Reksio to polski serial animowany dla dzieci, który był produkowany w latach 1967-1990. Ta wyjątkowa bajka opowiadała o losach i niesamowitych perypetiach tytułowego psiaka, innych zwierząt, a nawet jego właścicieli. Chyba każdy dzieciak uwielbiał tego uroczego bohatera w łatki. Wiedzieliście, że pierwowzorem była suczka należąca do scenarzysty serialu? 

Reksio, czyli pies w łatki, którego uwielbiali wszyscy, był bardzo popularną produkcją, jak na tamte czasy. Choć część odcinków była nieco uboższa na przestrzeni lat, a sam pies zmieniał się graficznie, nikomu to wówczas nie przeszkadzało. Łącznie, wyprodukowano 65 odcinków z przygodami Reksia, które trwały zazwyczaj 8–10 minut.

Reksio był uwielbiany przez niemalże wszystkie dzieci.  

Poprzedni artykułWakacyjny hit – długo oczekiwana premiera emocjonującej powieści w sam raz na lato
Następny artykułKażdy Polak dostanie dziś identycznego SMS-a ostrzegawczego. Znamy jego treść, wszyscy musimy się dostosować
Redaktor w Lelum.pl. Magister komunikacji medialno-marketingowej. Od zawsze pasjonuje się fotografią. Najbardziej lubi robić zdjęcia komercyjne. 9 lat swojego życia spędziła tańcząc taniec towarzyski, a 4 na deskach teatru. Lubi aktywny tryb życia, imprezy i dobre jedzenie. Gdyby istniał konkurs na znajomość fabuły serialu, na pewno by go wygrała.