Rak trzustki, z jakim zmagał się znany reżyser, był powodem jego śmierci. Nie żyje Janusz Kondratiuk, jeden z bardziej utalentowanych polskich reżyserów. Przez wiele lat zmagał się ze śmiertelną chorobą, która finalnie była powodem jego śmierci. Miał 76 lat. 

Smutna informacja dla wszystkich fanów klasycznego kina. 7 października odszedł Janusz Kondratiuk. Znany reżyser zmarł w wieku 76 lat, a powodem jego śmierci był rak trzustki. 

Rak trzustki pokonał reżysera

Janusz Kondratiuk był jednym z bardziej cenionych polskich reżyserów. Artysta odszedł 7 października w wieku 76 lat, a powodem jego śmierci był rak trzustki, o którym ten często publicznie opowiadał. Janusz Kondratiuk miał starszego brata Andrzeja Kondratiuka i to właśnie jemu zadedykował swój ostatni film Jak pies z kotem. Jak przyjaciele wspominają reżysera? Ks. Andrzej Luter, z którym przez wiele lat Kondratiuk się przyjaźnił, zamieścił pożegnalny wpis. 

rak trzustki
filmpolski.pl

-Film o umieraniu Andrzeja, wzruszał do łez, ale też powodował uśmiech, bo Janusz patosu nie znosił. Film piękny, ciepły, poetycki, nostalgiczny, trzymający „za gardło”, jakiś inny niż dotychczasowe dokonania Janusza, pogodnie eschatologiczny- wspomina Luter.

rak trzustki
filmpolski.pl

Rak trzustki, z którym walczył nie był dla niego tematem tabu. Z chorobą walczył od dwóch lat, co więcej opowiedział o niej w książce prof. Pawła Lampe i Magdaleny Żakowskiej: Rak trzustki, czyli jak wygrać z cichym zabójcą. Jak wspomina ks. Andrzej Luter z chorobą żył godnie, nie tracąc tym samym poczucia humoru. 

-Pierwszy pobyt w szpitalu trwał niecały miesiąc. Na chwilę wypuścili go ze szpitala. Wieczór w niedzielę 21 stycznia, pamiętam do dziś, spędziliśmy w jego domu, czułem, że jest niedobrze, że słabo wygląda, że to może być ostatnie spotkanie, ale Janusz był wesoły, prześmiewczy, jak zawsze. I my byliśmy weseli, bo jak inaczej? On też chyba czuł ten zbliżający się koniec….. Nie poddał się, wytrzymał prawie dwa lata- podkreślił ksiądz w swoim wpisie. 

Kim był Janusz Kondratiuk?

Janusz Kondratiuk był jednym z bardziej cenionych polskich reżyserów. Ukończył Państwową Wyższą Szkołę Filmową i Telewizyjna w Łodzi, a spod jego ręki wyszły takie dzieła jak: Milion dolarów, Dziewczyny do wzięcia, czy Złote Runo. Był doceniany przez środowisko filmowe, czego dowodem z pewnością jest sześć nominacji do Złotych Lwów. 

Janusz Kondratiuk zmarł w swoim domu, w podwarszawskich Łosiach. Miał 76 lat. 

rak trzutski
filmpolski.pl

ZOBACZ TEŻ:

  1. Hitowy produkt wraca do Lidla. 12 października sklepy przeżyją oblężenie
  2. Panna młoda miała powody, żeby być zła. Podczas ślubu teściowa przekroczyła wszystkie granice
  3. Kotek kradnie skarpetki ze stópek dziecka. Potem ucieka z „łupem”
  4. Dziennikarze znaleźli oprawcę znanej aktorki. To znana osobistość ze świata filmu
  5. Kolejne minuty były jak horror na żywo. Właśnie ujawniono, co robiła kobieta z motorówki, gdy umierał Piotr Woźniak-Starak
  6. Krzysztof Jackowski przewiduje wielką porażkę. Ogromne zaskoczenie przepowiedział wyniki wyborów do Sejmu