Robert Janowski: wykształcenie ma wybitne! Artysta jest wyjątkowo interesującą postacią – gdy dowiecie się, co studiował, zdębiejecie! Nie ma to NIC wspólnego z kierunkiem, jaki obrał w życiu.

Wykształcenie gwiazd interesuje media od lat – jak znaleźli się tu, gdzie są teraz? Odpowiedzi często bywają zaskakujące, na co przykładem jest Robert Janowski: wykształcenie muzyka jest naprawdę imponujące, ale wcale nie związane z jego obecnym zawodem!

Robert Janowski: wykształcenie muzyka imponuje

Wszyscy znamy go jako wspaniałego muzyka i prowadzącego Jaka to melodia, którym był przez 21 lat. Zastanawialiście się jednak kiedyś, co by było, gdyby Robert Janowski nie trafił na scenę, czy do telewizji? Choć od małego jego życie przepełnione było muzyką, mógł dziś wykonywać zupełnie inny zawód. Robert Janowski: wykształcenie muzyka może was naprawdę zaskoczyć. Okazuje się, że z zawodu jest… lekarzem weterynarii!

Jak to się stało, że po tak wymagających studiach artysta wybrał rozrywkową ścieżkę? Wychowywał się z siostrą i mamą, która była reżyserką teatralną i teatrów poezji. Muzyka towarzyszyła jego życiu od zawsze, w latach 80 należał do kilku znanych formacji rockowych, takich jak Sekcja Z., Zoo czy Oddział Zamknięty. Występował także na deskach teatrów, co zaprowadziło go aż na Broadway, gdzie wystąpił w kultowym musicalu Metro!

Co studiował Robert Janowski?

Robert Janowski studiował jednak weterynarię w warszawskiej Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego. Dlaczego mimo miłości do muzyki i aktorstwa wybrał takie studia? W wywiadzie dla Polskiego Radia muzyk przyznał, że na uczelnię poszedł pod wpływem rodziców.

Nie widział się jednak w tym zawodzie i nawet ucząc się sztuki weterynarii myślał o pracy w kontekście muzyki – chciał w leczeniu zwierząt stosować muzykoterapię! Los potoczył się jednak inaczej i niemal od razu po uzyskaniu dyplomu wybrał karierę w mediach, która została dla niego stworzona!

Robert Janowski: wykształcenie ma naprawdę imponujące, wyobrażacie sobie jednak scenariusz, w którym moglibyśmy nigdy nie poznać go jako prowadzącego Jaka to melodia? Świat rozrywki wiele by stracił!

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Robert Janowski: wykształcenie
instagram.com/jan.owski

Robert Janowski: wykształcenie artysty w ogóle nie jest związane z muzyką!

1
2
3
4
5
Poprzedni artykułHenryka Krzywonos adoptowała 12 dzieci. Wychowała je razem z mężem
Następny artykułKatarzyna Dowbor ma ważny powód do świętowania. Gratulacje spływają z całej Polski
Redaktor prowadzący w Lelum.pl. Wielbicielka wszystkiego, co nietypowe, ale kocha też popkulturę. Eksperymentalna muzyka, dziwny makijaż i słodkie pieski to rzeczy, które na co dzień zaprzątają jej myśli. Uwielbia spotykać inspirujących ludzi i uczyć się nowych rzeczy, niekoniecznie przydatnych w codziennym życiu.