Rodzice oskarżeni zostali o świadome narażanie swoich pociech na choroby. Ospa party, które w ostatnim czasie cieszy się coraz większą popularnością, wywołuje masę skandali. Dorośli podzielili się na dwa obozy. Jedni z nich są zachwyceni tym pomysłem, a inni nie mogą uwierzyć, jak rodzice mogą robić coś podobnego swoim dzieciom.

Pomimo tego, że ospa party nie jest nowym zjawiskiem, w ostatnim czasie słyszy się o niej coraz więcej. Już w 2012 roku mieliśmy okazję spotkać się z tym nietypowym określeniem w popularnym serialu Klan. Tymczasem w sieci znaleźć można masę ogłoszeń dodawanych przez rodziców, którzy wyrażają chęć wzięcia udziału w takiej imprezie.

Rodzice zapoczątkowali nową modę

Ospa party to nic innego, jak świadome spotkanie się z rodziców z dziećmi, spośród których jedno przeszło już ospę. Reszta maluchów ma się od niego zarazić, aby wcześniej przejść przez tę chorobę. Zwolennicy jednoznacznie przyznają, że przebycie ospy wietrznej w młodym wieku jest o wiele łagodniejsze, a dziecko nie zarazi się nią już nią jako nastolatek czy nawet dorosły.

Czy w najbliższym czasie któraś mama z okolic organizuje może ospa party? Sprawa jest pilna, ponieważ moja córeczka ma już ponad 4-latka, a dalej nie miała okazji się uodpornić – takie i wiele innych wpisów pojawia się na profilach facebookowych typu spotted

Rodzice
instagram.com @aaisyahdhiarana111

Rodzice organizują spotkania, aby przyspieszyć przejście ospy wietrznej. 

Pod postem pojawiła się lawina negatywnych komentarzy, a matki nie mogły uwierzyć w to, do czego zdolne są kobiety, pragnące pozbyć się nieuniknionego problemu.

Czym jest ospa wietrzna?

Choroba ta wywoływana jest przez ten sam wirus, który wywoływany jest przez półpaśca. Ospa jest chorobą wirusową, przenosi się drogą kropelkową. Wystarczy przebywać w tym samym pomieszczeniu z osobą chorą, aby się zarazić.

Dodajmy jeszcze, że przechodzenie ospy wietrznej w młodym wieku zmniejsza ryzyko groźnych powikłań. Jakie są główne objawy? Zmęczenie, ból głowy, brak apetytu, gorączka, zmiany skórne: początkowo plamki, potem krostki, pęcherzyki i blizny.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Rodzice
instagram.com @mumma_dewey

Rodzice uważają, że bezpieczniej jest, gdy przejdzie się ospę w młodym wieku. 

Rodzice
pixabay.com @marcisim

Spora część dorosłych uważa ich zachowanie za skandaliczne. 

ZOBACZ TEŻ:

  1. Wszyscy z komórkami zapłacą więcej. Już niebawem podwyżka cen
  2. Chihuahua zasnął na gitarze swojej pani. Grała dla niego kołysanki WIDEO
  3. Czekał na żonę 10 godzin, miała być u dentysty. Znalazła się jednak w zupełnie innym miejscu
  4. Uwielbiany program „Va Banque” wraca po latach na antenę TVP. Znamy nazwisko prowadzącego
  5. Magda Gessler była w miejscowości Krzysztofa Jackowskiego, usłyszała i zobaczyła fatalne rzeczy. „Sekta diabelska”
  6. Katarzyna od 5 lat ciągle jest w ciąży i jest z tego dumna. „Nie rozumiem kobiet, które poprzestają na jednym dziecku”
Poprzedni artykułBrzydkie buty, które kochamy. Top 5 najmodniejszych modeli
Następny artykułMałżeństwo odkryło, że za zepsutym kontaktem w ich domu kryje się tajemna skrytka. Zajrzeli do środka
Redaktor działu Lifestyle w Lelum.pl. Ukończyła Dziennikarstwo na lubelskim UMCESie. Pisanie tekstów było jej pasją, odkąd pamięta. To właśnie w tej dziedzinie chciałaby być perfekcjonistką. Miłośniczka zumby, klimatów latino i włoskiego jedzenia. Nienawidzi nudy i monotonii. Optymistka, dla której każdy kolejny dzień to nowa przygoda.