RMF FM podało zaskakujące informacje. Z ustaleń dziennikarzy stacji wynika, że już niedługo rząd wprowadzi nowe restrykcje. Mają dotyczyć m.in. zakazu wesel, znacznego skrócenia pracy restauracji, barów i pubów. Ma dojść również do zamknięcia szkół i powrotu do nauczania zdalnego. Posiedzenie Sztabu Kryzysowego ma się odbyć dziś, po nim ma nastąpić konferencja prasowa Premiera Morawieckiego i Ministra Zdrowia. 

Już wkrótce mogą nas czekać kolejne obostrzenia dotyczące m.in. działalności punktów gastronomicznych oraz barów. Jak ustalili reporterzy, wkrótce odbędą się rozmowy w celu zaostrzenia rygoru w sprawie prowadzenia lokali. Zmiany mają dotyczyć także wesel oraz szkół.

RMF FM: Restauracje i puby mają zamknąć się wcześniej

Według ustaleń reporterów RMF FM już dziś rządowy zespół kryzysowy podejmie bardzo ważne decyzje dotyczące funkcjonowania m.in. punktów gastronomicznych. Rozważane jest rozciągnięcie obostrzeń obejmujących strefy czerwone na cały kraj.

– Rządowy zespół kryzysowy będzie dyskutował po pierwsze o rozciągnięciu tej reguły ze stref czerwonych na cały kraj, po drugie o zaostrzeniu tego reżimu: godziny pracy lokali mogą zostać skrócone do 21:00 lub nawet 20:00przekazało RMF FM.

Sprawa ma na celu przekonanie ludzi do pozostawania w domach lub zamawiania jedzenia na wynos, ewentualnie w dostawie.

Wesela

Podobne kwestie mają dotyczyć także organizacji wesel. Od najbliższego piątku 16 października w strefie czerwonej na weselach będzie mogło brać udział maksymalnie 50 osób, natomiast w pozostałej części kraju limit ten wynosi 100 osób. Od soboty 17 października w regionach objętych żółtą strefą mogłoby brać udział w weselach maksymalnie 75 osób. Te limity miałyby zostać jeszcze bardziej obniżone.

– Rozważane jest obniżenie dopuszczalnej liczby gości wesel – niezależnie od strefy – do 20 lub 30 osób – przekazuje RMF FM.

  1. Prezydent Andrzej Duda apeluje do wszystkich Polaków. Powiedział, co stanie się w najbliższych dniach
  2. Nie żyje aktorka serialu uwielbianego przez Polaków. Mąż przekazał druzgocące informacje
  3. Od 21 godzina policyjna, Zamknięte bary, kina i restauracje u sąsiadów Polski

Czy szkoły zostaną zamknięte?

Rządowy Zespół Zarządzania Kryzysowego ma dziś rozmawiać także o możliwości zamykania szkół. Wczoraj lekarze i świadczeniodawcy z Porozumienia Pracodawców Ochrony Zdrowia zaapelowali w piśmie do premiera:

– Jeśli młodzież przemieszcza się między klasami, pedagodzy spędzają czas w pokoju nauczycielskim, uczą również w kilku oddziałach, to ryzyko rozsiania zakażenia jest ogromne – napisała prezes PPOZ Bożena Janicka.

Następnie dodała, że dzieci, które przechodzą chorobę bezobjawowo, stanowią największe zagrożenie:

– Jak wiadomo, dzieci, które mogą przechodzić infekcję bezobjawowo, są największymi roznosicielami i stanowią poważne zagrożenie nie tylko dla domowników – dodała pani prezes.

Związek proponuje, by uczniowie klas starszych przeszli na tryb nauki zdalnej, natomiast dzieci z młodszych klas zachowywali w szkole odpowiedni odstęp:

– To temat trudny dla nas wszystkich, ale uważamy, że najwyższy czas, żeby Ministerstwo Edukacji Narodowej już teraz nie tylko rozważyło, ale wdrożyło wariant awaryjny, gdyż zdrowie Polaków jest wartością najwyższą – apelują lekarze PPOZ.

ZOBACZ TEŻ:

  1. 2-latka straciła rękę przez dzikie zwierzę babci. Szczegóły przyprawiają o mdłości
  2. Zatrważające sceny w Zakopanem. Służby musiały szybko reagować. Mieszkańcy i turyści mogli bać się o swoje życie
  3. Katarzyna Cichopek wyrzucona z serialu. Została potraktowana w skandaliczny sposób
  4. RMF FM: Nowe restrykcje dla seniorów od jutra. Mamy całą listę nowych obostrzeń dla osób 60+
  5. Ewa piła pól szklanki soku co 3 dni. Nie mogła uwierzyć w zmiany, które zaobserwowała, teraz poleca go wszystkim
  6. Od dzisiaj w Lidlu jeden z ulubionych produktów Polaków za darmo. Warto zdążyć przed weekendem

Źródło: rmf24.pl

Poprzedni artykułNowy rekord zachorowań na koronawirusa w Polsce. Tragiczna wiadomość MZ
Następny artykułKamil: „55 kg to górna granica wagi kobiety. Od 60 zaczynają się wielkie uda i cellulit, ohydne”
Redaktor w Lelum.pl. Absolwent Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Pracował dla Radia Centrum w Lublinie oraz portalu sportowego iGol.pl. Pasjonat sportu, w szczególności piłki nożnej, hip-hopu i dobrego kina. W wolnych chwilach pisze wiersze i teksty muzyczne. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl