Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > „Ranczo”: Zagrał zabawnego doktora, prywatnie bardzo cierpiał. O chorobie Wysockiego wiedzieli nieliczni
Weronika Chmielewska
Weronika Chmielewska 21.07.2022 21:53

„Ranczo”: Zagrał zabawnego doktora, prywatnie bardzo cierpiał. O chorobie Wysockiego wiedzieli nieliczni

Ranczo
Fragment serialu Ranczo, prod. Telewizja Polska; Studio A

Jego postać w serialu „Ranczo” znana jest do dziś, jednak niewiele osób wiedziało, że prywatnie Wojciech Wysocki mierzył się dwukrotnie z ciężką chorobą. Jego historia może być przykładem dla wielu mężczyzn.

Telewizja Polska w 2006 roku zaskoczyła odbiorców nową propozycją, która opowiadała losy sympatycznej Amerykanki w małej polskiej miejscowości. Widzowie szybko wciągnęli się w fabułę, a serial „Ranczo” był jednym z najchętniej oglądanych w ofercie programowej.

Na ekranie pojawiali się znani artyści polskiego kina m.in.: Ilona Ostrowska, Cezary Żak, Paweł Królikowski, Franciszek Pieczka czy Wojciech Wysocki. Niewiele osób wiedziało, że prywatnie jeden z aktorów hitu „Ranczo” przeżywał prawdziwy dramat.

Gwiazdor serialu „Ranczo” dwukrotnie mierzył się z rakiem jąder

Fani TVP mogli z rozbawieniem oglądać perypetie doktora Wezóła, w którego wcielał się Wojciech Wysocki. Niewiele osób jednak wiedziało, że jego prywatne życie opiewało w wiele dramatów związanych z kłopotami zdrowotnymi.

Aktor dwukrotnie mierzył się z nowotworem jąder i choć wyszedł zwycięsko za sprawą szybkiej diagnozy oraz leczenia, ze smutkiem wspomina tamten czas. Perspektywa chorego członka obsady nie spotkała się z entuzjazmem ze strony twórców filmowych. Gwiazdor przyznaje, że jego kariera wisiała na włosku z powodu nowotworu.

Za pierwszym razem, w 1988 r., nikt nie miał z tym problemu. Ludzie mi współczuli, ale nikt nie traktował jak trędowatego czy niezdolnego do życia. Inaczej było za drugim razem, 15 lat temu. Wtedy wiele drzwi zamknęło się przede mną. Chciałem dalej pracować, lecz ludzie odsuwali się od osoby chorej. To było bardzo przykre. Mogę spokojnie powiedzieć, że przepadło mi z powodu takiego nastawienia kilka ładnych ról — wyznał w rozmowie z „Faktem”.

Rozpoznawalność w serialu „Ranczo” sprawiła, że Wojciech Wysocki odważył się publicznie mówić o chorobie, która atakuje duży odsetek mężczyzn. Aktor przeszedł operację usunięcia jednego z jąder, jednak swoje doświadczenia uważa za cenną lekcję.

Bardziej doceniłem to, co mam. Staram się nie przejmować drobiazgami. Z upływem lat wróciłem do starych zachowań, nawyków mówił w rozmowie z „Na Żywo”

Obecnie aktor regularnie poddaje się badaniom i choć odczuwa napięcie przy każdej wizycie, wie, jak pomocne może być wczesne wykrycie choroby. W jego codziennych wyzwaniach wspiera go żona, Joanna. Małżeństwo wychowuje wspólnie nastoletnią córkę, Rozalię.

Ranczo
Ranczo

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. „Ranczo”: Jednak nie doczekamy się kontynuacji? Aktorzy są przeciwni
  2. Anna Głogowska zobaczyła wynik i zaczęła krzyczeć z radości. Spełniło się marzenie jej córki
  3. Ile lat ma Małgorzata Opczowska? Informacja jest owiana tajemnicą, internauci mają dwie skrajne teorie

Źródło: Wp.pl/Plejada.pl