Ray Wilson: przystojny muzyk z Edynburga jest w związku z piękną Polką! Kim jest Małgorzata Mielech? Czym zajmuje się wybranka gitarzysty? Oboje od lat działają w branży artystycznej odnosząc międzynarodowe sukcesy. Nie da się ukryć, para prezentuje się razem zjawiskowo! 

Choć zakochanych dzieli dwadzieścia lat różnicy, wieloletni związek zupełnie zatarł tę granicę. Światowej sławy muzyk kilkukrotnie gościł w Polsce, aż został tu na stałe. Jak przebiegała historia ich związku? Mężczyzna zmienił dla poznanianki całe swoje życie! 

Ray Wilson: wokalista, gitarzysta, kompozytor…

Szkocki artysta urodził się w 1968 roku w Dumfries. Pierwszy zespół, Guaranted Pure, założył ze swoim bratem, wydając trzy albumy. W roku 1994 został członkiem zespołu Stiltskin. Po ogromnym sukcesie grupy, mężczyzna został zauważony przez muzyków zespołu Genesis. Po odejściu Phila Collinsa to właśnie Ray pełnił funkcję frontmana. Wraz z rozwiązaniem Genesis, Wilson tworzył muzykę z nowym zespołem- Cut.

Artysta ma na swoim koncie współpracę z  Dolores O’Riordan oraz Rogerem Hodgsonem. W 2013 roku muzyk wydał również własną płytę Chasing Rainbows. Czy Ray Wilson występował w Polsce? Ray Wilson wielokrotnie był gościem audycji w Trójce. W 2014 roku publiczność w Lublinie bardzo ciepło przyjęła artystę, który zagrał dla niej w ramach koncertu pożegnalnego Budki Suflera.

Dwa lata później Ray wydał akustyczny album Song for a Friendoraz utrzymany w rockowym tonie Makes Me Think of Home. W roku 2017, w ramach trasy koncertowej, gitarzysta wystąpił w Gdańsku. Ray Wilson jest założycielem fundacji w Poznaniu, która działa na rzecz osób zmarginalizowanych i wykluczonych ze społeczeństwa.

Miłość do pięknej Polki

Małgorzata Mielech i Ray Wilson (50 l.) poznali się w dość interesujących okolicznościach. Muzyk grał właśnie koncert w jednym z poznańskich klubów. Gosia, tancerka Polskiego Teatru Tańca, spędzała wspólny wieczór z przyjaciółmi. Początkowo w ogóle nie zauważyła znanego muzyka. Ten jednak dostrzegł ją od razu. Kobieca sylwetka, przenikliwe spojrzenie i charyzma Polki momentalnie zawróciły mu w głowie.

– Nie jestem typem podrywacza. Dużo mnie kosztowało, żeby zaczepić wtedy Gosię. Kręciłem się koło stolika, przy którym siedziała, aż w końcu odważyłem się odezwać. Kiedy zaczęliśmy rozmawiać, przegadaliśmy wiele godzin – powiedział Ray.

Miesiąc później mężczyzna ponownie odwiedził Polskę, jednak jego celem nie był kolejny z koncertów, a występ Gosi w Warszawie. Gdzie mieszka Ray Wilson? Z czasem muzyk zdecydował się na przeprowadzkę do Poznania, w którym wychowała się piękna dziewczyna. Ray Wilson: żona artysty to piękna Polka! Kim jest Małgorzata Mielech?

— W Edynburgu nie ma teatru tańca, w którym Gosia mogłaby występować. A ja mogę mieszkać gdziekolwiek. Gram koncerty na całym świecie. Dom jest tam, gdzie serce. A moje jest przy Gosi — dodał

Kim jest Małgorzata Mielech? 

Wybranka Raya Wilsona jest choreografką, tancerką, oraz… pedagogiem! Gwiazda Polskiego Teatru Tańca w Poznaniu jest Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im. Olgi Sławskiej-Lipczynskiej. Jest jedną z twórców spektaklu Nienasycenie, Sacre i Anonymous.

Małgorzata występuje nie tylko w Polsce, ale również w wielu miastach na świecie, w tym w Berlinie, Jenie i Jerozolimie. Wielokrotnie współpracowała z największymi światowymi choreografami (Tero Saarinen, Saar Harari, Toula Limnaios itd.). 

Zobacz zdjęcia:

Ray Wilson
instagram.com @raywilsonmusic

Ray Wilson i Małgorzata Mielech poznali się przy okazji jednego z koncertów znanego muzyka.