Rasy psów, które na przestrzeni lat zmieniły się nie do poznania. Ingerencja człowieka w specyfikację ras jest widoczna gołym okiem. Czy zmiany te były potrzebne i czy wyszło nam to na dobre? Zobaczcie, co zmieniło się w wyglądzie kilku ras psów, które są znane ludziom od bardzo dawna.

Człowiek przyczynił się do zmian na całym świecie. Nie tylko w kwestii klimatu, czy wyglądu naszej ziemi, ale też w kwestii żywych stworzeń. Krzyżowanie ras jest nadal popularną metodą tworzenia co raz to nowszych typów psów. Nasuwa się tylko pytanie, czy jest to słuszne, czy zupełnie zbędne ludziom i naszym czworonożnym przyjaciołom. 

Rasy psów, które są na świecie od dawna

Pies idealny — to cel każdego hodowcy, który dopuszczał się lub dopuszcza krzyżowania ras. Zamiar był prosty — stworzenie zwierzaka niezwykle mądrego, o idealnych proporcjach i wspaniałym usposobieniu. W rezultacie niektóre rasy psów zmieniły się nie do poznania. Dodatkowo są bardziej podatne na różne choroby i obciążone genetycznie, co sprawia, że ich zdrowie jest znacznie gorsze, niż przed modyfikacjami. 

Co się zmieniło

Rasy psów, które istnieją od lat to między innymi Doberman Pinczer, Bernardyn, Jamnik, Bullterier czy Owczarek Niemiecki. To właśnie one zmieniły się najbardziej na przestrzeni lat. Kuper owczarka niemieckiego stał się spadzisty, chociaż wcześniej tego nie notowano. Pysk bullterriera nabrał charakterystycznego kształtu i zmienił się z prostego na lekko zaokrąglony. Bernardyn stał się zdecydowanie większy, jego głowa jest masywniejsza, a sierść dłuższa. Pinczer doberman jest smuklejszy, a jego uszy bardziej spiczaste. 

Czy jest coś takiego jak gorszy lub lepszy pies? Naszym zdaniem nie — najważniejsze, żeby właściciel i pupil byli szczęśliwi i zdrowi! Zobaczcie sami, jak zmieniły się te rasy.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

rasy psów
dogbehaviorscience.com
rasy psów
dogbehaviorscience.com

Bernardyn nabrał zupełnie innych kształtów i gabarytów przez modyfikacje. 

rasy psów
wikipedia.org
rasy psów
dogbehaviorscience.com

Bullterrier, którego pyszczek jest niezwykle rozpoznawalny, kiedyś nie przypominał kształtu, który ma dziś.

rasy psów
pxhere.com
rasy psów
panizabilapana.blogspot.com

Postawa owczarka niemieckiego zmieniła się — jego tułów jest spadzisty, a nogi przykurczone. 

ZOBACZ TEŻ:

  1. Pinczer austriacki od A do Z. Wierny przyjaciel, który potrzebuje uwagi
  2. Ten kot wygląda jak chodząca kulka lub chomik. Jest przeuroczy
  3. Ten kot śpi zupełnie jak człowiek! Zobaczcie urocze zdjęcia puchatej kulki
  4. Biegała po lesie. Nagle z drzewa spadł nowo narodzony kotek
  5. Adoptowany pies 11 razy wracał do schroniska. Powód jest nieoczywisty

Źródło: kochamyzwierzaki.pl

 

Poprzedni artykułJamelia, autorka hitu „Superstar” była bita przez partnera. Mężczyzna znęcał się również nad ich córką
Następny artykułJak mieszka Blanka Lipińska? Autorka erotyków pokazała nowy apartament ze spektakularną garderobą
Redaktorka działu Zwierzęta w Lelum.pl. Absolwentka kierunku logopedia ogólna i kliniczna na Uniwersytecie Warszawskim. Uczennica i logopeda w Szkole Piosenki Elżbiety Zapendowskiej i Andrzeja Głowackiego. Od kilkunastu lat śpiewa jazz, poezję śpiewaną i piosenkę aktorską. Oczkiem w głowie są jej trzy psy, dzięki którym zainteresowała się tematem behawioryzmu. Uwielbia mazurskie tereny oglądane z grzbietu konia.