Ranczo to serial, który podoba się i młodszym, i starszym. W krótkim czasie osiągnął ogromną popularność, a powtórki w telewizji wciąż przyciągają wielu telewidzów. Kojarzycie gwiazdę serialu, słynną Michałową, gospodynię księdza? Kobieta z charakterem. A jak aktorka wyglądała w młodości? Prawdziwa piękność.

Marta Lipińska w roli Michałowej to w Ranczu prawdziwy ewenement. Charakterna, uparta, potrafi postawić na swoim i podporządkować sobie innych. W młodości aktorka była prawdziwą pięknością. Poznalibyście ją na tym zdjęciu? Czy bardzo się zmieniła?

Marta Lipińska w młodości

Marta Lipińska była prawdziwym bożyszczem mężczyzn. Zanim stanęła na ślubnym kobiercu, była bardzo kochliwa i raz po razie łamała zakochane do niepamięci męskie serca. O jednym z jej romansów krążą już nawet legendy. Zakochani stanowili w swoim czasie prawdziwą parę show-biznesu!

Mówiło się bowiem, że największy amant polskiego kina Tadeusz Łomnicki bardzo się w niej podkochuje, a zwraca się nawet do Lipińskiej per Martulinko. Ich miłość jednak nie trwała długo. Już na trzecim roku Lipińska poślubiła swojego pierwszego męża, operatora kamery, Krzysztofa Winiewicza. 

Marta Lipińska -drugi mąż

Drugie małżeństwo okazało się być bardzo udane. Od ponad 50 lat aktorka jest związana z reżyserem Maciejem Englertem. Dokładnie, tak, jak nasuwa na myśl nazwisko, jest to młodszy brat znanego aktora Jana Englerta.

Aktorka tuż po studiach otrzymała angaż w Teatrze Współczesnym w Warszawie, gdzie debiutowała rolą Iriny w spektaklu Trzy siostry Antoniego Czechowa w reżyserii Erwina Axera. Swój kunszt aktorski zaprezentowała w wielu wybitnych dziełach polskiej kinematografii. Zagrała w dwóch filmach Tadeusza Konwickiego – Salto i Dolina Issy. Wystąpiła również w Głosie z tamtego świata, Piekle i niebie, a młodsi widzowie mogą ją kojarzyć z takich produkcji jak Nigdy w życiu oraz Ja wam pokażę! Poza tym Marta Lipińska jest odtwórczynią roli pani Elizy we wspaniałym, liczącym już ponad 30 lat słuchowisku Trójki: Kocham pana, panie Sułku.

Marta Lipińska mogłaby być inspiracją dla wielu młodych aktorek. Jest nie tylko piękną kobietą, lecz także utalentowaną artystką! 

 

ranczo
fot. kadr z filmu „Ranczo”
Poprzedni artykułSzczeniak urodził się z pięcioma łapkami. Jego wygląd odbiera mowę, jest niezwykły
Następny artykułGwiazdor disco polo miał wypadek. Do zdarzenia doszło podczas pracy na planie
Redaktorka portalu Lelum.pl. Absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Miłośniczka wszelakich podróży, kuchni włoskiej, kryminałów i astronomii. W wolnych chwilach z niecierpliwością planuje kolejne wyjazdy.