Restrykcje związane z epidemią koronawirusa dotyczą także aktywności fizycznej. Wspaniała pogoda i chęć zorganizowania dłuższej wycieczki prowokuje do aktywności fizycznej. Jednak mimo takich chęci musimy zdawać sobie sprawę, że należy stosować się od obowiązujących przepisów. Policja informuje jakie mandaty grożą za ich nieprzestrzeganie. 

Restrykcje dotyczą każdej aktywności na zewnątrz. Piękna pogoda prowokuje do wybierania się na długie wycieczki. Policjanci zgodnie z przewidywaniami obserwują rosnącą ilość turystów na najczęściej uczęszczanych szlakach górskich. Jednak zanim wybierzemy się na wycieczkę, należy poznać najnowsze przepisy.

Restrykcje na trasach turystycznych

Jednym z najczęściej wybieranych kierunków jest położone w Tatrach Morskie Oko. Szlak jest najczęściej wybieranym punktem turystycznym w Zakopanem. Rzecznik tamtejszej policji, Roman Wieczorek wyjaśnił, na jakich zasadach możemy korzystać ze szlaków górskich, w tym z właśnie tego, najczęściej uczęszczanego, prowadzącego do Morskiego Oka.

Jak informuje portali fakty.interia.pl – Przede wszystkim zostanie zmieniona organizacja ruchu na drodze prowadzącej w kierunku Polany Palenicy, gdzie rozpoczyna się popularny szlak do Morskiego Oka. Samochody muszą się do niej dostosować. Między innymi nie będzie można parkować wzdłuż drogi. Za takie zachowanie grozić będzie mandat w wysokości 100 złotych i 1 punkt karny, informuje rzecznik zakopiańskiej policji Roman Wieczorek. Dodatkowo trzeba będzie pokryć koszty holowania i opłaty za parking. To jednak niejedyne zmiany.

  1. Minister Zdrowia przekazał dobrą wiadomość. Nadal jednak jedna rzecz nie daje mu zasnąć
  2. Rutkowski szykuje przełom w poszukiwaniach Kacperka? Pojawiło się wiele nowych informacji
  3. Niewiele osób zdaje sobie sprawę. Jednym nawykiem możesz bezpowrotnie zniszczyć swoje brwi

Ograniczenia ilości osób na szlakach

Na najsłynniejszym szlaku Tatr, prowadzących do Morskiego Oka, nie będzie już mogło przebywać tylu turystów co do tej pory. Jak podaje interia.pl w poprzednim roku, liczyło się, że codziennie szlak odwiedza 9 tysięcy turystów, w tym momencie może to być jedynie 2 600 tysięcy osób dziennie.

Zminimalizowanie ilości osób wchodzących na szlak jest wynikiem zapobiegania rozprzestrzeniania się koronawirusa. Należy więc mieć świadomość, że wybierając się w stronę Morskiego Oka, możemy nie dostać się na szlak prowadzący do jeziora. 

ZOBACZ ZDJĘCIA:

restrykcje
fot.PIOTR PIWOWARSKI / SE / EASTNEWS

Morskie Oko i szlak prowadzący nad to jezioro jest jednym z najczęściej wybieranych w tatrach. Z tego powodu zostały wprowadzone obostrzenia mające zmniejszyć ilość osób korzystających ze szlaku.

ZOBACZ TEŻ:

  1. ZDM chwali się szybką rozbiórką wiaduktu. Internauci są oburzeni, mieszkańcy nie mogli zmrużyć oka
  2. „Są wskazania, że Chiny oszukiwały świat” . Bardzo mocne słowa polskiego eksperta
  3. Cieszysz się z otwarcia galerii? Nie masz pojęcia, z jakimi wytycznymi będziesz musiał się zmierzyć
  4. Magiczna sałatka. Na pewno jeszcze nie jadłaś czegoś podobnego, pyszności
  5. Na jaw wyszły nowe informacje o rodzinie Kacperka. Porażające słowa sąsiada i mamy
  6. Andrzej Duda zabrał głos ws. doniesień o dymisji. Jest oficjalne stanowisko

źródło: interia.pl

Poprzedni artykułNie żyje 30-letnia piosenkarka pop. Brat poinformował o śmierci gwiazdy
Następny artykułJakie imię pasuje do dżentelmena ze zdjęcia?
Redaktorka w Lelum.pl Kulturoznawca w specjalizacji teatralnej. Wielbicielka jogi. Codziennie zaczyna poranek od powitania słońca i medytacji. W każdej wolnej chwili czyta książki.