiająco pogodna. Skoncentrowana, pewna siebie, z umysłem jak brzytwa. O chorobie świadczyła wyłącznie jej fryzura — wspomina redaktor Forbes.

rak
fot. materiały prasowe

Dominice Diller nie zależało tylko na jak największej sprzedaży i zwiększaniu skali biznesu. Chciała być blisko kobiet, które kupowały jej piwo. Jej firma przeznacza 5% zysku z każdej butelki na lokalne wydarzenia kulturowe. Marka angażuje się też społecznie, jedno z piw nosiło nazwę Czarny protest.

Kim była Dominika Diller?

Dominika Diller była właścicielką browaru Hoplala, laureatką tegorocznej listy 30 przed 30. Pochodziła z Podlasia, od zawsze wiedziała, że chce prowadzić własną firmę. W poszukiwaniu inspiracji i doświadczeń zwiedzała wiele miejsc na świecie. Odwiedzała między innymi Tajwan, Włochy czy Salwador. Browar Hoplala założyła z Martyną Pawluczuk.

rak
facebook.com/browarhoplala

Ze względu na ograniczone środki kobiety same wykonywały większość zadań, osobiście warzyły piwo, pracowały nad recepturami, do degustacji zapraszały przyjaciół. Nie chciała, aby media pisały o jej chorobie, nie oczekiwała współczucia. Zależało jej na tym, aby jej produkt obronił się sam. O firmie Hoplala pisaliśmy na początku roku: TUTAJ.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Na wakacjach schudła -17kg! Odchudziła ją TA roślina… Sprawdź 
  2. Wyborcy opozycji mogli przez pomyłkę oddać nieważne głosy. Wszystko przez głupi błąd
  3. Dziecięca aktorka Disneya dostała nagrodę za… swój pierwszy film dla dorosłych. Fani są zniesmaczeni
  4. Nie odwzajemnił miłości syna arabskiego szejka. Trafił za to do więzienia, gdzie był bity i gwałcony
  5. Teściowa nie ufała swojemu zięciowi, więc zainstalowała ukrytą kamerę. Zobaczyła, co robi z 15-letnią dziewczyną
  6. Bogacz ożenił się z 8-latką. Dziewczynka nie przeżyła nocy poślubnej
  7. Jego żona każdego wieczoru mówiła mu, że jest zmęczona. Mąż zamontował ukrytą kamerę i poznał brutalną prawdę
Poprzedni artykułKoala myśli, że pies jest jego mamą. Biedny psiak nie ma pojęcia, co zrobić
Następny artykułJak się ubrać do szkoły rodzenia? Najważniejsze zasady, które powinnaś znać
Redaktor prowadząca w Lelum.pl Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej na lubelskim UMCS-ie. Interesuje się polityką, kreowaniem wizerunku i show-biznesem. Fanka kina noir i kryminałów. W wolnych chwilach odwiedza warszawskie teatry.