Raport wydany przez Krajowy Instytut Zdrowia dotyczący sytuacji we Włoszech dokonuje przełomowej analizy chorych na COVID-19. Szybkość wzrostu zachorowań zaskoczyła wszystkich. Na ten moment liczba zgonów wynosi 4032. Włosi analizują, z jakich powodów zachorowalność jest tak wysoka.

Raport, który przeprowadzili Włosi, dotyczy analizy chorych na koronawirusa. Ilość zgonów w tym państwie przekroczyła już ilość zgonów, jaka miała miejsce w Chinach. Dlaczego śmiertelność jest tak wysoka? Krajowy Instytut Zdrowia wyjaśnia.

Raport jest zatrważający

Sytuacja we Włoszech jest krytyczna, ostatniej doby zanotowano największą ilość zgonów z powodu koronawirusa, bo aż 793 osoby. Liczba chorych rośnie w zatrważającym tempie. Mimo panującej kwarantanny chorych cały czas przybywa. Włoscy lekarze dokonali analizy wszystkich zgonów, które miały do tej pory miejsce w kraju.

Opublikowany raport podaje w ilości procentowej, ile osób zmarło z powodu samego wirusa SARS CoV-2. Według danych podanych przez PAP wynika z niego, że 1,2 % zmarłych zarażonych nie cierpiało na żadne choroby współistniejące. Reszta zarażonych miała w większości dwie, lub trzy przypadłości współistniejące. Krajowy Instytut Zdrowia podaje, że 23,5 % zmarłych miało jedną lub dwie choroby współistniejące, natomiast 48 % aż cztery i więcej chorób współistniejących. 

  1. Przyczyna śmierci 37-latki z Poznania. Już wiadomo, jaka jest prawda
  2. Żona legendarnego muzyka przekazała tragicznie wieści. Zmarł wczoraj na koronawirusa
  3. Wielkanoc we wrześniu? Watykan wydał dekret ws. koronawirusa

Średnia wieku zmarłych na koronawirusa we Włoszech

Średnia wieku zarażonych koronawirusem we Włoszech to 63 lata. Średnia wieku osób zmarłych z powodu zarażenia wirusem SARS-CoV-2 to około 80 lat. Starsze osoby nierozważnie narażają się na zachorowanie, opuszczając swoje domy, bez wyraźnej potrzeby. Policja zatrzymuje takie osoby. W ciągu doby zdarza się, że funkcjonariusze są w stanie zatrzymać nawet 10 000 takich osób.

Koronawirus jest jednak odrobinę łaskawszy dla młodych organizmów. Według najnowszego raportu, jak podaje gazeta.pl: zmarło tylko 9 osób w wieku 40 lat lub młodszych. Większość z nich cierpiała na choroby serca i układu krążenia, nerek, otyłość oraz cukrzycę. Ta zależność, co ciekawe nie ma zastosowania w przypadku zarażenia personelu medycznego, wśród którego średnia wieku zarażonych jest o wiele niższa niż w przypadku reszty społeczeństwa (wspomniane 63 lata), ponieważ wynosi 49 lat. 

ZOBACZ ZDJĘCIA:

raport
pexels.com/ cottonbro

Koronawirus nie uśmierca młodych (do 40 roku życia), zdrowych ludzi we Włoszech. Jest to dość osobliwy przypadek. Starsze osoby są oczywiście bardziej narażone, ale tak niska śmiertelność wśród młodych osób nie zdarzyła się w żadnym innym państwie.

raport
pexels.com/ cottonbro

Higiena i bardzo częste mycie rąk są w stanie zminimalizować ryzyko zakażenia.

raport
pexels.com/ JÉSHOOTS

Ilość zgonów spowodowana koronawirusem w dniu 19 marca przekroczyła ilość zgonów w Chinach. Liczbę zakażonych podaje się w chwili pisania tego tekstu na 53578. Ta liczba stale rośnie.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Trwa ogólnopolska zbiórka pieniędzy na walkę z koronawirusem. Ty też możesz pomóc
  2. Umierał i nawet nie wiedział, że przed nim odszedł jego brat, siostra i mama. Wszystko przez jeden obiad, tragedia w USA
  3. Jak mrozić chleb, by zachował świeżość? Wystarczy pamiętać o kilku kluczowych zasadach
  4. Dziewczyna go zostawiła. Chłopak na wizji odebrał sobie życie
  5. Sklep wymyślił, jak uniknąć osób kupujących na zapas. Wystarczy jedna kartka
  6. Koszyki w Lidlu mają ukrytą super funkcję. Jest nieznana wielu klientom

Źródło: wiadomosci.wp.pl, wiadomosci.gazeta.pl

Poprzedni artykułNigdy nie popełniaj jednego błędu przy rozmrażaniu mięsa. Przez niego możesz mieć kłopoty z żołądkiem
Następny artykułEksperci uważają, że koronawirus kończy się w maju. Epidemiolodzy uważają, że wróci z większą siłą w tym roku
Redaktorka w Lelum.pl. Studentka kulturoznawstwa na UKSW w Warszawie. Wielbicielka jogi. Codziennie zaczyna poranek od powitania słońca i medytacji. W każdej wolnej chwili czyta książki. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl