Rekordy Guinnessa — koty mają na swoim koncie wiele ciekawych dokonań! W Księdze Guinnessa znajdziemy mnóstwo wpisów, które dotyczą właśnie tych pociesznych zwierzaków. Zobaczcie imponujące kocie rekordy z całego świata!

Koty to wyjątkowo inteligentne i sprytne stworzenia. Jednak to nie tylko za sprawą ich zachowania znajdziemy w Księdze Rekordów Guinnessa tyle wpisów na ich temat. Wiele z nich opiera się na imponujących wymiarach, wyjątkowej długowieczności lub innych niespotykanych cechach wyglądu. Rekordy Guinnessa — koty mają ich na swoim koncie mnóstwo! Zobaczcie te najciekawsze.

Rekordy Guinnessa — koty

Zastanawialiście się kiedyś nad tym, ile ważył największy kot na świecie albo ile kosztował najdroższy mruczek? Przed wami lista najciekawszych kocich rekordów Guinnessa!

Największy kot na świecie

Tym mianem może poszczycić się zwierzak o imieniu Hobbs, który był krzyżówką lwa z tygrysem — tak zwanym ligerem. Dorosły kot był dwukrotnie cięższy niż jego matka tygrysica! Największy kot na świecie ważył aż 410 kilogramów.

Najmniejszy kot na świecie

Z kolei najmniejszym kotem świata jest Tinker Toy, który po osiągnięciu dojrzałości mierzyć jedynie 7 cm wzrostu i 19 cm długości! Rekordzista urodził się w 1990 roku i zmarł w 1997 roku. Do tej pory nikomu nie udało się go zdetronizować! Obecnie żyjącą rekordzistką jest kotka Fizz Girl, która w wieku 2 lat miała lekko ponad 15 centymetrów wzrostu.

Najdłuższy na świecie kot domowy

Najdłuższy kot na świecie, Stewie, mierzy aż 123 centymetry! Jest także posiadaczem drugiego tytułu rekordzisty — może pochwalić się najdłuższym na świecie kocim ogonem. Mierzy ponad 40 centymetrów!

Rekordy Guinnessa — koty mają wiele tytułów!

Najdłużej żyjący kot w historii

Najbardziej długowieczny kot w historii, Creame Puff towarzyszył swojemu właścicielowi aż 38 lat! Nie będzie łatwo osiągnąć wyższy wynik — przypomnijmy, że koty żyją przeciętnie 15-17 lat. Co ciekawe, właściciel zwierzaka wcześniej również miał pupila, który dzierżył ten tytuł. Powstał o nich nawet film dokumentalny!

Najbogatszy kot w historii

Rekordy Guinnessa — koty biją je nie tylko na skutek swoich imponujących wymiarów. Najbogatszy kot świata to Blackie — zwierzak, któremu jego właściciel pozostawił w spadku aż 7 milionów dolarów! Jego majątek został rozdzielony między trzy fundacje zajmujące się pomocą zwierzętom.

Najbardziej płodna kotka

Dusty, kotka dzierżąca ten tytuł może pochwalić się wyjątkowo imponującym wynikiem. Wszystkie jej mioty zaowocowały narodzinami łącznie 420 kociąt! Z kolei najliczniejszy koci miot na świecie należy do kotki syjamskiej, która w jednym miocie wydała na świat aż 19 kociąt!

Największa pogromczyni myszy

Ten tytuł zdobyła kotka pracująca dla gorzelni Glenturret Distillery — w ciągu swojego długiego, 24-letnigo życia upolowała aż 28 899 myszy! Daje to średnio trzy gryzonie dziennie — to naprawdę imponujący wynik.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Rekordy Guinnessa — koty
instagram.com/luka_and_kenya

Rekordy Guinnessa — koty dzierżą wiele ciekawych tytułów!

Rekordy Guinnessa — koty
unsplash.com Timothy Meinberg

Zwierzaki dzierżą najróżniejsze rekordy — od bardziej oczywistych po absolutnie absurdalne!

Rekordy Guinnessa — koty
pexels.com Tamba Budiarsana

Niektórzy rekordziści są niepokonani — jak na przykład najdłuższy kot świata mierzący aż 123 cm!

Rekordy Guinnessa — koty
instagram.com/leo_the_scottish_fold

Wiedzieliście, że najstarszy kot żył aż 38 lat?

Rekordy Guinnessa — koty
Free-Photos, pixabay.com

Rekordy Guinnessa — koty mają na swoim koncie wiele osiągnięć! Kto będzie następnym kocim rekordzistą?

ZOBACZ TEŻ:

  1. Dlaczego kot ssie ubrania? Można go tego oduczyć
  2. Zalety posiadania kota! 7 dowodów na to, że twoje życie będzie lepsze
  3. Bezdomny kot prosił o pomoc pod szpitalem. Powód wzruszy cię do łez
  4. Koty przeklinają? Naukowcy doszli do zaskakujących wniosków

Redaktor prowadzący w Lelum.pl. Wielbicielka wszystkiego, co nietypowe, ale kocha też popkulturę. Eksperymentalna muzyka, dziwny makijaż i słodkie pieski to rzeczy, które na co dzień zaprzątają jej myśli. Uwielbia spotykać inspirujących ludzi i uczyć się nowych rzeczy, niekoniecznie przydatnych w codziennym życiu.