Ranczo już teraz zyskało miano jednego z najbardziej kultowych seriali. W końcu kto z nas nie śledził zabawnych, ale też i wzruszających losów mieszkańców wsi Wilkowyje? Co więcej, produkcja TVP cieszyła się tak ogromną popularnością, że doczekała się wersji na wielkim ekranie. Który z bohaterów jest waszym ulubieńcem? Niektórych scen nie da się zapomnieć.

Lucy, Kusy, ksiądz proboszcz i jego brat bliźniak wójt, Solejukowie, Michałowa, Pietrek, Hadziuk, Czerepach, Jola, ksiądz wikary… i tak można by wymieniać bez końca. Losy bohaterów serialu Ranczo, do dziś bawią i wzruszają widzów do łez. Ten kultowy serial TVP, choć nie jest kontynuowany od zaledwie 4 lat, już przeszedł do historii. 

Ranczo. Perypetie mieszkańców wsi Wilkowyje

Kościół, kilka domów i sklep z legendarną ławeczką. Krajobraz serialowej wsi Wilkowyje polscy widzowie znają już niemal na pamięć, tak samo jak losy jej mieszkańców, lecz i to nie przeszkadza w tym, by po raz kolejny obejrzeć ten sam odcinek i uśmiać się przy nim do łez. 

Ranczo stało się serialem, przed którym zasiadały i wciąż zasiadają całe rodziny i pokolenia. Wyjątkowy humor, wartka akcja i charakterystyczni bohaterowie, okazały się przepisem na nieprzemijający sukces. 

Fenomen Ranczo

W Polsce można wręcz mówić o fenomenie serialu Ranczo, który został tak ciepło przyjęty, że nagle do wsi Jeruzale, w której był kręcony, zaczęli zjeżdżać się turyści w poszukiwaniu legendarnej ławeczki i mamrota. A co więcej, ich eskapady zawsze kończyły się sukcesem oraz serią pamiątkowych zdjęć. 

Serial Ranczo z pewnością przyniósł swoim aktorom ogromną rozpoznawalność, choć trzeba przyznać, że obsada hitu TVP była iście gwiazdorska, a na ekranie mogliśmy podziwiać grę jednych z najlepszych polskich artystów. Która serialowa postać najbardziej skradła wasze serce i która scena, najbardziej zapadła wam w pamięci? Trzeba przyznać, że decyzja nie należy do najłatwiejszych. Jedno jest pewne, To tylko sny Anny Jurksztowicz zawsze już będzie nam grać w pamięci.

Poprzedni artykułDziś wzmożone kontrole w całej Polsce. Policja, straż i pogotowie będą sprawdzać Polaków, nie ma mowy o taryfie ulgowej
Następny artykułNie żyje wybitna postać, polscy aktorzy w żałobie. Odeszła niespodziewanie
Redaktorka działu life-style w Lelum.pl. Redaktor, copywriter i stylistka. Pisanie i moda od zawsze były bliskie jej sercu. Na swoim koncie ma publikacje w wielu branżowych portalach oraz czasopismach. Prywatnie miłośniczka Basquita i czarnej kawy.