Restauracje być może już wkrótce zostaną otwarte – do takich informacji dotarli dziennikarze RMF FM. Drugi etap odmrażania gospodarki pozytywnie wszystkich zaskoczył, gdyż otwarto znacznie więcej, niż się spodziewaliśmy. Czy rządzący zaskoczą nas już niebawem, decydują się na wprowadzenie trzeciego etapu znoszenia obostrzeń?

RMF FM informuje o dalszych planach rządu dotyczących odmrażania gospodarki. Z ustaleń dziennikarzy wynika, że niektóre z restauracji będą mogły otworzyć się już 18 maja, ale tylko pod jednym warunkiem. To bardzo dobre wieści dla branży gastronomicznej, która z powodu epidemii koronawirusa, od połowy marca może świadczyć usługi jedynie na wynos. 

Kiedy zostaną otwarte restauracje?

Restauracje zostaną otwarte już 18 maja. Jednak nie dotyczy to wszystkich lokali gastronomicznych, które według informacji dziennikarzy, będą musiały stawić czoło licznym ograniczeniom. 

18 maja, czyli już za dwa tygodnie, mają zostać otwarte restauracje, kawiarnie i bary, które posiadają ogródki. Jednak lokale gastronomiczne, jak i ich klienci, będą musieli liczyć się z wieloma ograniczeniami. Jak będzie wyglądał wspólny posiłek na mieście w czasach epidemii koronawirusa?

  1. W ostatniej chwili poluzowano obostrzenie, o którym nikt nie mówi. Wiadomość ucieszy wielu
  2. Policja wydała właśnie oficjalny komunikat ws. Kacperka. Wszyscy mieli nadzieję, że będzie inaczej
  3. Odbierająca mowę oferta w Biedronce. Mięso tańsze od butelki wody

Znoszenie obostrzeń: otwarcie restauracji

Restauracje, kawiarnie i bary, które zostaną otwarte, będą musiały zapewnić co najmniej dwa metry odległości pomiędzy stolikami. Obowiązkowa będzie również obsługa kelnerska, a klienci nie będą mogli zamówić jedzenia przy barze czy odbierać posiłków z okienka. Bary samoobsługowe pozostaną wciąż zamknięte.

Klienci zasiądą jedynie przy stolikach w ogródkach, a do wnętrza restauracji czy kawiarni będą mogli wejść tylko po to, by skorzystać z toalety. Jak donosi RMF FM, odwiedzający lokale gastronomiczne nie będą musieli nosić rękawiczek ani zasłaniać ust i nosa. Przed wejściem nie będzie również obowiązku mierzenia temperatury. 

ZOBACZ ZDJĘCIA:

 
polska
fot. unsplash.com/Nikola Jovanovic

Niektóre restauracje mają zostać otwarte już 18 maja. 

ZOBACZ TEŻ:

  1. Ogromny hałas, huk, antyterroryści. Akcja CBŚP w Warszawie. Co się dzieje?
  2. Porażająca opinia ekspertów o drugiej fali pandemii w Europie. Nie brzmi dobrze
  3. Można już kupić polskie truskawki. Ceny odbiorą wam mowę
  4. Taniec z gwiazdami: 4-letnia córka jednego z jury została za granicą. Dramatyczna prawda
  5. Alicja Bachleda-Curuś jest w ciąży? Pojawiło się nagranie, po którym wiele osób nie ma już wątpliwości
  6. Jakimowicz nie daje o sobie zapomnieć. Publicznie kpił z kandydata na prezydenta, zadziwiający wpis

źródło: wiadomosci.gazeta.pl

Redaktorka działu life-style w Lelum.pl. Redaktor, copywriter i stylistka. Pisanie i moda od zawsze były bliskie jej sercu. Na swoim koncie ma publikacje w wielu branżowych portalach oraz czasopismach. Prywatnie miłośniczka Basquita i czarnej kawy.