Regulacja brwi jest niesamowicie ważna, ponieważ przy nadaniu odpowiedniego kształtu brwi można uzyskać zupełnie inny wyraz twarzy. Brwi stanowią oprawę oczu i mogą być jedną z najważniejszych części w makijażu twarzy. Warto o nie dbać i przykładać uwagę do ich regulacji. Sprawdźcie, co robić, aby uzyskać idealny efekt i cieszyć się perfekcyjnymi brwiami. 

Regulacja brwi jest istotna, ponieważ w kontakcie z innymi ludźmi zazwyczaj patrzymy w oczy, a brwi są ich oprawą. Potrafią całkowicie zmienić kształt twarzy, a także nadać oczom niesamowitego wyrazu. Niestety panie podczas regulacji brwi popełniają błędy, które potrafią całkowicie zmienić wyraz twarzy, a czasem nawet nadać jej karykaturalnych rysów.

Brwi, które nie są wyregulowane, również nie będą wyglądać korzystnie, a twarz będzie wydawała się zaniedbana. Regulacja brwi staje się jedną z najbardziej istotnych kwestii, jeżeli chodzi o wygląd twarzy i to, jakie wrażenie sprawiamy na pierwszy rzut oka. Przy niewłaściwej regulacji lub jej braku, możemy wydawać się wiecznie zdziwieni, groźni albo po prostu zaniedbani. Postaramy się przedstawić wam sprawdzone metody na pielęgnację i regulację brwi, dzięki którym uzyskacie ich idealny wygląd 😉

Regulacja brwi

Regulacja brwi nie jest w gruncie rzeczy tak prosta, jak mogłoby się nam wydawać. W domu zabieg mogą wykonywać osoby, które mają wprawę lub te, które dokładnie sprawdzą jaki kształt pasuje do danego typu twarzy, aby uniknąć niepotrzebnych błędów, które bywają trudne do skorygowania. Zbyt cienki brwi nigdy nie wyglądają estetycznie i wpływają niekorzystnie na rysy twarzy, natomiast zbyt grube mogą nadać twarzy groźnego wyglądu.

Jeżeli doskonale wiesz, że posługiwanie się pęsetą jest ci obce, z pomocą przyjdą profesjonale salony, które umożliwią depilację woskiem, laserem, a także rewelacyjnie sprawdzi się makijaż permanentny brwi, który stał się obecnie bardzo popularny.

Regulacja brwi – o czym powinniśmy pamiętać?

Najważniejszą i najbardziej istotną rzeczą podczas samodzielnej regulacji brwi jest fakt, że nie ma jednego kształtu brwi, który sprawdzi się dla każdego typu twarzy. Warto na początek dokładnie przyjrzeć się twarzy, przeanalizować jej budowę, rozstaw oczu, a także ukształtowanie kości policzkowych. Tak naprawdę każda kobieta będzie miała swój indywidualny kształt, który idealnie będzie podkreślał jej urodę.

Regulując brwi, powinno wykluczyć się także duże zmiany i tworzenie nowego kształtu, który może zupełnie się nie sprawdzić. Powinno się jedynie uporządkować brwi, a także nadać im naturalny kształt w taki sposób, aby współgrał z twarzą i nie wyglądał sztucznie. Dobrze wyregulowane, wyszczotkowane i wypełnione brwi mogą stanowić doskonałą oprawę twarzy i grać główne skrzypce w makijażu oka.

Regulacja brwi – jak często powinniśmy wykonywać zabieg?

Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi, a brwi powinniśmy regulować wtedy, kiedy zaistnieje taka potrzeba, a w obszarze brwi pojawią się niechciane, odrastające włoski. Kiedy spojrzymy w lustro i ewidentnie zauważamy, że rysy twarzy zaczynają się rozmywać, a makijaż oka nie ma odpowiedniej oprawy w postaci brwi, warto wykonać regulację i przywrócić pożądany kształt.

Brwi w każdym przypadku, będą odrastały w innym tempie i jest to sprawa bardzo indywidualna, dlatego trudno jest określić idealny czas, w którym powinno się wykonywać depilację brwi. W przypadku osób, które podejmują decyzję o depilacji laserowej, ten problem się nie pojawia. Należy bacznie obserwować swoją twarz, wtedy poznamy odpowiedź na to, jak często powinniśmy wykonywać regulację brwi.

Regulacja brwi – dopasuj brwi do kształtu twarzy

Choć moda na brwi bywa zmienna, nie warto się kierować wyłącznie panującymi na wybiegach trendami. Grubość oraz kształt brwi powinien współgrać z kształtem twarzy. Cienkie brwi lub te namalowane kredką nigdy nie wyglądają korzystnie, a twarz wydaje się dużo starsza. Co więcej, rysy twarzy mocno się wyostrzają i zazwyczaj żadnej kobiecie nie dodadzą uroku. W takim razie jak dobrać brwi do kształtu twarzy?

Twarz prostokątna

W przypadku twarzy prostokątnej brwi powinny zaczynać się minimalnie dalej niż nasada nosa. Doskonale będą współgrać te wydłużone i grubsze. W przypadku cienkich brwi twarz stanie się wyjątkowo smutna i poważna. Brwi nie będą w takim przypadku dodawać uroku, a sprawią, że ich posiadaczka będzie wyglądała na zmęczoną i nawet perfekcyjnie wykonany makijaż, może nie dodać uroku.

Twarz okrągła

Jeżeli posiadasz okrągłą twarz, najlepiej sprawdzą się brwi, które będą lekko skierowane w górę. Dodadzą twarzy lekkości, a kształt znacznie się zmieni i twarz będzie się wydawała szczuplejsza. Doskonale współgrają z makijażem i wyraźnie go dopełniają. Potrafią dodać świeżości, a spojrzenie jest dużo głębsze i bardziej wyraziste.

Twarz w kształcie serca

W przypadku twarzy w kształcie serca idealnie sprawdzą się brwi, które są średniej grubości, a w połowie lekko uniesione ku górze. To zdecydowanie najkorzystniejsza opcja, ponieważ doskonale łagodzi ostre elementy, które pojawiają się w budowie twarzy.

Twarz owalna

Twarz owalna rewelacyjnie prezentuje się z miękko wygiętym łukiem brwiowym. Powinna to być pełna brew, która będzie idealnie przyciągała uwagę do oczu. W przypadku miękkiego łuku twarz staje się nieco spłaszczona, dzięki czemu wygląda niesamowicie korzystnie, a uwaga skupia się na oprawie oczu.

Twarz podłużna

W przypadku twarzy o kształcie podłużnym brew powinna być nieco krótsza, a łuk długi. Dzięki temu z łatwością można uzyskać efekt zdecydowanie pełniejszej twarzy, a oprawa oczu będzie wyglądała bardzo korzystnie.

Regulacja brwi – przygotowanie prawidłowego kształtu

Aby sprawdzić, czy kształt brwi jest odpowiedni i czy wyginają się we właściwym miejscu, wystarczy przyłożyć patyczek lub ołówek do twarzy w kilku miejscach:

  • patyczek należy poprowadzić od skrzydełka nosa do wewnętrznego kącika oka. Powyższy fragment nad okiem powinien sugerować rozpoczęcie się brwi.
  • następnym krokiem jest przyłożenie patyczka pionowo, wzdłuż źrenicy oka. Można również poprowadzić patyczek od skrzydełka nosa do źrenicy oka. Koniec patyczka, będzie sugerował koniec brwi.
  • aby sprawdzić czy zarówno koniec brwi, jak i jej początek ze sobą współgra, należy przyłożyć patyczek, który powinien być w poziomie.

Regulacja brwi – jak ją wykonać?

Depilację brwi możemy rozpocząć, jeżeli określiliśmy już kształt twarzy oraz brwi, który będzie odpowiedni. Aby ułatwić sobie zadanie, możemy narysować pożądany kształt kredką, dzięki czemu możemy uniknąć wyrywanie zbyt dużej ilości włosków. Przed wykonaniem regulacji brwi, aby nieco znieczulić ich okolice, można przyłożyć kostki lodu, które zdecydowanie zmniejszą odczuwalny ból. Lód powinniśmy zawinąć w ręcznik, aby nie doprowadzić do podrażnień skóry.

Przed depilacją warto także wykonać ciepłą kąpiel, która rewelacyjnie rozpulchni skórę, a tym samym ułatwi usuwanie włosków. Dobrym sposobem jest także przemycie brwi tonikiem lub płynem micelarnym, ponieważ skóra powinna być dokładnie oczyszczona. Przed depilacją warto zadbać o odpowiednie oświetlenie, a także lusterko z powiększeniem. Dzięki tym gadżetom włoski będzie się usuwało dużo łatwiej i z większą precyzją 😉

Podczas regulacji brwi należy pamiętać, że wyrywanie włosków powinno się odbywać zgodnie z naturalnym kierunkiem wzrostu włosa. Jeżeli brwi depilujemy przy pomocy wosku, włoski można usuwać wyłącznie z dolnej części brwi. Następnie można usunąć pojedyncze włoski, które zakłócają nowy kształt brwi pęsetą.

Wyrywając brwi, znacząco osłabiamy włoski, przez co te, które odrastają, są wyraźnie słabsze. Tym samym opóźniamy również ich ponowny wzrost. Za każdym razem, kiedy regulujemy brwi, powinniśmy dokładnie sprawdzić kształt i kierować się tym, który jest odpowiedni. Warto o to zadbać, ponieważ z czasem, włoski mogą przestać całkowicie odrastać i zagęszczenie brwi stanie się wręcz niemożliwe. Jeżeli pojawi się taki problem lub twoje brwi są naturalnie rzadkie, z pomocą może przyjść makijaż permanentny, henna lub kredka do brwi, która umożliwi namalowanie pojedynczych włosków, a efekt będzie wyglądał naturalnie. O tym, jak wykonać makijaż brwi henną pisaliśmy tutaj.

Regulacja brwi – najczęściej popełniane błędy

Kobiety podczas regulacji brwi popełniają wiele błędów, które bywają niesamowicie trudne do skorygowania. Jako pierwszy można uznać zbyt intensywne przerzedzenie brwi, które wygląda bardzo niekorzystnie. Podczas regulacji, warto więc mieć na uwadze, że gęste brwi są pożądane i są domeną kobiet młodych i zdrowych.

Kolejnym błędem jest wyregulowanie brwi w kształt nienaturalnie cienkich kreseczek. Taki typ brwi wyjątkowo zniekształca i szpeci twarz. Cienkie brwi są trudne do skorygowania, a odrastanie włosów często bardzo długo trwa. Z pomocą w takim przypadku może przyjść makijaż permanentny, który nada brwiom prawidłowego kształtu.

Posiadaczki jasnych, a nawet białych brwi nie powinny ich wypełniać ciemnymi pomadami lub henną. Wygląda to fatalnie i nadaje twarzy wulgarnego wyrazu. Co więcej, mocno zniekształca naturalne rysy twarzy i powoduje, że twarz wydaje się groźna i nienaturalna.

Stosując się do wyżej opisanych zasad, można w bardzo łatwy sposób uniknąć błędów, które mogłyby mieć negatywny wpływ na wygląd twarzy. Brwi są oprawą oczu, dlatego warto zadbać o to, aby ich regulacja była prawidłowo wykonana. Osoby, które boją się wykonywać samodzielnie depilację, powinny udać się do kosmetyczki lub do Brow Baru. Profesjonaliści nie tylko nadadzą brwiom prawidłowego kształtu, ale i nauczą jak wypełniać brwi i jak samodzielnie je pielęgnować. Jest to świetny sposób na rozpoczęcie przygody z depilacją w bezpieczny sposób. Kiedy profesjonalista nada brwiom odpowiedni kształt, regulacja staje się dużo prostsza i wystarczy usuwanie odrastających włosków.

Obecnie jest bardzo duża dostępność miejsc, w których można wykonać profesjonalną regulację i makijaż brwi. Kobiety przykuwają ogromną wagę do brwi i jest to niesamowicie pozytywne zjawisko. Brwi są kluczem do uzyskania dobrego wyglądu. Nawet jeżeli wykonamy perfekcyjny makijaż, a brwi będą miały nieprawidłowy kształt, twarz może wyglądać karykaturalnie. Odpowiedni kształt brwi jest więc kluczem do uzyskania wyrazistego spojrzenia.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Owalna szczoteczka do makijażu – do czego służy i jak jej używać?
  2. Najmodniejsze kolory. Sezon jesień-zima 2018/2019
  3. Te zdjęcia dowodzą, że ludzka głupota nie zna granic!

Źródła: polskatimes.pl, portal.abczdrowie.pl, ofeminin.pl

Redaktor działu lifestyle w Lelum.pl