Resort zdrowia w trybie pilnym wdrożył zmiany dotyczące obowiązku zasłaniania ust i nosa. Jak informuje RMF24.pl, wszystko to ze względu nie tylko na rekordowe przyrosty zakażeń w Polsce, ale również powszechne lekceważenie nakazu. W piątek wieczorem, 7 sierpnia, w Dzienniku Ustaw opublikowana rozporządzenie Rady Ministrów z nowymi wytycznymi, które wchodzi w życie już dziś.

Jak się okazuje rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii, które wchodzi w życie z dniem 8 sierpnia, w trybie pilnym zostało zmienione. Resort zdrowia zdecydował się na wprowadzenie bardzo ważnej rzeczy.

Resort zdrowia: zmiany w obowiązku zasłaniania ust i nosa

Statystki nie kłamią, a z dnia na dzień sytuacja w Polsce staje się coraz poważniejsza. Na chwilę obecną, łącznie w kraju stwierdzono 50 324 zakażeń koronawirusem, w tym 12 496 aktualnych przypadków. Dodatkowo ostatnie doby przynoszą kolejne rekordy zakażeń, a rząd wprowadza kolejne zakazy. Resort zdrowia zdecydował się na wprowadzenie pilnych zmian.

– Obserwujemy coraz częstsze lekceważenie obowiązku zasłaniania nosa i ust, co może skutkować nowymi zakażeniami, oraz biorąc pod uwagę opinie lekarzy, którzy nie widzą istotnych przeciwwskazań do noszenia masek, zdecydowaliśmy się, że od soboty z obowiązku zakrywania nosa i ust w sklepach, urzędach czy transporcie zwalniają ściśle określone w rozporządzeniu wskazania. Poza nimi obowiązek zasłaniania twarzy jest powszechny – cytuje wypowiedź Janusza Cieszyńskiego dla PAP portal RMF24.pl

Kto teraz będzie zwolniony z obowiązku zakrywania ust i nos?

  1. Pradziadek pod wpływem przygniótł dziecko. 2-miesięczny maluch nie miał szans
  2. Jacek Kurski dostał właśnie nową fuchę. Kuriozalne okoliczności

Pilne zmiany w rozporządzeniu

Resort zdrowia wprowadził ostatnie zmiany w rozporządzeniu. Zgodnie z jego ostateczną wersją, od 8 sierpnia zakrywanie ust i nosa będzie obowiązkowe za pomocą maseczki, przyłbicy lub części odzieży.

Jak informuje RMF24.pl, wyłączone z obowiązku zostaną osoby z całościowymi zaburzeniami rozwoju, zaburzeniami psychicznymi, niepełnosprawnością intelektualna w stopniu umiarkowanym, znacznym albo głębokim, a także osoby mające trudności w samodzielnym zakryciu lub odkryciu ust, lub nosa.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

resort zdrowia
fot. pixabay.com/MirceaIancu

Jak zauważył resort zdrowia, niestety wiele osób ignorowało obowiązek zasłaniania ust i nosa.

resort zdrowia
fot. Polina Tankilevitch

W najnowszym rozporządzeniu nakaz ten został zmieniony.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Łukasz Szumowski przekazał ponurą wiadomość. Zacznie się już dzisiaj
  2. Mieszkańcy miasta w żałobie, nie żyje Patrycja. 20-latka zginęła we własnym łóżku
  3. Makijaż permanentny brwi, który budzi grozę. Przestroga dla wszystkich, którzy chcą zaoszczędzić na kosmetyczce
  4. Wielka radość w domu Aleksandry Kwaśniewskiej i Kuby Badacha. W końcu się udało
  5. Starsza klientka Biedronki chciała grzecznie zwrócić uwagę. Reakcja kasjerki ją zmroziła, wszystko opisała

źródło: RMF24.pl

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

 

Poprzedni artykuł9-latek umierał na oczach opiekuna. Nic już nie dało się zrobić, doszło do tragedii
Następny artykułMinister edukacji nagle ujawnił prawdę. Polacy mogą nie być zadowoleni, nauczycieli nie czeka nic dobrego
Redaktorka działu life-style w Lelum.pl. Redaktor, copywriter i stylistka. Pisanie i moda od zawsze były bliskie jej sercu. Na swoim koncie ma publikacje w wielu branżowych portalach oraz czasopismach. Prywatnie miłośniczka Basquita i czarnej kawy.