Reksio to polski serial animowany dla dzieci, który był produkowany w latach 1967-1990. Ta wyjątkowa bajka opowiadała o losach i niesamowitych perypetiach tytułowego psiaka, innych zwierząt, a nawet jego właścicieli. Chyba każdy dzieciak uwielbiał tego uroczego bohatera w łatki. Wiedzieliście, że pierwowzorem była suczka należąca do scenarzysty serialu? 

Reksio, czyli pies w łatki, którego uwielbiali wszyscy, był bardzo popularną produkcją, jak na tamte czasy. Choć część odcinków była nieco uboższa na przestrzeni lat, a sam pies zmieniał się graficznie, nikomu to wówczas nie przeszkadzało. Łącznie, wyprodukowano 65 odcinków z przygodami Reksia, które trwały zazwyczaj 8–10 minut.

Reksio – prawdziwy klasyk 

Uroczy piesek, któremu nie sposób sie oprzeć, to oczywiście Reksio. Słynny psiak skradł serca nie tylko najmłodszych, ale również dorosłych. Animowany serial dla dzieci był emitowany w latach 90′ i przyciągał tysiące widzów przed telewizory. Kto z was oglądał perypetie najsłynniejszego czworonoga? 

Każdy odcinek bajki trwał zaledwie kilka minut, z reguły od 8 do 10. Krótki czas nie był jednak przeszkodą dla twórców produkcji, którzy potrafili za każdym razem przekazać najmłodszym ciekawą historię. 

Bajka wciąż jest uwielbiana przez wielu 

Reksio swoja premierę miał kilkadziesiąt lat temu, mimo to wciąż ma wielu fanów w całej Polsce. Ta bajka chyba nigdy się nie zestarzeje. Wszystkie odcinki są ponadczasowe i z pewnością jeszcze przez wiele lat będą bawiły pokolenia najmłodszych. Można śmiało przypuszczać, że i rodzice z nostalgią zawieszą oko na kilka chwil, kiedy na ekranie pojawią się kolorowe kadry z Reksia. 

Pamiętacie inne bajki z dawnych lat? Jakie były wasze ulubione produkcje emitowane w przeszłości? Dajcie znać w komentarzach i podzielcie się swoimi ulubieńcami z innymi. 

Reksio był uwielbiany przez niemalże wszystkie dzieci.  

Redaktor w Lelum.pl. Magister komunikacji medialno-marketingowej. Od zawsze pasjonuje się fotografią. Najbardziej lubi robić zdjęcia komercyjne. 9 lat swojego życia spędziła tańcząc taniec towarzyski, a 4 na deskach teatru. Lubi aktywny tryb życia, imprezy i dobre jedzenie. Gdyby istniał konkurs na znajomość fabuły serialu, na pewno by go wygrała.