Rak jajnika co roku odbiera życie tysiącom kobiet. Niestety, jego ofiarą padła również córka znanego aktora. Osierociła dwoje dzieci. Jak rodzina poradziła sobie z tragedią? Ten dramat zdarzył im się nie po raz pierwszy…

Ten koszmar trwał przez wiele lat. Bliscy pozostawali bezsilni, gdy ukochana córka i matka umierała na ich oczach. Przyczyna? Rak jajnika. Ani miłość dzieci, ani pieniądze ojca – światowej sławy aktora – nie mogły uratować kobiecie życia. Modlimy się […], by wynaleziono lekarstwo na tę nędzną chorobę — wyznał gwiazdor. To kolejna tragedia, która miała miejsce się w jego rodzinie. 

Rak jajnika zabił córkę znanego aktora

Jak podaje medonet.pl, rak jajnika to czwarty co do częstotliwości występowania nowotwór, na który chorują mieszkanki wysoko rozwiniętych państw. Najczęściej zapadają na niego kobiety około czterdziestego roku życia. To właśnie przytrafiło się Charlotte Emily.

Charlotte Emily była córką znanego aktora Pierce’a Brosnana, którego najlepiej znacie z takich hitów jak James Bond i Mamma mia. Mężczyzna adoptował ją po tym, jak poślubił matkę Charlotte, Cassandrę. Gwiazdor poinformował opinię publiczną o tragedii, która go spotkała, za pośrednictwem people.com.

– 28 czerwca o godz. 14 moja ukochana córka Charlotte Emily odeszła do życia wiecznego. Umarła na raka jajnika – cytuje aktora party.pl

Charlotte Emily chorowała na raka jajnika przez trzy lata. W staraniach o wyzdrowienie kibicowali jej mąż Alex Smith oraz córka i syn. Jak wyznał Pierce Brosnan, córka potrafiła zachować pogodę ducha i życzliwość mimo pogarszającego się stanu zdrowia. Wyraził nadzieję, że w przyszłości zostanie odkryte lekarstwo, które będzie ratowało życie osób cierpiących na tę chorobę.

– Charlotte walczyła z nowotworem z wdziękiem, odwagą i z godnością. Jest nam ciężko na sercu z powodu straty naszej ukochanej pięknej dziewczyny. […] Modlimy się za nią i za to, by wynaleziono lekarstwo na tę nędzną chorobę – czytamy na party.pl

Niestety, to nie pierwszy raz, kiedy groźny nowotwór odebrał życie kogoś ważnego dla Pierce’a Brosnana. Rak jajnika zabił zarówno żonę, jak i matkę aktora. 

Czym jest rak jajnika?

Rak jajnika to rodzaj nowotworu złośliwego. Niestety, choroba potrafi przez bardzo długi czas nie dawać żadnych objawów. Kiedy pojawiają się dolegliwości, najczęściej rak znajduje się już w zaawansowanym stadium

Według informacji podanych na pl.wikipedia.org, w Polsce co roku zapada na niego aż trzy tysiące kobiet. Symptomami, które mogą świadczyć o wystąpieniu raka jajnika, są odczuwanie bólu w okolicach podbrzusza, krwawienie, powiększenie się brzucha, a także uczucie nacisku sąsiadujących organów.

Rak jajnika jest bardzo zdradliwym nowotworem. Pamiętajmy o tym, by regularnie poddawać się badaniom, które umożliwią nam wykrycie choroby w stadium, gdy będzie łatwo ją wyleczyć. 

ZOBACZ ZDJĘCIA:

rak jajnika
fot. screen z youtube.com Jake Hamilton

Rak jajnika odebrał życie córce Pierce’a Brosnana.

 

rak jajnika
fot. screen z youtube.com Au Café Des Loisirs

Na straszną chorobę zmarła również jego żona i matka.

 

rak jajnika
fot. screen z youtube.com IronDaimixz

Charlotte Emily była szczęśliwą żoną i matką dwojga dzieci.

 

rak jajnika
fot. screen z youtube.com Shrimun Padmanav Chakraborty

Pierce Brosnan wspominał, że Charlotte Emily do końca zachowała wdzięk i życzliwość. 

rak jajnika
fot. screen z youtube.com The Upcoming

Pierce Brosnan wyraził nadzieję, że rak jajnika w przyszłości będzie skuteczniej leczony. 

ZOBACZ TEŻ:

  1. Wykształcenie Katarzyny Dowbor nas zszokowało. Może dawać porady łóżkowe!
  2. Brat Barona to ciacho! Adam również jest muzykiem i był w „Must be the Music”
  3. Tomasz Kot zagra Nikolę Teslę w hollywoodzkiej produkcji. „Jestem bardzo szczęśliwy, a serce bije mi mocno”
  4. Córka Michała Wiśniewskiego ma 12 lat i platynowe włosy! Zmieniła się nie do poznania
  5. Anna Mucha schudła w ciągu 4 miesięcy 13 kg. Jak dietę stosowała?

źródła: party.pl, pl.wikipedia.org, medonet.pl

Poprzedni artykułNagrano, co robi pracownik salonu dla psów, gdy nikt nie patrzy. Będziecie się śmiać cały dzień
Następny artykułMariola Bojarska-Ferenc z mężem. Pokazała zdjęcie ze ślubu… sprzed 28 lat!
Redaktorka działu show-biznes w Lelum.pl. Absolwentka polonistyki na Uniwersytecie Warszawskim. Publikowała w Onecie, „Gali”, Szajn i „Maglu”. Kocha sztukę i literaturę. Miłośniczka psów, kawy i seriali. Typowy millennials.