Resort zdrowia podał dziś bardzo ważne szczegóły, dotyczące obecnej sytuacji w Polsce. Padł kolejny rekord zakażeń, który wyniósł 1136 nowych przypadków. Waldemar Kraska przyznał, że być może będzie konieczność, by wzmóc restrykcje w strefach czerwonych i żółtych. Czego możemy się spodziewać?

Resort zdrowia nie ukrywa, że obecna sytuacja epidemiologiczna w Polsce jest coraz gorsza. Dzisiaj w czwartek na konferencji przekazano kolejne, ważne informacje. Czyżby czekał nas kolejne restrykcje? Wiceminister nie zaprzecza.

Resort zdrowia podał ważne informacje

Ministerstwo zdrowia, jak podał wiceminister, bierze pod uwagę np. zaostrzenie limitu osób, które mogą pojawić się na imprezie w czerwonych i żółtych strefach. Wszystko przez pogarszającą się sytuację epidemiologiczną w kraju. Dzisiaj dobowy przyrost zakażeń wyniósł 1136. To najwięcej od początku trwania epidemii w naszym kraju. Z powodu zakażenia groźnym wirusem w przeciągu ostatnich 24 godzin zmarło kolejne 25 osób.

— Nowe przypadki SARS-Cov-2 nadal dostarczają imprezy rodzinne: „osiemnastki”, urodziny, wesela. Są także przyczynkiem w innych krajach — mówił Waldemar Kraska na czwartkowej konferencji prasowej.

  1. Fani TVP i TVN załamani. Sprawdził się najgorszy scenariusz, nie żyje wielka legenda
  2. Syn Zenka Martyniuka okropnie obraził byłą żonę. Wyciągnął jej prywatne zdjęcie, fani oburzeni
  3. Agnieszka Woźniak-Starak powiedziała na wizji słowa, po których nagle zapadła cisza. Jedno zdanie uderzyło wszystkich

Ewentualne obostrzenia tylko lokalnie

Na konferencji podano również nowy spis powiatów włączonych to tzw. żółtych i czerwonych stref. Na mapie Polski pokazało się ich już 21, to aż o 10 więcej niż do tej pory. Wiceminister Kraska dodawał, że ewentualne nowe, dodatkowe obostrzenia, które miałyby zostać wprowadzone, nadal będą obowiązywać w skali lokalnej, a nie całego kraju. Taktyka ministerstwa z wiosny zostanie utrzymana.

Wiceszef resortu zdrowia dodawał, że według niego można by wzmóc restrykcje np. zaostrzając limit osób, które mogą uczestniczyć w określonych imprezach, w najbardziej niebezpiecznych strefach w kraju. Bo to właśnie duże spotkania rodzinne (wesela, śluby, urodziny) pozostają nadal największymi ogniskami koronawirusa.

— Decyzji jeszcze nie podjęto, możliwe są w najbliższych tygodniach — dodawał wiceminister.

Pozostaje nam cierpliwe czekać na ostateczną i oficjalną decyzję rzędu w tej sprawie. Miejmy nadzieję, że wszystko uda się sprawnie zaplanować, aby nie padały kolejne rekordy zakażeń.

ZOBACZ ZDJĘCIE:

resort zdrowia
fot. eastnews.pl/Piotr Molecki

Waldemar Kraska podał ważne informacje.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Oficjalnie: restrykcje wracają w wielu regionach Polski. Mieszkańcy nie mają wyboru, wszystko zacznie się od soboty
  2. Horror w Zakopanem. Wyszła w góry i nagle stracili z nią kontakt. Trwa dramatyczna akcja
  3. Właśnie przekazano oficjalny komunikat. Zaktualizowano wszystkie obostrzenia, pilne
  4. Trwa dramatyczna walka z ogniem. Płonie szkoła w południowej Polsce, na miejscu kilkanaście zastępów straży
  5. Martyniuk drży o swoją wnuczkę. Była synowa ujawniła koszmarny plan, dopiero teraz wszystko wyszło na jaw
  6. Najgorszy sposób na trzymanie mięsa w lodówce. Jeden błąd możesz kosztować nas zdrowie

Źródło: polsatnews.pl

 

Poprzedni artykułWidzowie łapią się za głowy. Nieprawdopodobne, co zrobił Marek z „Rolnik szuka żony”. Dlaczego?
Następny artykułWstrząsające wiadomości TVP. Wszyscy do końca mieli nadzieję, niestety potwierdzono śmierć
Redaktorka w Lelum.pl, absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Do tej pory dziennikarsko spełniała się w redakcjach studenckich i szkolnych. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl