Rasy psów, które na pierwszy rzut oka wydają się być odpychające, zyskują coraz większą popularność. Daleko im do słodkich psiaków, których najchętniej nie wypuszczalibyśmy z objęć. Te natomiast wzbudzają strach, a ich wygląd bardziej przypomina ropuchę. 

W ostatnim czasie pojawiły się rasy psów, o których do tej pory nikt nie słyszał. Eksperymenty ludzi sprawiają, że na świecie istnieje coraz więcej odmian różnych ras i niekoniecznie są one urocze. Istnieją jednak koneserzy, którzy właśnie efektami takich eksperymentów się fascynują. Nowa rasa zyskuje coraz większą popularność, ale czy na pewno przypomina klasycznego czworonoga? 

Rasy psów, które nie przypominają klasycznych czworonogów

W ostatnim czasie na popularności zyskują rasy psów, które wyglądem mocno odbiegają od słodkich psiaków, a fascynacja brzydotą przywodzi na myśl XX wieczny turpizm, który był efektem dekadenckich nastrojów panujących w tamtym okresie. Jednak obecnie jest to jedynie fanaberia człowieka, który bez względu na skutki, zapragnął być w posiadaniu tych dziwnych okazów. 

Bardzo często, takie nowopowstałe rasy psów cierpią na szereg schorzeń wynikających z ich niestandardowej budowy. Dolegliwości, z którymi muszą się zmagać, powodują trudności w oddychaniu, poruszaniu się, ból stawów, a także problemy kostne. Wszystko to jest ceną wzbudzającego kontrowersję wyglądu. 

  1. Co z wypłatami 500 plus? Premier zabrał głos, już wszystko jasne
  2. Szaleństwo w klinikach weterynaryjnych. Ludzie chcą masowo usypiać swoje zwierzęta
  3. Husky uczy dziecko mówić. Rozbrajające wideo, rodzice płakali ze śmiechu

Nowe rasy psów mogą żyć zaledwie 3 lata

Szereg schorzeń to nie jedyny problem tych psów. Nowe rasy przez komplikacje zdrowotne mogą przeżyć około 3 lata. W porównaniu do normalnego psa, który może dożyć nawet do 10 lat, jest to niewiele. 

Jedną z najbardziej popularnych w ostatnim czasie odmian psów jest tak zwany toadline exotic bully, czyli ropucha egzotyczna. Pies zdecydowanie bardziej kształtem swojego ciała, przypomina ropuchę niż gatunek, który reprezentuje. Ma bardzo krótkie, szeroko rozstawione łapy. Jego postura jest zbita i bardzo masywna. Klatka piersiowa jest mocno przerośnięta w stosunku do małej głowy. 

Taką rasę wykreował niestety człowiek, w pogoni za swoimi niewytłumaczalnymi pragnieniami. Ingerencja w geny nie zawsze kończy się pomyślnie. Efektem jest cierpienie niewinnych istot. 

ZOBACZ ZDJĘCIA: 

rasy psów
Screen z youtube.com/
Dawgg Flix Films

W ostatnim czasie powstały nowe rasy psów, które wyglądem bardziej przypominają ropuchę. 

rasy psów
Screen z youtube.com/NCGOTTILINE

Te przerażające zwierzaki są efektem genetycznej ingerencji człowieka. 

rasy psów
Screen.com/
GPS TOADLINE

Za swój kontrowersyjny wygląd muszą płacić wieloma schorzeniami kostnymi czy problemami z oddychaniem.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Husky uczy dziecko mówić. Rozbrajające wideo, rodzice płakali ze śmiechu
  2. Czy można wyjść z psem podczas kwarantanny? Rzecznik GIS odpowiada
  3. Wielki pies wskoczył do łóżka dziecka. Matka chwyciła za telefon i nagrała wszystko
  4. Kierowca Ubera odmówił niewidomej wejścia do samochodu. Winny był pies przewodnik
  5. Chihuahua zakochał się w innym zwierzaku. Ciężko się nie rozczulić na ich widok
  6. Pies został zatrudniony na lotnisku. Jego praca pomoże pilotom

Źródło: kochamyzwierzaki.pl, youtube.com

Poprzedni artykułBył na koncercie, ma koronawirusa. Mógł zarazić wiele osób, jest apel
Następny artykułPolsat zawiesza kolejny program. Nie wiadomo, kiedy widzowie znowu zobaczą uczestników
Redaktorka w Lelum.pl z wielką pasją do pisania. Ogromna fanka włoskiej kultury, języka i kuchni. Uwielbia spędzać czas na łonie natury, poznawać nowe miejsca i podróżować. W wolnych chwilach eksperymentuje w kuchni, uprawia sport i czyta książki.