Rak piersi jest jednym z najczęściej występujących nowotworów złośliwych wśród płci pięknej. Gdyby nie pewne zdjęcie w sieci, kobiecie najprawdopodobniej nie udałoby się poznać prawdy w odpowiednim momencie. Jej trzeźwa reakcja pozwoliła uniknąć prawdziwej tragedii. Okazuje się, że treści zawarte w social mediach mogą być dla nas cenną wskazówką.

Być może zabrzmi to absurdalnie, ale niekiedy jedno zdjęcie, na które zupełnie przypadkiem natrafimy w sieci, jest w stanie zupełnie zmienić nasze życie. Kobieta, która swoją historią jakiś czas temu podzieliła się w Internecie, jest najlepszym dowodem potwierdzającym słuszność tych słów. Gdyby nie kadr znaleziony w social mediach oraz natychmiastowa wizyta u specjalisty jej życie mogłoby potoczyć się zupełnie inaczej, a rak zagroziłby jej życiu.

Rak został wykryty dzięki zdjęciu

42-letnia Lisa Royle z Manchesteru w Anglii prawdopodobnie nigdy by nie przypuszczała, że jedno zdjęcie zamieszczone w sieci diametralnie odmieni jej scenariusz napisany przez życie. Kiedy pewnego dnia przeglądała profil swojej znajomej, dostrzegła kadr, który wywołał u niej przeraźliwy strach i zakłopotanie.

Kobieta zamieściła na Facebooku kadr, na którym widoczne było, niewielkie wklęśniecie w jednej z piersi. Pomimo tego, ze początkowo zupełnie zbagatelizowała pojawienie się nietypowej zmiany, po pewnym czasie postanowiła udać się do lekarza. Okazało się, że był on objawem nowotworu. Spokój Lisy w jednej chwili został zakłócony, ponieważ całkiem niedawno dostrzegła na swojej piersi podobny dołeczek.

Gdyby nie natychmiastowa reakcja mogłoby dojść do tragedii

Kobieta postanowiła niezwłocznie udać się do specjalisty. Biopsja potwierdziła jej wszystkie obawy. Lisa miała raka piersi.

-Nigdy nie sądziłam, że na Facebooka wrzucę zdjęcie swojej piersi, ale stwierdziłam, że skoro mam mieć ją usuniętą w przyszłym tygodniu, to mogę to zrobić. Znalazłam w niej mały objaw, który może zostać łatwo przeoczony w natłoku spraw– napisała na profilu znajoma Lisy.

Małe wklęśniecie, niekiedy tyle wystarczy, aby dowiedzieć się o chorobie zagrażającej naszemu życiu. Kobieta poprosiła również, o to, by każda z pań, czytających jej krótki wpis zadbała o swoje zdrowie i badała piersi. Profilaktyka to podstawa. Pozwala ona bowiem uniknąć lub wstrzymać procesy chorobowe.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Rak
unsplash.com @wocintechchat

Kobieta natrafiła w sieci na niepokojące zdjęcie.

Rak
facebook.com @Claire Warner

Podobne wklęśnięcie zauważyła na swojej piersi.

Rak
facebook.com @Lisa Royle

Szybka reakcja pozwoliła jej uniknąć tragedii.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Z ostatniej chwili: b. polski premier wygrał z rakiem! Będzie żył
  2. Media nie opisują dziś początków ich związku. Byłą i obecną żonę Strasburgera łączyła niespodziewana relacja
  3. Kobieta siedziała u fryzjera 4 godziny. Teraz musi ukrywać się w domu, wstydzi się pokazać ludziom
  4. Viki Gabor chce być jak Roksana Węgiel? Wzoruje się na starszej koleżance
  5. Włosy pod pachami to twoja zmora? Dzięki jednej domowej metodzie pozbędziesz się ich raz na zawsze
  6. Ludzie mają dosyć Małgorzaty Rozenek. Wytknęli jej to w najbardziej bolesny sposób

Redaktor działu Lifestyle w Lelum.pl. Ukończyła Dziennikarstwo na lubelskim UMCESie. Pisanie tekstów było jej pasją, odkąd pamięta. To właśnie w tej dziedzinie chciałaby być perfekcjonistką. Miłośniczka zumby, klimatów latino i włoskiego jedzenia. Nienawidzi nudy i monotonii. Optymistka, dla której każdy kolejny dzień to nowa przygoda.