Rasy psów są tak różnorodne, że nie sposób ich wszystkich zapamiętać. Oczywiście popularność rasy zależy od kraju, w którym mieszkamy, a także jego kultury. Są jednak pewne pieski, których zapewne nie spotkamy na niedzielnym spacerku. Poznajcie najmniej znane rasy na świecie. Wiedzieliście o ich istnieniu?

Rasy psów odznaczają się wielką różnorodnością kształtów i rozmiarów. Pieski różnią się nie tylko pod względem wyglądu, ale także usposobienia. Oto 7 ras, których nie znacie. Jesteśmy pewni, że te czworonogi skradną wasze serca!

Te rasy psów są wam na pewno nieznane! 

Istnieje 7 ras, o których większości Polakom się nawet nie śniło. Co prawda, chociaż lubimy rozmaite rasy psów, a każdy z nas ma swojego ulubieńca, to gwarantujemy, że w tym rankingu każdy znajdzie coś dla siebie!

Na pierwszym miejscu znalazł się Pungsam, czyli odważny bohater wielu koreańskich bajek. Trzeba przyznać, że jest to rasa o wyjątkowo silnym charakterze. Pieski te zdolne są do górskich polowań, a także spania w nawet największym śniegu. 

Czy ktoś z was słyszał o wyżle fryzyjskim, potocznie zwanym psem dla ubogich? Legenda jest całkiem oczywista. Właściciele tej rasy byli farmerami, których nie stać było na kupno psa przeznaczonego do konkretnych celów. Rasa ta jak się okazało, zdolna jest nie tylko do polowań, ale również ochrony domu i prac pociągowych.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

Pumi to trzecia z ras psów, która w naszym kraju jest mało spotykana. Chociaż wygląda przesłodko, należy pamiętać, że jest to pies pasterski. Charakteryzuje je między innymi donośny głos i niespożyta energia, dlatego lepiej nie trzymać tego psa w bloku. Mimo tego, że są to psy żywiołowe to, także wyjątkowo inteligentne. 

rasy psów
instagram.com/__uma_the_pumi_

Czy słyszeliście kiedyś o Sapsali? Ten pies nie wie, czym jest odpoczynek. Ta rasa znana jest szczególnie z koreańskich legend. Wierzyli oni, że Sapsali potrafią odstraszać duchy. Z tego powodu psy te uważane były za maskotki, które przynoszą szczęście domostwu.

Czy rozpoznajecie któregoś z tych psów?

Badania dowodzą, że mniej lubimy rasy psów, które wydają nam się zbyt egzotyczne. Czy kojarzycie te czworonogi?

Catalburuna na pierwszy rzut oka, od razu cechuje nos, który wygląda, jakby podzielony był na dwie części. Chociaż wywodzą się z Turcji, to są tam bardzo rzadko spotykane. To psy wyjątkowo szybkie, a zarazem wytrzymałe.

Rasą, która już prawie cała wyginęła, jest chart arabski. Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się podczas II wojny światowej, której większość z nich nie przeżyła. 

rasy psów
instagram.com/casimir_runs

Wojna zabrała ze sobą również psy rasy Kuvasz, których po okropnych walkach zostało zaledwie 30 osobników. Są to psiaki wyjątkowo lojalne i cierpliwe. Trzeba poświęcać im naprawdę wiele czasu, ponieważ uwielbiają skupiać na sobie uwagę. Te psy, gdy trafią na złego właściciela, potrafią wyrządzić wiele szkód!

Które z tych ras były Ci wcześniej znane?

ZOBACZ ZDJĘCIA:

rasy psów
instagram.com/aurora.a.kuvasz

Kuvasze to wyjątkowo uparte psy pasterskie, pochodzące z Węgier. 

rasy psów
instagram.com/teamraati

Czy mieliście kiedyś do czynienia z wyżłem fryzyjskim?

ZOBACZ TEŻ:

  1. Najdroższy kot na świecie. Cena tej rasy przyprawia o zawrót głowy
  2. Koty rasowe. Poznajcie najpopularniejsze rasy w Polsce
  3. Dziecko i pies? Ciężarna kobieta tłumaczy psu, że jest w ciąży, jego reakcja zachwyca
  4. Suczka z depresją spędziła w schronisku kilka lat. W pewnym momencie poczuła znajomy zapach
  5. Zostawił szczeniaka z synem, po powrocie zaniepokojony zabrał go do weterynarza. Prawda okazała się najgorsza z możliwych

źródło: szokuje.pl

Redaktorka Lelum.pl Studentka filologii polskiej na wydziale polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. Interesuje się modą, muzyką alternatywną oraz show-biznesem. Jej największą pasją są podróże. Z przyjemnością angażuje się w działania społeczne i kulturalne.