Rak, z którym zmaga się Romuald Lipko, sprawił, że muzyk ciągle musi walczyć. Gdy wszyscy mieli nadzieję, że wróci na scenę, pojawiły się niepokojące informacje. Musiał przejść operację przeszczepu.

Kilka tygodni temu Romuald Lipko ogłosił, że udało mu się pokonać chorobę. Niestety, jego walka trwa nadal. Rak doprowadził do konieczności przeprowadzenia przeszczepu. Muzyk napisał oświadczenie. Czy uda mu się wrócić na scenę?

Romuald Lipko: rak

W lipcu Budka Suflera poinformowała, że Romuald Lipko zmaga się z rakiem. Wszystko wskazywało na to, że leczenie w niemieckiej klinice dało świetne rezultaty. W programie Kuby Wojewódzkiego członkowie zespołu zdradzili jednak, że muzyk przebywa w szpitalu i czeka na przeszczep. Romuald Lipko napisał oświadczenie i potwierdził informację o poważnej operacji.

rak
facebook.com/budkasuflera

– Przygotowania do trasy koncertowej chwilowo doglądam ze szpitalnego łóżka. To prawda, przeszedłem operację. Nie pierwszą w mojej walce o zdrowie i zapewne nie ostatnią. Jestem silny, bo dzięki Wam widzę sens tego, co robię — napisał na Facebooku.

Jaką operację przeszedł Romuald Lipko? Romuald Lipko przeszedł operację przeszczepu wątroby. Za niespełna dwa tygodnie rusza wielka trasa koncertowa Budki Suflera. Muzyk wyznał, iż ma nadzieję, że uda mu się stanąć na scenie i zagrać wspólnie z przyjaciółmi.

Na co choruje Romuald Lipko?

Romuald Lipko choruje na nowotwór dróg żółciowych wątroby. Na szczęście nie zignorował pierwszych objawów choroby, a leczenie rozpoczęło się szybko i daje duże szanse na powrót do zdrowia.

rak
https://www.facebook.com/budkasuflera/

– Ta choroba związana jest z wątrobą i drogami żółciowymi. Szczęście w nieszczęściu, że często daje to na tyle zewnętrzne objawy, że można się zorientować, że coś nie tak jest z organizmem. Ja się właśnie tak zorientowałem. W pierwszym odruchu domownicy stwierdzili, że tata ma przekrwione białka i tak dalej, co w efekcie dało błyskawiczną reakcję i diagnostykę — wyznał w rozmowie z Super Expressem.

W oświadczeniu opublikowanym w mediach społecznościowych muzyk przyznał, że operacja, którą przeszedł, najprawdopodobniej nie jest ostatnią. Podkreśla jednak, że jest silny i marzy o powrocie na scenę, a perspektywa nadchodzącej trasy koncertowej każdego dnia dodaje mu sił.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Sklep, któremu niestraszny zakaz handlu. Take & Go ruszyło w Poznaniu
  2. Doda wypowiedziała się na temat śmierci Woźniaka-Staraka. Takich słów nikt się nie spodziewał
  3. Choroba syna zmusiła ją do rezygnacji z kariery aktorskiej. Była gwiazdą „Na Wspólnej”
  4. Żora Korolyov opublikował prywatne wiadomości od Sandry Kubickiej. Będzie nowy konflikt?
  5. Jego żona wieczorami była strasznie zmęczona. Dopiero, kiedy mąż zobaczył nagranie, cała prawda wyszła na jaw
  6. Był gwiazdą seriali emitowanych na TVP i Polsacie. Aktor przegrał walkę ze śmiertelną chorobą

 Źródło: Super Express

Poprzedni artykułJak wyprostować włosy bez prostownicy? Te proste tricki ułatwią ci życie
Następny artykułKotek nie wiadomo skąd znalazł się na środku ruchomej autostrady. Wideo ciężko się ogląda
Redaktor prowadząca w Lelum.pl Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej na lubelskim UMCS-ie. Interesuje się polityką, kreowaniem wizerunku i show-biznesem. Fanka kina noir i kryminałów. W wolnych chwilach odwiedza warszawskie teatry.