Rodzice nie potrafili rozwiązać zadania domowego swojego 7-letniego synka. Przerażeni o pomoc poprosili na jednej z grup na Facebooku. Pomimo tego, że polecenie wydawało się banalne, udzielenie jednoznacznej odpowiedzi ich zdaniem było niemożliwe. W sieci wybuchła dyskusja.

Zadania domowe, z którymi nie potrafią uporać się nawet rodzice, w sieci od jakiegoś czasu cieszą się coraz większą popularnością. Ich zdaniem zwykle to polecenia są niewystarczająco precyzyjne lub ich autorzy popełniają błędy. Okazuje się, że problem leży gdzie indziej. Tym razem wszystko stało się jasne, gdy do rozmowy włączyła się nauczycielka jednej ze szkół podstawowych.

Rodzice nie potrafili rozwiązać zadania z kostką

Pomimo usilnych prób nie mogli uporać się z zadaniem matematycznym z podręcznika dla uczniów pierwszej klasy szkoły podstawowej. W pewnym momencie byli zupełnie przerażeni swoją niewiedzą i brakiem umiejętności. Odpowiedzi na dręczące ich pytanie postanowili poszukać na Facebookowej grupie Szkoła Minimalna.

Ojciec dziecka zamieścił tam swoją prośbę o propozycje rozwiązania pracy domowej 7-letniej pociechy. Aby mieć pewność, że w trakcie przepisywania nie popełnił błędu, dodał zdjęcie kartki z podręcznika.

Rodzice
unsplash.com @jonathan_francisca

– Przykład zadania z 1 klasy. Ktoś zaproponuje rozwiązanie dla czwartej pary kostek zachowując logikę świata w postaci tego jak wygląda każda kostka na świecie? – napisał mężczyzna.

Rozwiązanie wydawało się niemożliwe

Mimo tego, że polecenie było jasno skonstruowane, znalezienie czterech wariantów odpowiedzi wydawało się czymś abstrakcyjnym.

Internauci zaczęli tworzyć przeróżne możliwości rozwiązania. Najczęściej pisali jednak ironiczną odpowiedź, że chodzi o kolejne 2 i 2, tylko w odwrotnej kolejności. W pewnym momencie do rozmowy włączyła się nauczycielka, która rozwiała wszelkie wątpliwości.

– Informacja o tym, że można dodawać lub odejmować była dwie strony wcześniej w zasadach gry z pingwinami. Kolejne zadania odnoszą się właśnie do tej gry. Robiliśmy to w czasie lekcji – nie było żadnych problemów. Rodzice, którzy nie grali w grę (z oczywistych powodów stałej nieobecności na lekcji), nie dadzą rady – napisała kobieta.

Dzięki zasadzie dodawania i odejmowania oczek poprawne warianty odpowiedzi to: 2 i 2,3 i 1,6 i -2, 5 i -1.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Rodzice
facebook.com @Szkoła Minimalna

Zadanie domowe syna zupełnie ich przerosło! 

Rodzice
pixabay.com @jerrykimbrell10

Odpowiedzi udzieliła nauczycielka. 

 
Poprzedni artykułFilmy z Seleną Gomez, które podbiją twoje serce. TOP 7 produkcji z gwiazdą Disneya w roli głównej
Następny artykułPies zauważył, że dziecko nie oddycha w nocy. Jego reakcja jest niesamowita
Redaktor działu Lifestyle w Lelum.pl. Ukończyła Dziennikarstwo na lubelskim UMCESie. Pisanie tekstów było jej pasją, odkąd pamięta. To właśnie w tej dziedzinie chciałaby być perfekcjonistką. Miłośniczka zumby, klimatów latino i włoskiego jedzenia. Nienawidzi nudy i monotonii. Optymistka, dla której każdy kolejny dzień to nowa przygoda.