Religia jest jednym z przedmiotów szkolnych, który wzbudza powody do przemyśleń. Warto zauważyć, że nie zawsze wpisywała się w program edukacji szkolnej. Została wprowadzona z powrotem w 1991 roku i od tamtej pory pozostała w ramach programu szkolnego. Uważacie, że w dalszym ciągu lekcje religii powinny być prowadzone w szkołach?

Jak wiadomo religia jako przedmiot szkolny wywołuje wiele kontrowersji. Ludzie wielokrotnie wyrażają wątpliwości, czy jest ona przedmiotem, który powinien być wpisany w ramy edukacji szkolnej? Jaka jest wasza opinia na ten temat?

Czego dzieci uczą się na lekcjach religii?

Dzieci na lekcjach religii uczą się wszystkiego, co związane jest z ich wyznaniem. Oczywiście nie wszystkie muszą na nią uczęszczać. Osoby wyznające chrześcijaństwo zazwyczaj uczą się np. 10 przykazań, Tajemnic różańca, modlitw i wielu innych rzeczy. Od jakiegoś czasu w naszym kraju religia stała się przedmiotem, który stanowi powód do rozważań. Może się tak dziać z powodu wielu nieprzyjemnych sytuacji, które miały związek z kościołem.

Jednak warto również zauważyć, że religia stała się przedmiotem, na który uczniowie przeznaczają więcej czasu niż na takie przedmioty jak np. fizyka, chemia, biologia, a nawet historia. Według informacji podawanych przez portal wiadomosci24.pl uczniowie spędzają po dwie godziny tygodniowo na naukę religii, kiedy wyżej przytoczone przedmioty odbywają się pojedynczo.

Religia w szkole czy przy kościele?

Czy uważasz, że lekcje religii mogłyby się odbywać w kościołach lub salkach przykościelnych, by lepiej przyswoić przekazywaną wiedzę? 

Zatem warto zadać sobie pytanie, czy przeprowadzanie lekcji religii ma jeszcze sens? Oczywiście, dzieci wierzące nie mogą być całkowicie odcinane od nauki religii, jednak czy jest ona tak ważnym przedmiotem jak pozostałe? A może uważacie, że powinna zostać usunięta z programu szkolnego?

Źródło: wiadomosci24.pl.

Poprzedni artykułRozenek szła po ulicy z telefonem w ręku. Nie miała pojęcia, że widać cały ekran. Teraz już wszyscy wiedzą
Następny artykułLewandowscy już postanowili, to była trudna decyzja. Chodzi o ich córeczkę
Redaktor w Lelum.pl. Absolwent Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Pracował dla Radia Centrum w Lublinie oraz portalu sportowego iGol.pl. Pasjonat sportu, w szczególności piłki nożnej, hip-hopu i dobrego kina. W wolnych chwilach pisze wiersze i teksty muzyczne. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl