Rodzice Kacpra cały czas nie mogą uwierzyć w to, co zrobił ich syn. Zrozpaczona mama w rozmowie z Faktem powiedziała: To jest dla nas niezrozumiałe, on nigdy nie palił, nie pił, nie przebywał w dziwnym towarzystwie. A teraz dowiadujemy się, że zabił…. To straszne. Na jaw wyszło, że na krótko przed tragedią z domu rodziny zniknął nóż.

Rodzice 15-latka nie mogą pogodzić się z tym, że ich syn dokonał morderstwa. Zastanawiają się, dlaczego syn nie powiedział im o ciąży Patrycji. Dziewczyna zginęła od ciosu zadanego nożem.

Rodzice Kacpra o narzędziu zbrodni

Sekcja zwłok nastolatki wykazała na jej ciele wiele ran w okolicy brzucha i gardła. Bezpośrednią przyczyną śmierci 13-letniej Patrycji była rana kłuta serca, ciało znaleziono w środę 13 stycznia na terenie nieużytków w Piekarach Śląskich.

Rodzice Kacpra wyznali, że z ich domu zniknął nóż, najprawdopodobniej to właśnie tym narzędziem 15-latek zabił dziewczynkę.

Nie wiemy, dlaczego wziął nóż z domu, może się czegoś bał, albo może był pod wpływem jakichś środków? – mówi mama Kacpra.

Jak podaje fakt.pl, policja zabezpieczyła do analizy telefony komórkowe Kacpra i Patrycji. Być może na podstawie rozmów uda się ustalić, co kierowało chłopakiem. Jego rodzice zapewniają, że gdyby powiedział im o ciąży, na pewno znaleźliby rozwiązanie.

Zawsze go wspieraliśmy. Nigdy go nie uderzyliśmy, traktowaliśmy go po partnersku. Może się bał nam o tej ciąży powiedzieć – powiedział tata Kacpra.

Chłopak trafił do schroniska dla nieletnich

Decyzją sądu Kacper przebywa obecnie w schronisku dla nieletnich. W chwili popełnienia morderstwa nie miał jeszcze 15 lat i prawdopodobnie nie trafi do więzienia. Według polsatnews.pl, jeśli trafi do poprawczaka, to opuści go najpóźniej po ukończeniu 21. roku życia. 

— Trzymiesięczny obecnie okres umieszczenia Kacpra w schronisku dla nieletnich może być przedłużony – do roku przez sąd rejonowy, a powyżej tego okresu — przez sąd okręgowy — mówił Rzecznik Sądu Okręgowego w Gliwicach Tomasz Pawlik.

Kilka dni temu ojciec Kacpra wyznał, co miał powiedzieć mu syn. Słowa nastolatka są wstrząsające. Stwierdził, że to Patrycja go do tego zmusiła.

Artykuły polecane przez redakcję Lelum

 

Poprzedni artykułMariusz Czajka znalazł się w dramatycznej sytuacji. Nie stać go na pogrzeb mamy
Następny artykułPrzez nowotwór stracił dziecko. Zmarła zostawiła po sobie wzruszający list
Wydawca w Lelum.pl. Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej na lubelskim UMCS-ie. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: marta.m.kulik@gmail.com.