W związku ze świętem obchodzonym 3 maja Robert Biedroń na swoim Instagramie postanowił opublikować wymowną grafikę. Niestety, nie wszystkim spodobało się to, czym chciał się podzielić polski polityk. 

3 maja na profilu Roberta Biedronia pojawiła się kolorowa grafika. Polityk opublikował godło państwowe na tęczowym tle. Wielu internautów było wręcz oburzonych. 

Robert Biedroń w ogniu krytyki

Robert Biedroń z okazji 3 maja postanowił opublikować na swoim Instagramie godło państwowe. Nie była to jednak klasyczne przedstawienie Białego Orła na czerwonym tle. 

Polski polityk wybrał kolorową wersję, gdzie orzeł otoczony jest tęczowymi barwami. Pod zdjęciem zostawił krótka wiadomość: 

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

 

Rzeczpospolita Polska jest dobrem wspólnym wszystkich obywateli – napisał Robert Biedroń. 

Wiele osób było oburzonych publikacją i wyraziło swoją dezaprobatę. Krytyczne komentarze zalały profil samorządowca. 

Internauci krytykują tęczowe godło 

Pod zdjęciem tęczowego godła pojawiło się mnóstwo nieprzychylnych komentarzy. Fani nie kryli negatywnych emocji, twierdząc, że polityk postąpił niewłaściwie. 

Bardzo Pana szanuję i dopinguję w walce. Absolutnie nie mam nic do symbolu tęczy – jest piękna. Jednak Godło Polski, to Godło Polski i powinno nim pozostać w niezmienionej formie – brzmi jeden z komentarzy. 

Art. 137 Kodeksu karnego, zgodnie z którym każdy, kto publicznie znieważa, niszczy, uszkadza lub usuwa godło, sztandar, chorągiew, banderę, flagę lub inny znak państwowy, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku – skomentował kolejny internauta. 

Pojawiły się również głosy, że Biedroń znieważył symbol narodowy. Niektóre osoby poczuły się kompletnie zdezorientowane kolorową grafiką:

Przepraszam, ale czy środowisko LGBT nie uznaje orła na czerwonym tle za właściwe godło Polski??? – napisał następny użytkownik Instagrama. 

Wśród komentujących znalazły się także osoby popierające Roberta Biedronia. Przywołano między innymi fakt, iż tęczowy wzór nie jest powszechnie uznawany za obraźliwy. 

-Takie godło jest wyrazem bycia zarówno dumnym Polakiem jak i dumnym homoseksualista. Może Wam się to nie podobać, ale Polska należy też do tych innych od Was! – skomentowała internautka.

A jakie jest wasze zdanie na ten temat? 

Zobacz zdjęcie: 

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

Poprzedni artykułKobiety w ciąży na porodówkę zabierają grzebień. Nie zamierzają nim jednak czesać włosów na głowie
Następny artykułBeata Kozidrak przekazała fanom wspaniałą wiadomość. Jutro o 9:00 ziści się jej pragnienie „Już za kilka godzin”
Wydawca w Lelum.pl. Absolwentka krajoznawstwa i turystyki kulturowej na KUL. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: borynadrianna9@gmail.com.