Rami Malek wygrał Złotego Globa za rolę Freddiego Mercury’ego. Spodziewaliście się, że to właśnie do niego powędruje w tym roku statuetka? Sprawdźmy, jakie były kulisy wręczenia nagrody!

Rami Malek został tegorocznym laureatem nagrody Złotego Globa. To jedno z najważniejszych wyróżnień, jakie można otrzymać w branży filmowej. Otrzymał statuetkę za występ w filmie Bohemian Rhapsody, gdzie wcielił się w rolę brytyjskiego muzyka Freddiego Mercury’ego. Co najciekawsze, jeszcze kilka lat temu niewiele osób kojarzyło, kto to Rami Malek – nazwisko znali wyłącznie najwytrawniejsi wielbiciele kina. Kim jest gwiazda Bohemian Rhapsody?

Kim jest Rami Malek?

Malek rozpoczął karierę czternaście lat temu i debiutował w SERIALU Kochane kłopoty. Pojawił się także w takich tytułach jak Gilmore Girls, Medium, a także… w sadze Zmierzch.

Przełom w karierze aktora nastąpił cztery lata temu, kiedy przyjął rolę Elliota Andersona w serialu Mr. Robot. Anderson to młody programista, który cierpi na fobię społeczną. Jego przeciwnikiem jest tytułowy Mr. Robot, haker, który chce doprowadzić do zniszczenia korporacyjnej Ameryki. Rola przyniosła 37-letniemu aktorowi dwukrotną nominację do Złotego Globa, a serial zdobył nagrodę Emmy.  

Oryginalną urodę Malek zawdzięcza rodzicom: egipskim emigrantom, którzy przenieśli się do Los Angeles w Stanach Zjednoczonych. Ma brata bliźniaka pracującego jako nauczyciel.

O czym jest Bohemian Rhapsody

Ostatnia gala odbyła się z nocy szóstego na siódmego stycznia 2019 roku. Wieczór rozdania Złotych Globów przyniósł tryumf nie tylko odtwórcy głównej roli, lecz także całej ekipie, ponieważ film Bohemian Rhapsody został nagrodzony statuetką dla najlepszego filmowego dramatu

Tytuł filmu pochodzi od autorskiej ballady Freddiego Mercury’ego, która uchodzi za jeden z najlepszych utworów w historii muzyki popularnej. Film przedstawia historię brytyjskiego zespołu Queen, skupiając się na postaci Freddiego Mercury’ego.

Rami Malek: nowa gwiazda kina?

Niedawno pojawiły się plotki, że Rami Malek spotkał na planie ostatniego filmu… miłość. Jednak trudno było wywnioskować coś z social mediów aktora, który na Instagramie do tego momentu umieścił zaledwie trzy zdjęcia. 

Pogłoski potwierdził sam zainteresowany, który przyznał, że on i jego koleżanka po fachu Lucy Boynton są w związku. Wygląda na to, że Malek ma nie tylko szczęście do wyborów aktorskich, lecz także miłości. Gratulujemy mu Złotego Globu i życzymy dalszych sukcesów!

ZOBACZ ZDJĘCIA:

rami malek
fot. instagram.com @itsrawmemalek

Lucy Boynton i Rami Malek poznali się na planie filmu Bohemian Rhapsody.

1
2
3
4
5
Poprzedni artykułIle zarabia Katarzyna Figura? Zarobki gwiazdy wprawiają w osłupienie
Następny artykułIle zarabia Dorota Wellman? Ogromne zarobki przyprawiają o zawrót głowy
Redaktorka działu show-biznes w Lelum.pl. Absolwentka polonistyki na Uniwersytecie Warszawskim. Publikowała w Onecie, „Gali”, Szajn i „Maglu”. Kocha sztukę i literaturę. Miłośniczka psów, kawy i seriali. Typowy millennials.