Rodzice czasami muszą po prostu złapać się za głowę, kiedy dzieci zaprezentują im kolejne zadanie domowe, którego rozwiązanie wydaje się bardzo ciężkie nawet dla nich, wykształconych ludzi. Po raz kolejny pojawia się pytanie o to, czy dawanie dzieciakom tak skomplikowanych przykładów jest uzasadnione. Cztery osoby z tytułem magistra poległy – napisała mama na Facebooku.

Bardzo często w przypadku matematyki spotykamy się z opiniami, że ta wiedza jest nieprzydatna, że w przyszłym życiu do niczego jej nie użyjemy, że ma na celu jedynie torturowanie uczniów. Tak jednak zazwyczaj sądzą sami uczniowie. Kiedy podobne protesty zaczynają zgłaszać rodzice, nie można nie zatrzymać się nad takim przypadkiem na dłuższą chwilę. 

Rodzice oburzeni zadaniem domowym

— Zadanie z klasy siódmej szkoły podstawowej… Cztery dorosłe osoby z tytułem magistra poległy… Ja też się poddaję i zastanawiam czy jest to wiedza podstawowa — napisała na swoim profilu na Facebooku jedna z jego użytkowniczek.

Kobieta jest mamą dziewczynki uczęszczającej do siódmej klasy szkoły podstawowej, która przyniosła do domu skomplikowane zadanie z matematyki. 

Rozłóż liczbę pod pierwiastkiem na czynniki pierwsze. Oblicz wartość pierwiastka — brzmiało polecenie.

Duże liczby już na pierwszy rzut oka wyglądają przytłaczająco, toteż rodzice spanikowali. Tym bardziej że wszyscy mają owszem, tytuły magistrów, ale z kierunków zupełnie oderwanych od matematyki. Z takim zadaniem pewnie mieli styczność ostatnio kiedy sami byli w szkole

Kontrowersyjna matematyka

Opublikowanie tego posta przez autorkę wzbudziło ogromne zainteresowanie i falę krytyki ze strony internautów. Wiele osób atakowało niestety samą matkę, ponieważ najwyraźniej pierwiastki to coś, co każdy powinien pamiętać o każdej porze dnia i nocy. 

Ten przykład pokazuje tylko, dlaczego tak ciężko zachęcić młodych ludzi do zajmowania się matematyką. Jak mają się czuć dzieci, kiedy porażka w wykonaniu zadania kończy się tym, że wszyscy dookoła czują potrzebę, by zasugerować im, że są głupie? Ciekawe, że w przypadku innych przedmiotów to tak nie działa. 

Uda wam się rozwiązać zadanie?

ZOBACZ ZDJĘCIA:

rodzice
facebook.com/magdalena.szarejko

Post wzbudził sporą kontrowersję. 

rodzice
unsplash.com

Nic dziwnego, że uczniowie nie mają ochoty się uczyć?

rodzice
unsplash.com

Szkoła potrafi wymagać zbyt dużo. 

ZOBACZ TEŻ:

  1. Objawy chorób trzustki, które widać na skórze. Nie wolno ich lekceważyć
  2. Danuta Holecka wolałaby zapomnieć o nagraniu sprzed lat. Jej dziecko potrzebowało pomocy
  3. Gniezno: poród odbył się na środku ulicy. Matka nie miała pojęcia, że jest w ciąży
  4. Jedna z głównych bohaterek odchodzi z „M jak Miłość”. To już pewne, fani w rozpaczy
  5. Była przekonana, że spodziewa się dziecka. Badanie ujawniło coś zupełnie innego
  6. Natalia Kukulska w dobitnych słowach o Viki Gabor. 12-latka długo ich nie zapomni

źródła: eska.pl

Poprzedni artykułZa banknot 10 zł możesz dostać majątek. Wystarczy zwrócić uwagę na jedną rzecz
Następny artykułŻona Dawida Kubackiego powala urodą. Skoczek pokazał blond piękność
Redaktorka działu lifestyle w lelum.pl Studentka polonistyki na Uniwersytecie Warszawskim na specjalizacji medialnej. Interesuje się literaturą romantyzmu. Pisanie zawsze było jej pasją, którą rozwijała już od dzieciństwa. Dziennikarstwo jest karierą bliską jej sercu, chociaż nie wybrała tego kierunku studiów, by pracować nie tylko nad swoim warsztatem pisarskim, ale i pogłębiać miłość do Juliusza Słowackiego