Rak był przyczyną śmierci kultowej aktorki. Kochały ją miliony, zagrała w ponad 80 filmach i kilku serialach, a charakterystyczne role przynosiły jej wielkie uznanie. Debiutowała jeszcze jako 14-latka. O śmierci artystki poinformował jej agent. Miała 79 lat.

Nie żyje Anna Karina. Aktorka znana była między innymi z filmów takich jak: Kobieta jest kobietą, Cayenne Palace, Anna czy Do utraty tchu. Przyczyną jej śmierci był rak. Gwiazda zmarła w szpitalu 14 grudnia 2019 roku, pogrążając w żałobie świat kina.

Nie żyje Anna Karina. Przyczyną śmierci aktorki był rak

Anna Karina zmarła w wieku 79 lat, o czym poinformował jej agent Laurent Balandras. Wiadomo, że aktorka chorowała na raka, ale szczegóły dotyczące jej śmierci nie są znane. Gwiazdę żegnają fani i bliscy.

Kino francuskie zostało dziś osierocone. Straciło jedną ze swych legend – napisał na Twitterze francuski minister kultury Franck Riester.

Śmierć Anny Kariny to cios nie tylko dla fanów kina. Była też cenioną piosenkarką, a jej wykonanie utworu Serge’a Gainsbourga w komedii muzycznej Anna Pierre’a Koralnika, gdzie zagrała główną rolę, stało się kultowe.

Kim była Anna Karina?

Anna Karina była aktorką pochodzącą z Danii. Jej właściwe nazwisko brzmi Hanne Karen Blarke Bayer. Debiutowała jako 14-latka, występując w filmie krótkometrażowym, który później został wyróżniony w Cannes. Aby zarobić na własne wydatki, występowała w reklamach, kabaretach i malowała obrazy. Jeszcze przed ukończeniem 18 roku życia, po kłótni z matką, wyjechała autostopem do Paryża.

W jednej z paryskich kawiarni została zauważona przez osobę z agencji reklamowej. Wkrótce zaczęła karierę jako modelka. Do przyjęcia pseudonimu namówiła ją sama Coco Chanel. Aktorką została dzięki reżyserowi Jeanowi-Luce Godardowi, za którego później wyszła. W 1963 roku zagrała w jego filmie Żołnierzyk.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

rak
pl.wikipedia.org

Nie żyje Anna Karina.

rak
plakat filmowy

Uwielbiana aktorka zmarła w wieku 79 lat. Zagrała w ponad 80 filmach.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Zioło, o którym wiele osób zapomniało. Jego właściwości są niesamowite
  2. Gwiazda kultowych Alibabek potrzebuje pieniędzy i pomocy. Przykry zbieg okoliczności
  3. Mąż zaraz o ślubie przestał odzywać się do żony. Dopiero po 20 latach wyjawił swój powód
  4. Polka urodziła w Japonii. Kiedy zobaczyła swój szpitalny posiłek, zamarła. Zaczęła współczuć matkom w Polsce
  5. Kosmetyczka wykonała jej makijaż permanentny. Teraz kobieta ma… cztery brwi
  6. Kobieta źle się czuła w ciąży. Gdy lekarze spojrzeli na wynik USG, byli wstrząśnięci, obawiali się reakcji rodziców

Wydawca i kierownik treści kobiecych. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość: marta.kulik@iberion.pl